فروش نسخه‌ی فیزیکی بازی Final Fantasy 7 Remake کمتر از حد انتظار بوده است

۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰

با استناد به آمار مربوط به درآمدهای سه‌ماهه‌ی اخیر کمپانی اسکوئرانیکس (Square Enix)، میزان فروش نسخه‌ی فیزیکی بازی Final Fantasy 7 Remake به دلیل شیوع ویروس کرونا پایین‌تر از چیزی بوده‌است که تصور می‌شد اما از طرفی دیگر، آمار فروش نسخه‌ی دیجیتالی این بازی به‌صورت پیوسته رشد داشته و به‌نظر راضی کننده بوده است.

علی‌رغم اینکه دنیای بازی‌های ویدیویی در سال جاری میلادی میزبان یکی از موردانتظارترین بازی‌های این دهه بود و شرکت اسکوئرانیکس قصد داشت تا یکی از بازی‌های بسیار محبوب کلاسیک در سطح جهان را بازسازی و راهی نسل هشتم بازی‌های ویدیویی کند، اما در نهایت شاهد عدم رضایت این شرکت از میزان فروش نسخه‌ی فیزیکی Final Fantasy 7 Remake هستیم. از طرفی دیگر، بسیاری از کارشناسان دلیل رخ‌دادن این موضوع را به عرضه‌ی Final Fantasy 7 Remake در اوج بحبوحه‌ی ویروس کرونا و چالش‌برانگیز شدن شرایط برای بازار بازی‌های ویدیوی می‌دانند.

همچنین، این شرکت تایید کرد که به‌دلیل بروز اختلالات ناشی از شیوع ویروس کرونا در چرخه‌ی تولید و حمل‌ونقل و توزیع محصولات، فروش نسخه‌ی فیزیکی بازی Final Fantasy 7 Remake کمتر از حد انتظار بوده است. از طرف دیگر، اسکوئرانیکس تایید می‌کند که میزان پایین فروش نسخه‌ی فیزیکی این بازی باعث شده است تا میزان فروش نسخه‌ی دیجیتالی آن افزایش یابد و این رشد را “قابل توجه” خواند. در واقع، فروش کلی بازی Final Fantasy 7 Remake در سه‌ماه‌ی اخیر، سود سرشاری را روانه‌ی این استودیوی ژاپنی نموده است و شاهد افزایش ۶۳٫۲ درصدی سود این شرکت نسبت به سال گذشته و درآمد ۲۴۱٫۴٪ درصدی خالص اسکوئرانیکس در این برهه‌ی زمانی هستیم.

بازی Final Fantasy 7 Remake، هم‌اکنون به صورت انحصاری برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار دارد. همچنین می‌توانید تا نقد و بررسی بازی و ویدئو‌های هایلایت و تحلیل فنی اختصاصی این بازی را از طریق گیمفا مشاهده نمایید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید