گیفت کارت
گیفت کارت

کمک‌داورهای ویدیویی در بازی FIFA 21 حضور نخواهند داشت

۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

یکی از اعضای تیم توسعه‌ی بازی FIFA 21 تأیید کرد که ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های جدیدی که در سال اخیر به ورزش فوتبال افزوده شده‌اند در این بازی حضور نخواهند داشت.

شرکت اکترونیک‌آرتز نیز (EA) با تایید این موضوع اذعان داشت که تکنولوژی بحث‌برانگیز تازه وارد به ورزش فوتبال یعنی VAR یا همان کمک‌داور ویدیویی در بازی آینده‌ی این شرکت جایی ندارد. همچنین این شرکت تایید کرد که به جای تمرکز برروی چنین مواردی، چندین قابلیت جدید نظیر افزوده شدن حالت Co-Op به بخش FIFA Ultimate Team و بخش‌های شخصی‌سازی بیشتری را به گیم‌پلی FIFA 21 افزوده است.

این عضو تیم توسعه‌ی بازی FIFA 21 یعنی آقای سم ریورا (Sam Rivera)، در مصاحبه‌ی خود با نشریه‌ی SPORTbible اذعان داشت که:

می‌دانم اگر هدف ما دستیابی به یک فوتبال واقع‌گرایانه باشد، باید موضوعاتی از قبیل VAR که به ورزش فوتبال افزوده شده‌اند را نیز به بازی بیفزاییم. اما به‌هرترتیب، تصمیم براین شد که این ویژگی در FIFA 21 حضور نداشته باشد. همچنین، تیم توسعه‌ی ما اولویت‌های مختلفی دارد و اگر احساس کند که می‌تواند ویژگی‌های مهم‌تری به بازی بیفزاید، آن‌ها را در اولویت خود قرار می‌دهد. البته باید این موضوع نیز درنظر گرفته شود که با تمامی این موارد، FIFA 21 همچنان یک بازی ویدئویی است و این بدین معناست که خطاهای پنالتی یا گل‌ها به محض وقوع تشخیص داده می‌شود و بدین‌ترتیب قابلیت‌هایی نظیر VAR کاملاً نمایشی خواهند بود.

وی همچنین در مورد موضوع خالی از تماشاگر شدن استادیوم‌ها افزود:

علی‌رغم عدم حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها در ماه‌های اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا، این بازی ورزشگاه خالی نخواهد داشت. توسعه‌ی این بازی قبل از شیوع این ویروس آغاز شده است، اما اگر همچنان قانون عدم حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها ادامه یابد، ممکن است تا تغییراتی را در آینده اعمال کنیم. به‌هرترتیب، سیستم تماشاگران در بازی‌های این مجموعه همواره مورد تحسین بازی‌بازان و منتقدان قرار می‌گرفتند و حالا می‌بینیم که از این سیستم برای ایجاد جو مصنوعی در استادیوم‌ها در مسابقات فوتبال استفاده می‌شود. بنابراین، اگر چنین اتفاقی رخ دهد، قطعاً این موضوع بازخوردهای منفی هواداران این مجموعه را در پی خواهد داشت.

بازی FIFA 21، در تاریخ ۱۸ مهر ماه ۱۳۹۹ (۹ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی) برای کنسول‌های نینتندو سوییچ، پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. همچنین این بازی یک عنوان بین‌نسلی بوده و برای دو کنسول پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس ‌سری‌اکس نیز عرضه می‌گردد.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید