احتمال دارد در یکی از رویدادهای Warzone از Call of Duty 2020 رونمایی شود

۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰

احتمال دارد شرکت اکتیویژن (Activision) رویکردی کاملاََ متفاوت نسبت به رونمایی بازی بعدی خود پیش گرفته باشد.

شرکت اکتیویژن و اینفینیتی وارد (Infinity Ward) به طور مداوم در حال گسترش دادن بازی Call of Duty: Modern Warfare و بخش بتل رویال آن یعنی Warzone هستند. فصل پنجم Modern Warfare شامل محتویات انحصاری پلی‌استیشن، سلاح‌های جدید، نقشه‌های متعدد و مواردی دیگر می‌شود که به زودی در دسترس بازی‌بازان قرار خواهد گرفت اما طرفداران منتظر اطلاعات بیشتر از نسخه‌ی ۲۰۲۰ عنوان Call of Duty هستند و ما انتظار داریم این اتفاق به زودی رخ دهد. بر اساس بیانیه‌های منتشر شده از سوی شرکت اکتیویژن، طرفداران نباید مدت زمان زیادی صبر کنند.

این شرکت مدتی پیش گزارش مالی فعالیت سه ماه اخیر خود را منتشر کرد و در جریان یک جلسه‌ی مالی به طور رسمی اعلام کرد بازی بعدی از سری Call of Duty توسط دو استودیوی تری‌یارک (Treyarch) و ریون سافتور (Raven Software) مراحل ساخت را طی می‌کند. استودیوی اول مسئولیت توسعه‌ی سری بلک آپس (Black Ops) را بر عهده داشته است در حالی که تیم دوم ساخت و گسترش Warzone را در کارنامه دارد. این دو سازنده شب گذشته در توییتر از هیجان خود در مورد رونمایی از “Call of Duty امسال” صحبت کردند.

همچنین بر اساس صحبت‌های انجام گرفته در جلسه‌ی مالی، عنوان Call of Duty 2020 با Warzone ترکیب خواهد شد و سران ارشد اکتیویژن احساس می‌کنند حالت بتل رویال مجانی باعث شده است که آن‌ها در مورد رونمایی عناوین و معرفی محتویات اضافه خود یا حتی بازی‌های بعدی این شرکت در جریان رویدادهای حالت‌های چندنفره مانند Warzone فکر کنند. به همین دلیل عده‌ی زیادی از طرفداران اعتقاد دارند که معرفی نسخه‌ی بعدی از این سری در یکی از رویدادهای Warzone رخ خواهد داد.

در جریان کنفرانس مالی، اکتیویژن اعلام کرد، Warzone به ۷۵ میلیون بازی‌باز رسیده است. به طور حتم عواملی مانند شیوع ویروس کرونا و خانه‌نشین شدن بسیاری از بازی‌بازان کمک بسیار زیادی به موفقیت Warzone کرده‌اند. اثر شیوع ویروس کرونا برروی فروش بیشتر بازی‌ها به خصوص بازی‌های آنلاین در گزارش مالی شرکت‌های دیگری مانند تیک-تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive) نیز دیده می‌شود اما همانقدری که این ویروس برروی فروش بازی‌‎ها تاثیر مثبت گذاشته است، شاهد تاثیرات منفی در بازی‌سازی و ارتباطات بین سازندگان نیز هستیم.

اکتیویژن در انتهای جلسه‌ی مالی خود اعلام کرد “به زودی” از Call of Duty 2020 رونمایی خواهد شد. قبل از این یک تبلیغ اشتراکی میان دوریتو و نسخه‌ی بعدی Call of Duty فاش شده بود که اگر واقعیت داشته باشد نسخه‌ی بعدی Black Ops Cold War نام دارد و در ماه اکتبر (مهر/آبان) عرضه خواهد شد.

از طرفی رویداد State of Play شرکت سونی در روز جمعه با تمرکز برروی ناشرین ترد-پارتی، پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن وی‌آر برگزار خواهد شد. با توجه به روابط خوبی که میان Call of Duty و سونی وجود دارد، شاید شاهد رونمایی از این اثر در روز جمعه باشیم.

در هر حال اکتیویژن به زودی محتویات تازه‌ای را برای Warzone عرضه خواهد کرد و این محتوا می‌تواند طرفداران بازی را تا زمان معرفی Call of Duty بعدی سرگرم کند. شما در حال حاضر می‌توانید فصل پنجم Modern Warfare را برروی پلی‌استیشن ۴ پیش‌دانلود کنید.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا Call of Duty 2020 در رویداد State of Play سونی معرفی می‌شود و یا این که اکتیویژن رویکردی کاملاََ متفاوت را پیش گرفته است؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید