عملکرد استودیوی بانجی در رفع باگ‌های بازی Destiny 2 مورد انتقاد قرار دارد

۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰

مدتی پیش بود که بازی‌بازان عنوان تیراندازی و اول‌شخص Destiny 2 در انجمن‌های مربوط به حل مشکلات این بازی اعلام کردند که زره Raiju’s Harness Hunter دارای یک مشکل و باگ عجیب و غریب بوده و از استودیوی بانجی (Bungie) توسعه‌دهنده و پشتیبان بازی خواستند تا آن را برطرف نماید. حال به تازگی بازی‌بازان اظهار داشتند که نه تنها مشکل این زره حل نشده بلکه به حالت وخیم‌تری نیز درآمده است. ویژگی منحصر به فرد زره Raiju’s Harness Hunter باعث می‌شود تا هنگام استفاده از محافظ و گارد از میزان Super Energy بازی‌بازان کاسته نشود اما طبق اعلام بسیاری از افراد مشخص شد که این ‌چنین نیست و این مشکل هنوز هم رفع نشده است.

رخ دادن این دست اتفاقات برای بازی‌بازان عنوان Destiny 2 ناامید‌کننده به شمار می‌آید اما تعجبی نیست؛ چرا که پیش از این مشکلات بسیاری به مانند مسئله‌ی مطرح شده از بخش‌های مختلف بازی به استودیوی بانجی گزارش داده شده است که هنوز رفع نشده‌اند. بدون شک بازی‌بازانی که از این قابلیت‌های معیوب و نیمه‌کاره استفاده می‌کنند احساس ناخوشایندی خواهند داشت؛ چرا که در برخی موارد بعضی ویژگی‌های اسلحه یا تجهیزات مختلف آن‌ها از کار می‌افتد و در بعضی اتفاقات دیگر بالعکس عملکرد اسلحه و تجهیزات آن‌ها حالت تقلب به خود گرفته و فراتر از عملکرد طبیعی قابل استفاده خواهند بود.

همچنین باید اظهار داشت که طبق اطلاعات مختلف منتشر شده، استودیوی بانجی سابقه‌ی درخشانی در زمینه‌ی تعمیر و رفع مشکلات و باگ‌های بازی Destiny 2 ندارد و در برخی موارد پس از اقدام این استودیو جهت رفع مشکلات، بازی‌بازان از اتفاقات رخ داده ابراز گلایه کرده‌اند. یکی از برجسته‌ترین نمونه‌های این اقدامات رفع باگ مربوط به تجهیزات Oathkeeper بوده است که به گفته‌ی بازی‌بازان نه تنها مشکل مورد نظر حل نشده بلکه بدتر از گذشته در چندین وجه دیگر نمود پیدا کرده است. در گذشته شاهد آن بودیم که روشی که استودیوی بانجی برای رفع مشکلات خود در پیش گرفته بود در مقاطعی موجب خشم گسترده‌ی هواداران می‌شد و متاسفانه هنوز هم شاهد آن هستیم که این استودیو به صورت کامل به این موضوعات رسیدگی نمی‌کند و کاربران رضایت کاملی از عملکرد آن ندارند.

در اصل استودیوی بانجی بعد از چندین بار ناکامی در اصلاح مشکل زره مربوط به Oathkeeper اظهار داشت که به همراه داشتن این تجهیزات باعث می‌شود که سرعت استفاده از کمان‌های مختلف در حین بازی افزایش چشمگیری داشته باشد اما به گفته‌ی بازی‌بازان این افزایش به قدری اندک بود که به چشم نمیامد و نتوانست به عنوان یک امتیاز ویژه به حساب آید. بعد از این که جامعه‌ی بازی‌بازان عنوان Destiny 2 همگی به استودیوی بانجی اعلام کردند که اقدامات آن‌ها در جهت رفع مشکلات کافی نبوده است، بانجی به این نتیجه رسید که بهترین راه حل برای رفع این مشکل حذف صورت مسئله است و این قابلیت را به همراه تجهیزات یاد شده از بازی حذف نمود تا بیشتر خشم و اعتراض هواداران را برانگیزد. بازی‌بازان معتقد بودند که این مشکل آن قدر جدی نبود که استودیوی بانجی اقدام به حذف این تجهیزات کند بلکه تنها کافی بود که سرعت حمله با کمان را اندکی افزایش دهد اما به جای گرفتن تصمیم درست، ترجیح داد که با این اقدام به صورت منتقدین و کاربران معترض سیلی بزند.

اتفاق مشابهی نیز برای زره Raiju’s Harness Hunter رخ داده است. در حالی که در رابطه با عملکرد این زره مشکل بنیادی وجود ندارد و تنها هنگام استفاده از محافظ میزان Super Energy زیادی مصرف می‌شود اما استودیوی بانجی در توضیحات این زره اعلام کرده است که استفاده از محافظ برای آن هیچ مقداری از Super Energy را مصرف نخواهد کرد. با این که پس از به‌روزرسانی مصرف Super Energy بسیار کاهش یافت اما باز هم عملکرد زره Raiju’s Harness Hunter مخالف توضیحات استودیوی بانجی است و بسیاری معتقدند این استودیو در حل این مشکلات کوچک بسیار سهل‌انگاری می‌کند و به اعتراض هواداران بها نمی‌دهد. به نظر می‌رسد بانجی سه راه مختلف برای حل این مشکل را برگزیند؛ اولین راه رها کردن این مشکل و انجام ندادن اقدام مناسب برای رفع آن است، دومین راه حذف این ویژگی منحصر به فرد از زره Raiju’s Harness Hunter یا جایگزینی آن با یک قابلیت بدون مشکل خواهد بود و سومین راه که محتمل‌ترین اقدام استودیوی بانجی از نظر بازی‌بازان به شمار می‌آید، حذف یا تغییر کامل زره مربوطه به همراه قابلیت ویژه‌ی آن خواهد بود تا بر خشم و نارضایتی آن‌ها افزوده شود.

با این که راه‌های مختلفی برای حل این مشکل کوچک برای عنوان بزرگ Destiny 2 وجود دارد اما به نظر می‌رسد که استودیوی بانجی هنوز هم قصد رفع آن را به راحت‌ترین روش ندارد. در نهایت باید منتظر ماند و دید که این مجادله‌ی بین استودیو و بازی‌بازان چه بر سر بازی محبوب و پرطرفدار Destiny 2 خواهد آورد. بازی Destiny 2 هم‌اکنون برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید