برخی از طراحان بازی Assassin’s Creed Valhalla خواستار مونث بودن شخصیت Eivor بودند

۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵

در بازی Assassin’s Creed: Valhalla امکان تغییر جنسیت شخصیت اصلی بازی یعنی Eivor (ایورور) در میان بازی هم وجود دارد، که این موضوع باعث ایجاد جنجال‌هایی در سطح هواداران بازی شد و این موضوع توسط اکثر بازی‌بازان به‌شدت مورد استقبال قرار گرفت. با این ویژگی که به مخاطبان اجازه می‌‌داد جنسیت شخصیت را در عناوین قبلی Assassin’s Creed مانند Syndicate و Odyssey انتخاب کنند، ظاهراً به یک روند برای سری تبدیل خواهد شد. با این اوصاف گویا به‌نظر می‌رسد برخی از توسعه دهندگان در ابتدا قصد نداشتند این انتخاب را به‌هیچ عنوان در بازی قرار دهند.

پیش از این‌که اشرف اسماعیل که مسئولیت کارگردانی این اثر را به عهده داشت، تصمیم گرفته بود که جنسیت شخصیت ایورور در Assassin’s Creed: Valhalla فقط به عنوان زن وجود داشته باشد. تنها بعد از اختلاف نظر با مدیر سابق، تصمیم برای تعیین شخصیت تغییر یافت که ایوور قابل بازی به‌عنوان هر دو جنسیت باشد ، در نهایت شخصیت مرد ایوور به عنوان کاراکتر برجسته‌ی عنوان بعدی انتخاب شد. علاوه بر این ، Dell’Aria (دل آریا) به عنوان یکی از طراحان بازی در قالب توئیتی ادعا می‌کند که همین اختلاف نظر همان چیزی است که باعث شده که بازی‌بازان بتوانند بین کاساندرا و الکسیوس در Odyssey و همچنین اوی و یعقوب فرای در Syndicate انتخاب داشته باشند.

در حال حاضر ، لازم به ذکر است که همه‌ی این اخبار صرفاً یک شایعه است، اگرچه دل آریا ادعا می‌کند که منبع قابل اطمینانی در اختیار دارد. با این‌حال، با توجه به زمان ادعاهای مربوط به افراد رده بالاتر یوبی‌سافت (Ubisoft) و زمان اعلام خبر قابل انتخاب بودن جنسیت دوگانه شخصیت ایوور در Valhalla، قابل توجه است تا اعتبار این ادعاها را جلب کند. البته از گذشته نیز حضور یک قاتل زن در سری Assassin’s Creed یک درخواست مداوم بود قبل از این‌که Syndicate بتواند توانایی بازی در نقش اوی را در اختیار مخاطبان قرار دهد. البته ترس از این‌که بازار برای بازی Assassin’s Creed یا حتی برای یک بازی ویدیویی با درخشش نقش اصلی زنانه، به بازار عرضه شود، تجربه‌ی جدیدی برای این صنعت نیست. بنابراین می‌توان این‌گونه ادعا کرد که حق انتخابی خوبی باشد که به بازی‌بازان گزینه‌ی انتخاب جنسیت ایورور در بازی داده شود، اما امیدوارم این رویکرد در نهایت منجر به واکنش‌های مثبتی به سری Assassin’s Creed در آینده شود.

بازی Assassin’s Creed Valhalla در تاریخ ۲۷ آبان (۱۷ نوامبر) برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، سرویس گوگل استیدیا و کنسول‌های اکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ عرضه می‌شود. هنوز تاریخ دقیق عرضه‌ی بازی برای کنسول‌های نسل بعد مشخص نشده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید