شرکت مایکروسافت از طرح جدید فروشگاه اکس‌باکس با سرعت و امنیت بالاتر رونمایی کرد

مهدى قانع‌پسند
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - 12:00

شرکت مایکروسافت به تازگی از قالب جدید جدید فروشگاه اکس‌باکس رونمایی کرده است. البته این تغییرات فقط به ظاهر فروشگاه خلاصه نمی‌شود و ما شاهد بهبودهای اساسی در عملکرد آن نیز خواهیم بود. در ادامه همراه ما باشید تا به جزئیات تکمیلی این اطلاعات تازه منتشر شده بپردازیم.

شرکت مایکروسافت به تازگی از اصلاحات اساسی فروشگاه اکس‌باکس خبر داده است که نه تنها شامل بهبودهای کاملی در ظاهر این فروشگاه می‌شود، بلکه تجربه‌ای سریع‌تر و همین‌طور آسان‌تر را برای کاربران به ارمغان خواهد آورد. آقای کودی برد (Cody Bird) از تیم اکس‌باکس در رابطه با این موضوع پیام زیر را در وبلاگ اکس‌باکس (Xbox Wire) منتشر کرده‌اند:

ما تصمیم گرفتیم با تغییرات اساسی فروشگاه اکس‌باکس، پا را از یک به‌روزرسانی ساده فراتر بگذاریم و تجربه‌ای به مراتب سریع‌تر، ایمن‌تر و آسان‌تر را برای مخاطبین خود ایجاد کنیم.

این قالب و تغییرات جدید از تاریخ ۱۵ مرداد (۵ اوت) یعنی فردا، به صورت دسترسی زودهنگام در اختیار برخی از کاربران قرار خواهد گرفت و نسخه‌ی نهایی آن در پاییز سال جاری برای کنسول‌های اکس‌باکس وان و اکس‌باکس سری اکس منتشر خواهد شد.

همان‌طور که گفته شد این فروشگاه از سرعت بالاتری نیز برخوردار است که طبق گفته‌های شرکت مایکروسافت، این ساختار جدید، سرعت فروشگاه اکس‌باکس را تا بیش از دو برابر نسبت به گذشته افزایش می‌دهد. طبق گفته‌ها از این پس تغییر صفحات این فروشگاه کمتر از ۲ ثانیه به طول خواهد انجامید. همچنین طبق گفته‌ی شرکت مایکروسافت، این فروشگاه به نحوی بازطراحی شده است که دسترسی راحت‌تری را برای افرادی که با کنترلر اکس‌باکس در حال جست‌وجو در آن هستند، ایجاد کند.

همچنین این قالب جدید به صورت کامل برای سرویس گیم پس بهینه‌سازی شده است به طوری که از این پس هنگام مشاهده‌ی اطلاعات مربوط به یک بازی، شما می‌توانید به صورت کامل تخفیفات و امکاناتی که سرویس گیم پس برای این عنوان در اختیار شما قرار می‌دهد را مشاهده کنید.

یکی دیگر از تغییرات مهم فروشگاه اکس‌باکس این است که  از این یه بعد افراد قبل از به جست‌وجو پرداخت در این فروشگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوند تا علاوه بر مشخص شدن اینکه بازی‌باز چند ساله وارد این فروشگاه شده است، والدین این افراد نیز بتوانند برروی محتویات قابل نمایش برای کودکان خود نظارت داشته باشند.

همچنین یکی از قابلیت‌های کوچک دیگر، دسترسی به قسمت جدیدی تحت عنوان ‘بازی‌های تازه مشاهده’ شده است که شما می‌توانید برای دسترسی سریع‌تر به محتوایی که به تازگی مشاهده کرده‌اید و اضافه کردن آن‌ها به لیست دلخواه‌ (wish list) از آن استفاده کنید.

نظر شما در رابطه با این تغییرات عظیم صورت گرفته در این فروشگاه چیست؟ به نظر می‌رسد تیم اکس‌باکس زمان زیادی را مشغول دریافت بازخوردها و به وجود آوردن این ساختار جدید کرده‌اند.

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید