سیاستمداران آمریکا بار دیگر خشونت در بازی های ویدئویی را مطرح کردند

۱ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۸

بار دیگر بازی های ویدئویی خبر ساز شدند. گزارشات بدست آمده نشان می دهد جنایت کشتار افراد مدرسه ی Sandy Hook در سال گذشته یک نوع تلاش برای بدست آوردن امتیازات بالا همانند بازی های رایانه ای بود. تعدادی از سیاستمداران آمریکا دوباره بر علیه خشونت در بازی های ویدئویی اعلام مخالفت کردند.

سناتور Jay Rockefeller در همین هفته متذکر شد:

در جهان کنونی ، جایی که معمولا کودکان بدون نظارت والدین به انواع مختلفی از بازی ها و کنسول های مختلف دسترسی دارند ؛ این تصوری خیالی است که وانمود کنیم تاکید و نظارت والدین می تواند کودکان را از مشاهده ی مطالب و برنامه های نامربوط جلوگیری به عمل آورد.

تنها راه حلی که به نظر منطقی به نظر می رسد کاهش سطح خشونت بازی هایی است که صنعت های سرگرم کننده تولید می کنند و به مردم می فروشند.

سه روز پس از فاجعه ی Sandy Hook ، لایحه ای معرفی شد مبنی بر تاثیر خشونت بازی های ویدئویی و سایر سرگرمی ها بر روی کودکان. این لایحه با بی توجهی مواجه شد و شکست خورد.

در ضمن سناتور جمهوری خواه ، Chuck Grassley نیز در مورد اثرات خشونت بازی های ویدئویی بر روی کودکان اظهار نظر می کند:

بازی های ویدئویی زیادی وجود دارد که کشتار دسته جمعی مردم بی گناه را نشان می دهد. بازی هایی که با تلاش فراوان راه خود را برای رسیدن به دستان کودکان پیدا کرده اند.

معاون رئیس جمهور ، Joe Biden با نماینده ای از صنعت بازی های ویدئویی ملاقات کرد و پس از آن یک سری از اصلاحات در قانون حمل سلاح پیشنهاد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید