بازی Roblox ماهانه ۱۵۰ میلیون بازی‌باز همزمان دارد

۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰

بعد از گذشت حدود ۱۴ سال از عرضه‌ی بازی Roblox، این بازی در طی گذشت هر سال محبوبیت و طرافداران بیشتری را کسب کرد و اخیرا شاهد افزایش چشمگیر استقبال از آن بوده‌ایم. حال به تازگی شرکت توسعه‌دهنده‌ی این عنوان یعنی روبلوکس کورپوریشن (Roblox Corporation) آمار و ارقامی از تعداد بازی‌بازان همزمان ماهانه‌ی بازی منتشر کرد که نشان‌دهنده‌ی رشد چشمگیر و محبوبیت بالای آن دارد.

در آخر هفته‌ی گذشته توسعه‌دهندگان عنوان Roblox در ششمین کنفرانس سالانه‌ی این شرکت، در مورد برنامه‌های پیش رو برای پشتیبانی از این بازی و محبوبیت رو به رشد آن اطلاعاتی را ارائه دادند. آقای دیوید باسزوسکی (David Baszucki) مدیر عامل و بنیان‌گذار شرکت روبلوکس کورپوریشن اعلام کرد آن‌ها از طریق عنوان Roblox در این سال مالی بیش از ۲۵۰ میلیون دلار درآمد کسب کرده‌‌اند و این بازی هم‌اکنون بیش از ۱۵۰ میلیون بازی‌باز همزمان دارد. همچنین اعلام شد که مینی‌گیم Adopt Me ساخته شده درون این بازی تاکنون حدود ۱۰ میلیارد بار توسط بازی‌بازان مختلف تجربه شده است و محبوب‌ترین بخش بازی به شمار می‌آید.

این ارقام و آمار منتشر شده به خوبی رشد انفجاری تعداد بازی‌بازان همزمان عنوان Roblox را نشان می‌دهند. این بازی در سال ۲۰۱۹ میلادی به صورت میانگین رقم ۱۰۰ میلیون کاربر همزمان را به ثبت رسانده بود. اخیرا یک تحلیل داده‌ی آماری در ایالت متحده نشان داد که حدود نیمی از کودکان این کشور تجربه‌ی بازی Roblox را داشته‌اند و این عنوان از محبوبیت بسیار زیادی نزد آنان برخوردار است. به همین علت نیز شرکت روبلوکس کورپوریشن برنامه‌های متنوع و زیادی دارد تا محبوبیت بازی سندباکس خود را به مانند ایالات متحده در سایر نقاط جهان نیز افزایش دهد. یکی از این اقدامات پشتیبانی از چندین زبان نوشتاری و صوتی مختلف به صورت کامل و حرفه‌ای است و برای این کار احتمالا از سیستم‌های پیشرفته‌ی اتوماتیک استفاده کنند.

عنوان Roblox هم‌اکنون برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی، گوشی‌های هوشمند اندروید و iOS و کنسول اکس‌باکس وان در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید