توسعه‌دهندگان بازی The Gunk کنسول اکس‌باکس سری اکس را به خاطر سخت‌افزار قدرتمندش انتخاب کردند

۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰

در هفته‌ی گذشته بود که رویداد Xbox Games Showcase شرکت مایکروسافت برگزار شد و از عناوین مختلف و متنوع آن برای تعطیلات پیش روی سال جاری میلادی و نسل نهم رونمایی شد. با وجود برخی اعتراضات و گمانه‌زنی‌های مختلف که پس از نمایش عنوان Halo Infinite رخ داد و برخی از طرفداران اعتراض‌های خود را منتشر کردند اما بسیاری از توسعه‌دهندگانی که در حال همکاری با شرکت مایکروسافت هستند، به تعریف و تمجید از کنسول قدرتمند نسل نهمی این شرکت پرداخته و حمایت خود را از آن اعلام نمودند. به عنوان مثال توسعه‌دهندگان بازی The Gunk که در هفته‌ی پیش نمایش درخشانی هم داشت، از سخت‌افزار قدرتمند کنسول اکس‌باکس سری اکس تقدیر و تمجید کردند.

اخیرا در یک مصاحبه‌ی مطبوعاتی، توسعه‌دهندگان بازی The Gunk یعنی اعضای استودیوی تاندرفول (Thunderful) از کنسول اکس‌باکس سری اکس دفاع کردند. این استودیوی پیش از معرفی بازی جدید و انحصاری خود به خاطر سری بازی‌های SteamWorld محبوب و شناخته‌شده بود. مدیرعامل این استودیو آقای برژان سیگورگیرسون (Brjann Sigurgeirsson) ضمن ارائه‌ی اطلاعاتی از روند توسعه‌ی بازی The Gunk، به بیان مطالبی در مورد علت ساخت یک بازی انحصاری برای کنسول اکس‌باکس سری اکس پرداخت.

وی در این باره اظهار داشت:

در اوایل مراحل توسعه‌ی بازی The Gunk تصاویری از آن منتشر شدند که نشان می‌دادند بازی برای اجرا با کیفیت فوق‌العاده بالا و روان خود نیاز به یک سیستم بسیار قدرتمند دارد. در واقع برخلاف بازی‌های دو بعدی SteamWorld، بازی جدید استودیو یک بازی سه بعدی بوده و از لحاظ گستردگی و کیفیت اجرایی یک قدم بسیار بلند به شمار می‌آید. توسعه‌دهندگان The Gunk با استفاده از قدرت سخت‌افزاری بالای کنسول اکس‌باکس سری اکس موفق می‌شوند تا کیفیتی بسیار بالا و چشم‌نواز از بازی خود به نمایش گذارند و حس تشویق و تبریک همه را برانگیزند.

ما به جای اینکه جنبه‌های مختلفی از بازی خود را قربانی محدودیت‌های سخت‌افزاری کنیم، تصمیم گرفتیم تا بازی خود را به صورت انحصاری برروی کنسول اکس‌باکس سری اکس توسعه دهیم. هم‌اکنون می‌توانیم به جز موتور Unreal Engine، یک موتور اختصاصی برای خود توسعه دهیم و بازی‌های جدید و منحصر به فردی را خلق کنیم. همچنین به شما قول می‌دهیم که در آینده شاهد نسخه‌ی جدید بازی SteamWorld نیز باشید.

با توجه به واکنش‌های عالی طرفداران به تریلر نمایش بازی The Gunk، به نظر می‌رسد که این استودیو پاداش انتخاب خود را دریافت کرده است. در حالی که بسیاری از طرفداران از گرافیک پر زرق و برق و دنیای سه بعدی بازی تمجید می‌کردند، عده‌ای دیگر آن را سورپرایز بزرگی می‌دانستند و از مشاهده‌ی آن ابراز خرسندی داشتند. بسیاری از طرفداران معتقد هستند که این توسعه‌دهنده خواهد توانست پس از توسعه‌ی هر بازی به رشد و پیشرفت خود ادامه دهد.

در پایان شما می‌توانید تریلر بازی The Gunk در جریان مراسم Xbox Games Showcase را از این نشانی مشاهده نمایید. بازی The Gunk در تاریخی نامشخصی برای کنسول‌های اکس باکس وان، اکس باکس سری اکس و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید