بازی Far Cry 6 برروی هر دو کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو و پلی‌استیشن ۵ با رزولوشن ۴K اجرا خواهد شد

۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰

ما هنوز شاهد تریلر گیم‌پلی بازی Far Cry 6 نبوده‌ام و به این وجود این اثر به یکی از موردانتظارترین عناوین سال ۲۰۲۱ تبدیل شده است. بازی‌بازان زیادی منتظر تجربه‌ی Far Cry 6 هستند و حالا شرکت یوبی‌سافت (Ubisoft) جزئیات بیشتری در مورد رزولوشن و قابلیت‌های بصری این بازی با مخاطبین خود به اشتراک گذاشته است.

عنوان Far Cry 6 نیز به مانند سایر نسخه‌های این سری به بازی‌بازان دنیایی جدید و جذاب ارائه می‌دهد تا بتوانند در آن به اکتشاف بپردازند. این‌بار داستان در جزیره‌ای با نام یارا (Yara) روایت می‌شود که شامل مناطق جنگلی و شهرهای پر رفت و آمد خواهد شد که البته همگی با کیفیتی خارق‌العاده طراحی شده‌اند. نسخه‌ی قبلی یعنی Far Cry 5 برروی رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ پرو و اکس‌باکس وان اکس از رزولوشن ۴K پشتیبانی می‌کرد اما مطمئن نبودیم که نسخه‌ی ششم نیز این پشتیبانی را شامل شود چرا که جزئیات گرافیکی فراتر رفته‌اند.

طرفداران در اولین تریلر منتشر شده از  Far Cry 6 متوجه‌ی این موضوع شدند که بازی برروی کنسول‌های اکس‌باکس وان اکس و اکس‌باکس سری اکس از رزولوشن  ۴K Ultra HD پشتیبانی می‌کند و از آن‌جایی که نامی از پلی‌استیشن ۴ پرو و پلی‌استیشن ۵ ذکر نشد، عده‌ای از طرفداران سردرگم شده بودند. به همین دلیل چندی پیش شرکت یوبی‌سافت در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد بازی برروی سایر پلتفرم‌ها نیز به صورت ۴K اجرا می‌شود.

این موضوع باعث نگرانی طرفداران پلی‌استیشن شده بود چرا که عده‌ای از آن‌ها فکر می‌کردند که کنسول محبوبشان توانایی اجرای چنین رزولوشنی را نخواهد داشت اما مشخص شد که این موضوع حقیقت ندارد. این که چرا شرکت یوبی‌سافت از همان ابتدا این موضوع را ذکر نکرده بود مشخص نیست اما به احتمال زیاد دلیل اصلی آن قرارداد تبلیغاتی با مایکروسافت باشد چرا که در جریان کنفرانس آن‌ها نیز بازی‌ها بیشتر با نسخه‌ی اکس‌باکس سری اکس تبلیغ می‌شدند و حتی آقای فیل اسپنسر (Phill Spencer) نیز شخصاََ در کنفرانس حضور داشت.

بازی Far Cry 6، در تاریخ ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۹ (۱۸ فوریه ۲۰۲۱) برای پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، پلی استیشن ۵، اکس‌باکس وان، اکس‌باکس سری اکس و گوگل استدیا عرضه خواهد شد.

1
0
برچسب‌ها: ، ،

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید