شرکت سی‌دی پراجکت رد برنامه‌ای برای ساخت دموی قابل بازی Cyberpunk 2077 ندارد

۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰

تجربه‌ی نسخه‌های نمایشی و دموهای قابل‌ بازی برای عناوینی که قرار است در آینده به بازار عرضه شوند، روز به روز در حال کمتر شدن هستند و در حال حاضر بازی‌های اندکی را می‌توان مشاهده کرد که توسعه‌دهندگان آن با ساخت یک دموی قابل ‌بازی، این امکان را به علاقه‌مندان و بازی‌بازان با سلایق مختلف بدهند تا با تجربه‌ی بخش‌های کوتاه و خاصی از بازی، آن را مطابق میل و سلیقه‌ی خود امتحان نمایند و آشنایی بیشتری کسب کنند. بسیاری از این قبیل بازی‌بازان به امید تجربه‌ی بخش کوتاهی از بازی Cyberpunk 2077 در قالب یک دمو بودند اما خبرهای منتشر شده از سوی استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Project Red) حاکی از آن است که این اتفاق رخ نمی‌دهد و تمام امیدها در این زمینه به طور قطعی از بین رفته‌اند.

اخیراً هنگامی که یکی از کاربران توییتر سوالی را در حساب کاربری رسمی عنوان Cyberpunk 2077 مبنی بر ارائه‌ی یک دموی قابل بازی مطرح کرد، شرکت سی‌دی پراجکت رد به صورت رسمی اعلام نمود که در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای ارائه‌ی یک دموی قابل بازی از بازی نقش‌آفرینی خود که اواخر سال جاری میلادی عرضه خواهد شد، ندارد. این شرکت اظهار داشت که ساخت چنین دمویی که برای عموم افراد قابل پخش باشد، به منابع و وقت بسیاری نیاز دارد و باید چندین تست برروی آن صورت گیرد؛ به همین علت امکان ارائه‌ی چنین نسخه‌ای از بازی امکان‌پذیر نخواهد بود.

البته این دلیل ذکر شده توسط شرکت سی‌دی پراجکت رد را می‌توان یکی مهم‌ترین علت‌های عدم عرضه‌ی دموهای قابل بازی از عناوین مختلف به شمار آورد. خطر لو رفتن ناخواسته‌ی بخش‌هایی از بازی، برنامه و منابع مورد نیاز برای ساخت و تست این نسخه‌ها به همراه بودجه‌های اضافی که بر سازندگان تحمیل خواهد شد، بدون شک تاثیر بسیار زیادی در کم‌رنگ شدن ارزش و اهمیت دموهای قابل بازی برای توسعه‌دهنگان عناوین بزرگ داشته است.

عنوان محبوب و مورد انتظار Cyberpunk 2077 در تاریخ ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۹ (۱۹ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی) برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، پلتفرم رایانه‌های شخصی و سرویس گوگل استدیا عرضه خواهد شد. همچنین این بازی قرار است در دسترس بازی‌بازان کنسول‌های نسل نهمی پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس قرار گیرد. شرکت سی‌دی پراجکت رد چندی پیش در یک خبر رسمی اعلام نمود که این بازی Cyberpunk 2077 در زمان انتشار برروی سرویس اکس‌باکس گیم‌پس (Xbox Game Pass) عرضه نخواهد شد.

0
0

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید