آنالیز: به دهکده خوش آمدید | تحلیل تریلر Resident Evil 8

از بازی Resident Evil 8 یا به قول دیگر Resident Evil Village، در جریان رویداد معرفی پلی‌استیشن ۵ رونمایی شد و تریلری از آن در دسترس قرار گرفت. در ادامه قصد داریم تا این تریلر را به صورت کامل بررسی کنیم و به جزئیات جالب آن از جمله لوگوی آبی آمبرلا، کریس ردفیلد شیطانی و اشارات به بازی‌های قبلی بپردازیم.

پس از گمانه‌زنی‌های فراوان، بالاخره تریلری از Resident Evil 8 در دسترس ما قرار گرفته است. این بازی قرار است برای کنسول‌های نسل بعدی عرضه شود و اول به برخی اطلاعات رسما منتشر شده از سوی کپکام (Capcom) می‌پردازیم. نام رسمی هشتمین نسخه‌ی اصلی Resident Evil، در واقع همان Resident Evil Village است. همچنین در این بازی خبری از هیچ گونه صفحه‌ی بارگذاری نخواهد بود که نوعی تبلیغات برای اکس‌باکس سری اکس و پلی‌استیشن ۵ حساب می‌شود.

در این بازی قرار است که دنباله‌ی داستان ایتن، قهرمان بازمانده از Resident Evil 7، را مشاهده می‌کنیم، اما کریس ردفیلد (Chris Redfield) که بار دیگر دچار تغییرات ظاهری شده است، قرار است به نحوی زندگی ایتن را که به حالت عادی بازگشته دوباره زیر و رو کند. حال بیایید از اطلاعات رسمی دوری کنیم و به سمت بررسی خود تریلر برویم تا ببینیم چه چیزی از آن دستیگرمان می‌شود.

اوضاع برای کریس یا ایتن (Ethan) خوب به نظر نمی‌رسد

“داستان او به پایان می‌رسد”. تریلر با این جمله‌ی شوم آغاز می‌شود. هر چند ایتن به وضوح در حال گذراندن دوران بدی است، اما او نسبتا شخصیت جدیدی برای چنین تهدیدی محسوب می‌شود. پس احتمالا “او” به کریس اشاره دارد و خبر از فاسد شدن او به نحوی می‌دهد. این احتمال از آن جایی قوت می‌گیرد که تصویر معرفی رسمی بازی، کریس را با ظاهری تاریک و همان ارگانیسم Resident Evil 7 نشان می‌دهد.

ایتن و میا (Mia) در آرامش به سر می‌برند

در تریلر صدایی زنی را می‌شنویم که احتمالا میا است و او را در حال خواندن شعری مرموز و ترسناک می‌بینیم. شایعات بازی به بچه‌دار شدن میا و ایتن در سال‌های بین Resident Evil 7 و Village اشاره می‌کردند و در تریلر هم شاهد نوزادی بودیم. البته این شایعات به حضور توهمات هم اشاره می‌کردند که ممکن است هر چیزی که می‌بینیم واقعیت نداشته باشد.

ظاهر زیبا و خوفناک دهکده

به گفته‌ی کپکام، دهکده‌ی Resident Evil Village قرار است که شخصیت خود را داشته باشد. در تصویر بالا می‌توانید آن را در شکوه کامل ببینید. در ادامه‌ی تریلر هم گویا به قلعه‌ی واقع در راس دهکده می‌رویم که با توجه به علاقه‌ی سری Resident Evil به دالان‌ها و دخمه‌ها، فقط به معنای خبر خوب است.

نوزاد مومیایی مهم است

به گفته‌ی کپکام، این نوزاد که در تریلر به نمایش در آمد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، به طوری که آن‌ها در ابتدا مطمئن نبودند که آیا باید آن را در تریلر نشان دهند یا نه. با این حال نمی‌توان الان معنای آن را مشخص کرد. نزدیک‌ترین چیزی که در دنیای Resident Evil می‌توان به این نماد تشبیه کرد، جنین G-Embryo از Residnet Evil 2 است که بازی را به G-Virus و ویلیام برکین ربط می‌دهد. در حالی که چیزی مانند هیولای G-Virus در این تریلر مشاهده نشد.

نمایش دوباره‌ی این نماد مرموز در تریلر

این در قطعا یک پازل است

با توجه به سابقه‌ی Resident Evil، احتمال آن کم است که این در یک پازل بر سر راه بازی‌باز نباشد. خصوصا آن دایره‌ی خالی مرکز آن، احتمالا جای یک جسم است که باید توسط بازی‌باز پیدا و در مکان مناسب قرار داده شود. این نما ما را بسیار به یاد رامون سالازار (Ramon Salazar) و قلعه‌ی او در Resident Evil 4 می‌اندازد.

آیا نوزاد ایتن یک سلاح زیستی است؟

شایعات پیش از معرفی رسمی بازی، به حضور بچه‌ی ایتن در بازی اشاره کرده بودند و با توجه به حضور یک نوزاد در تریلر بازی، احتمالا همین طور خواهد بود. با توجه به اینکه هم ایتن و هم میا تحت تاثیر ارگانیسم Resident Evil 7 بودند، آیا کودک آن‌ها هم مانند اولین (Eveline)، شخصیت شرور Residnet Evil 7، یک سلاح زیستی خواهد بود؟

نشان آمبرلا

بار دیگر در این تصویر احتمالا شاهد یک پازل هستیم. اما نکته‌ی جالب، نشان آمبرلا در مرکز این پازل است. اول باید گفت که لوگوی آمبرلای اصلی که باعث فاجعه‌ی راکون‌سیتی شد، در واقع از طرف یکی از موسسان آن شرکت، آزول اسپنسر (Oswell Spencer) است. اما این نشان آمبرلا، آبی است. آمبرلای آبی در واقع به عنوان نقطه‌ی مقابله با آمبرلای اصلی به وجود آمد و هدف آن جمع کردن گندکاری آمبرلا و مبارزه با تروریسم زیستی بود. با این حال آن‌ها هم چندان مورد اعتماد نیستند و این لوگو در هر صورت خبر بدی است.

قدرت‌های عجیب جادوگر دهکده

این جادوگر که در تریلر به نمایش در آمد، ظاهرا قدرت‌هایی مشابه با مارگارت بیکر (Marguerite Baker) از Resident Evil 7 دارد. خصوصا توانایی ناپدید شدن در ابری از حشرات و پدیدار شدن در مکانی دیگر. نقش یا هدف این جادوگر هنوز مشخص نیست، اما بعید است که شاهد شخصیت خیری باشیم. به نظر با یک باس‌فایت درست و حسابی طرف هستیم.

بازگشت ماجینی (Majini) جلاد؟

به نظر می‌رسد که در این نما شاهد ماجینی، جلاد بزرگ Resident Evil 5 هستیم. از آن جایی که شاهد اشارات و حس و حال کلی Resident Evil 4 هم در این تریلر هستیم، به نظر می‌رسد که پس از Resident Evil 7، کپکام قصد دارد که به ریشه‌های سری بازگردد.

لوئیس سرا (Luis Sera) از Resident Evil 4؟

احتمالا این گمانه‌زنی حقیقت ندارد، اما بسیاری از هواداران امیدوارند که فرد به نمایش در آمده در تصویر بالا، همان دکتر دوست‌داشتنی یعنی لوئیس سرا از Resident Evil 4 باشد. مشکل این است که لوئیس سرا در Resident Evil 4 کشته شد. هر چند که افراد در سری Resident Evil، چندان عادت به مرده ماندن ندارند. در هر صورت، بازگرداندن لوئیس سرا حرکت بسیار جالبی خواهد بود.

بازگشت آمبرلای آبی

Resident Evil 7 با ورود کریس ردفیلد و آمبرلای آبی به پایان رسید و آن‌ها بودند که ایتن را نجات دادند. همچنین در نمای بالای، می‌توانیم کریس را ببینیم که جلوی در ورودی خانه‌ی ایتن ایستاده است. البته آمبرلای آبی با وجود مرموز بودن، در طرف قانون است و معمولا کارهای مثبتی انجام می‌دهد. پس معلوم نیست که هدف این گروه جدید چه خواهد بود.

قطع شدن دوباره‌ی دست ایتن؟

در Resident Evil 7، میای تسخیرشده دست ایتن را قطع کرد که البته کمی بدتر توسط خانواده‌ی بیکر، شاهد وصل شدن دوباره‌ی دست او بودیم. موضوعی که کمی عجیب به نظر می‌رسد و برخی افراد معتقد بودند که ارگانیسم شیطانی بازی، به ایتن نوعی قدرت درمان داده بود. در تصویر بالا ظاهرا ایتن دوباره دست خود را از دست داده است. هر چند انگشت شست او در تصویر دیده می‌شود، اما به نظر می‌رسد که این خانم محترم در حال نوشیدن خون از بخشی از دست قطع شده‌ی ایتن است.

گرگینه‌ها

به نظر می‌رسد که گرگینه‌ها دشمن اصلی Resident Evil Village باشند. البته این موجودات خیلی شبیه به گرگینه‌ها هستند و احتمالا بازی با توجه به ویروس‌های مختلف آمبرلا، توضیح خاص خود را برای آن‌ها ارائه خواهد داد.

با کریس ردفیلد جدید آشنا شوید

کریس ردفیلد در طول سری تغییرات زیادی داشته است و به نظر می‌رسد که این بار با یک نسخه‌ی مرموزتر از او طرف هستیم. همچنین او به نظر جز شخصیت‌های منفی در این نسخه است و در تریلر می‌بینیم که او میا را می‌کشد. البته با توجه به شایعاتی که در مورد حضور توهمات در بازی منتشر شده است، شاید این صحنه واقعی نباشد. در هر صورت اصلا بعید نیست که جمله‌ی “داستان او به پایان می‌رسد” در مورد کریس باشد.

با این اوصاف، این بررسی و نظر ما در مورد تریلر معرفی Resident Evil Village بود. خوب است که ببینیم این سری دوباره به حس و حال مرموز خود بازگشته است. در هفته‌های آتی منتظر اخبار بیشتر از این بازی باشید و در صورتی که نکته‌ای را در تریلر مشاهده کرده‌اید که از دید ما دور مانده است، قطعا در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

12345678910(74 رای, میانگین آرا 8٫62 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Psycho0172 گفت:

  به به چه تحلیل زیبایی
  بسیار لذت بردیم
  ممنون از شما آقای بوالحسنی

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 44Thumb up 2Thumb down
  • Mohammad1998 گفت:

   هفتش که خیلی حال داد چون اول شخص و دارک بود.فقط باس فایت آخر رو اصلا من هیچکاری نکردم خودش نابود شد Neutral یدونه تیر زدم تازه اونم به اون نزدم اصلا ROTFL زدم اونور که هیچکی نبود Laugh ولی جک دهن آسفالت کرد .باید اسم ۷ اشو میزاشتن رزیدنت اویل خانه سالمندان. ROTFL من جای ایتن بودم زنگ میزدم آژانس میومد دنبالم میرفتم خونه.بعدم مگه قحطی زنه.یه زن دیگه میگرفت ROTFL ROTFL ROTFL

   نظر محبوب به انتخاب کاربران 39Thumb up 6Thumb down
 • Dr.Who گفت:

  شرمنده بابت اسپم:از همینجا از tiktak و آقا محمد۹۸ و تمام بچه ها به خاطر اون حرفی که توی اون پست زدم عذر خواهی میکنم . حرفم نسنجیده و نا به جا بود شرمنده

  27Thumb up 5Thumb down
 • leon s kennedy78 گفت:

  تریلرش خیلی هایپ کننده بود.به نظرم میتونن با ترکیب نکات مثبت اویل۷ و اویل۲ ریمیک بهترین نسخه سری رو خلق کنن.این سری فراز و نشیب های زیادی رو داشته،ولی امیدوارم اویل۸ درخور نام اویل باشه مثل شاهکار اویل۲ ریمیک که برای من گوتی۲۰۱۹ هست Yes

  32Thumb up 4Thumb down
 • Redm0ndy.xbox گفت:

  تیزر که محشر بود اول شخص هم بود دوست دارم…مطمعنم شاهکار میشه این نسخش هایپم براش خیلی…سبک ترس وحشت بقا روانشناختی خیلی دوست دارم مورد علاقمه…اینم که اویله غوغا می‌کنه…نسخه ۷ که خیلی خوشم اومد یه مشکلاتی ریزی داشت اما عالیی بود….این نسخه بی نظیر معرکه ست…منتظرشم بیا که منتظرتم…مرسی کپکام رو اوج…

  24Thumb up 6Thumb down
 • 2003 Hamid Reza گفت:

  ممنونم برای مقاله
  واقعا برای کریس ترس دارم که نکنه یوقت بمیره تو این قسمت از داستان
  و اینکه از ظاهرش اصلا خوشم نیومد

  14Thumb up 11Thumb down
 • Demon_souls_2020 گفت:

  آخ که چقدر دوس داشتم ریمیک سایلنت هیل معرفی میشد…
  ولی خب اونطور که تو مقاله خوندم با یه بازی با داستان متفاوت طرف هستیم….
  راستی دوستان ببخشید یه سوال:
  دیدید وقتی میخواید یه بازی رو پلی کنید داداش یا خواهر کوچیکتون میشینه بغلتون و تماشا میکنه؟
  خیلی رو مخه نه؟حالا اگه بازیه رو قبلا پلی کرده باشید مشکلی نیست ولی اگه مثل لست ۲ جدید و ….دار باشه بیچاره میکنن آدمو…

  26Thumb up 1Thumb down
  • 47 گفت:

   و خصوصاً اگه ویچر باشه Neutral
   مامان، نگاه کن داداشی داره بازیه بی تربیتی میکنه (خصوصا اگه بچه کوچکتر خواهر آدم باشه)
   البته من یکی شانس اوردم و خواهر برادر کوچیک تر از خودم ندارم و کامپیوترم تو اتاق خودم هست و کسی هم زیاد نمیاد سَرَک بکشه تو بازیم.

   21Thumb up 2Thumb down
 • Resident Evil گفت:

  کریسو بکشن دیگه رزیدنت اویل برای من دیگه رزیدنت اویل نمیشه
  دوست داشتم شخصیت اصلی کریس باشه تو همین روستا و با همین شکل و شمایل مخصوصا که یه حالت مرموز و عجیبیم داره
  و درکل بنظر میرسه تبدیل به یه شخصیت خیلی پخته و سرد و منطقی شده

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 37Thumb up 6Thumb down
 • 47 گفت:

  لیان و بقیشونم که فرستادین برزخ تا ببینیم کی دوباره هوس استفاده ازشون رو میکنن. Neutral
  اون مَرد هم به احتمال پایین لوییس سرزا هستش و اون مرده به نظرم شخصیتی نیست که بخوان دوباره برش گردونن (البته با این جمله:《 هر چند که افراد در سری Resident Evil، چندان عادت به مرده ماندن ندارند.》
  کاملا موافقم چون Ada تو رزیدنت اویل ۲ و جیل تو فلش بک های رزیدنت اویل ۵ از ارتفاع زیاد پرت شدند پایین ولی دوباره زنده شدند و برگشتند Neutral . حالا مال جیل خیلی قابل هضم تر بود اما ada عُمراً چون با عقل بخوایم حساب کنیم به هیچ وجه نمیشه کسی از اون ارتفاع سقوط کنه زنده بمونه مگر این که روی شن یا ماسه بیوفته که اونم کلی شکستگی اعضا داره.
  نتیجه اون یارو احتمالش هست لوییس باشه Neutral )
  《داستان اون به پایان میرسد》نکنه میخوان بزنن کریس رو بُکشن یا هیولایی چیزی بکننش! (البته خیلی دوست دارم به این نشانه باشه که دیگه با ایتن کاری ندارند و حذفش میکنن و میفرستنش پی کار خودش یا میکشنش)

  18Thumb up 2Thumb down
  • W گفت:

   جمله اولت که خیلی درست بود نظرمنم همینه ولی درموردAdaبایدبگم همونطورکه توRE2remake یه سلاح مخفی داشت اونجاهم داشته!چون اگردقت کنیم توRE6 وقتی سیمنز روبرای نجات لیان باخودش پرت میکنه ازاون سلاح استفاده میکنه وسیمنزو ول میکنه وخودش رونجات میده. البته کاش کپکام یه سری تولیدکنه که همه ی ابهامات اویل روتوداستانش توضیح بده وباقی داستان همه ی شخصیت هاروکامل کنه.

   1Thumb up 0Thumb down
 • 47 گفت:

  شده هر بازی غیر از رزیدنت اویل و جز اسم اون فرانچایز و یک کریس که معلوم نیست چی کار میخوان بکنن باهاش دیگه هیچ چیزی که نشون بده رزیدنت اویل ۸، رزیدنت اویل هست نداره.

  7Thumb up 8Thumb down
 • soroosh0079 گفت:

  ای کاش اویل اول شخص رو به عنوان یه اسپین آف سری منتشر میکردن و شماره ی اصلی سری رو سوم شخص میساختن.

  22Thumb up 7Thumb down
 • mohsenj74 گفت:

  به نظر من تا الان رزیدنت اویل بهترین نمایش نسل ۹ رو داشته من یکی که کلی عشق کردم با رزیدنت جدید، دم استودیو های مولتی پلتفرم گرم که اگر نبودن دنیای گیم برای من هیچ جذابیت نداشت ،،، بهترین تجربه های دوران گیمینگم با عناوین مولتی پلتفرم بوده نه هیچ انحصاری خاصی از هر کدوم از کمپانی های دیگه

  20Thumb up 11Thumb down
 • MahdiVirus گفت:

  بدجور منتظرشم برعکس بعضیا با ۷ خیلی حال کردم هرچند بدون مشکل نبود

  اسپم: اقا این آینه رو چطوری میخوان رو سایبرپانک پیاده سازی کنن ک زیاد سخت افزارو درگیر نکنه چون من شنیدم رندر ۲ برابری داره
  تو تریلر خیلییی عالی از آب در اومده بود آینه

  8Thumb up 2Thumb down
 • Amirhosseinre گفت:

  عشق فقط لیون Heart
  از اولشم کریس یجوری بود

  12Thumb up 9Thumb down
 • Ahmad_TR گفت:

  آقا اصلا رزیدنت ۷ عالی بود و ۸ قراره فرا شاهکار باشه (اینو میگم که متعصبا نیان جلو) ولی من میگم دنباله روی عناوین اصلی نبوده و نیست برای همین منطقی بود که مثل RE Revelations از یه نام استفاده میکردن به جای عدد ۷
  ولی چرا اینو میگم؟ اینجوری میتونستن هرچقدر که دلشون خواست این روند RE Village و شخصیت ایتن رو ادامه میدادن بعد هرگاه که حال کردن بر میگشتن سراغ مجموعه اصلی رزیدنت ایول و به این ترتیب پل های پشت سرشون هم خراب نمیشد.

  7Thumb up 1Thumb down
 • Arash Pc گفت:

  اون جادوگره سه تا سر داره یعنی متوجه نشدید؟ تریلرو بادقت ببینید

  6Thumb up 1Thumb down
 • mehrdadM2 گفت:

  با تشکر فراوان از جناب آقای بوالحسنی عزیز
  بررسی تریلرتون بسیار زیبا بود
  ممنون

  1Thumb up 0Thumb down
 • King.Amir hossein گفت:

  ممنون از تحلیل بسیار زیبای شما . بسیار لذت بردیم .
  من کنسول یا کامپیوتر ندارم ولی داستان بازی ها را از اینترنت دنبال میکنم .سایت شما هم بهترین سایت برای بازی است .
  امیدوارم خط داستان خوبی داشته باشه . دلم برای کریس میسوزه ای کاش میشد لیان یا ایدا هم بود . مثلا راز های ایدا فاش بشه !!
  در هر صورت فکر کنم بازی خیلی خوبی باشه .

  5Thumb up 1Thumb down
 • تپه خاموش گفت:

  چقدر عالی و فوق العاده است این بازی.

  2Thumb up 1Thumb down
 • Eilia_xbox گفت:

  اصلا نمیتونم اینو رزیدنت اویل در نظر بگیرم
  گرگینه چیمیگه این وسط!
  انگار یه سریال ترسناکه بیشتر
  کپکام شیردوشی نکنه از بازی صلواتNeutral

  5Thumb up 11Thumb down
 • Tiva68 گفت:

  با این تحلیلت Resident Evilها ریختی توی The Evil Withinها
  معلومه قشنگ اویل باز نیستی چون اگه میدونستی هر نشونه ای توی بازی مستقیما به داستان ربط پیدا نمیکنه اللخصوص از وقتی که پای NPC ها به این بازی باز شد و هرچیزی قرار نیس توی RS جریان مستقیم بازی کنترل کنن

  6Thumb up 1Thumb down
 • Psarshya گفت:

  اویل فقط ١،٢،٣ با نسخه ۴ بقیه فقط اسماشون resident evil هست.

  2Thumb up 2Thumb down