خط تولید کنسول نینتندو سوییچ در حال بازگشت به حالت عادی است

۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰

با توجه به گزارش منتشر شده از سوی شرکت نینتندو، خط تولید کنسول نینتندو سوییچ پس از چند ماه به حالت عادی بازخواهد گشت. همچنین، این موضوع در مورد پشتیبانی نرم‌افزاری از این کنسول نیز با توجه به شرایط پیش‌رو (ویروس کویید ۱۹) مجدداً ارزیابی خواهد شد.

در ماه‌های اخیر، شاهد ضربه‌ی شدید شیوع ویروس کرونا به غالب صنعت‌ها و زمینه‌های تولیدی بوده‌ایم و طبعاً شرکت‌های تولید کنسول بازی و موارد زیرمجموعه‌ی آن نیز از این قاعده مستثنی نبودند. البته در این بین برخی از شرکت‌ها بیش‌ از سایرین مورد ضرر و زیان قرار گرفتند و به‌نظر می‌رسد که شرکت صاحب‌نام نینتندو، با توجه به افت شدید ارزش سهام خود و درنتیجه کاهش تولید و افزایش شدید قیمت محصولات خود، از جمله‌ی این موارد باشد. به‌هرترتیب، با توجه به فروکش کردن جو ملتهبی که به دلیل شیوع این ویروس ایجاد شده بود، به‌نظر می‌رسد که شرایط در شرکت نینتندو نیز به آرامی رو به ثبات است.

از همین رو، با توجه به گزارش منتشر شده از سوی خبرگزاری کیودو (Kyodo) در ژاپن، سهامداران و مدیرکل شرکت نینتندو بازگشت شرایط خط تولید نینتندو سوییچ به حالت عادی را تایید کردند. همچنین، طبق این گزارش این شرایط در تابستان سال جاری به ثبات کامل خواهد رسید.

از طرف دیگر، مواردی نظیر تولید محتوا و پشتیبانی نرم‌افزاری نیز در این بین وجود دارد که شرایط برای آن‌ها همچنان در حالت ابهام قرار دارد. اما آقای فوروکاوا (Furukawa)، مدیرکل نینتندو در این مورد گفت:

به‌نظر می‌رسد که بخش نرم‌افزاری نینتندو نیز تا پایان سال جاری میلادی به حالت عادی خود بازگردد، اما همچنان باید منتظر شرایطی که ویروس کویید ۱۹ در آینده رقم می‌زند باشیم و سپس آن را ارزیابی کنیم. به‌هرترتیب، این ویروس فعلاً تاثیری برروی بخش نرم‌افزاری نینتندو نگذاشته است. اما در صورت بروز موج دوم و حتی سوم شیوع این ویروس، به نظر می‌رسد که نتوانیم برنامه‌های خود را آنطور که باید و شاید پیش ببریم.

در مجموع، این موضوع که بسیاری از شرکت‌ها به آهستگی در حال بازیابی حالت عادی خود هستند بسیار روشن است و به‌نظر می‌رسد که موج‌های بعدی احتمالی این ویروس، به اندازه‌ی موج اول ضربه‌ی مهلکی را وارد نخواهند کرد، چرا که بسیاری از شرکت‌ها از هم‌اکنون این پیش‌بینی را کرده‌اند.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

  • امیدوارم بقیه استودیو ها و کمپانی های ساخت بازی هرچه سریع تر به کارشون برگردن..
    درسته که نینتندو خیلی فاز رقابتی با دو شرکت سونی و مایکروسافت نداره، اما انقدر بزرگ و خوش نام هست و استدیو خلاق و خوش ذوق داره که اگه بخواد وارد رقابت با این دو کمپانی بشه شاهد رقابت خیلی جدی تری خواهیم بود و این میتونه به صنعت گیم هم بیشتر کم کنه..
    صنعت سینما که تو این چند ماه واقعا فلج شد..

    0
    0