کوجیماپروداکشنز به شایعات پیرامون اخراج کوجیما از کونامی واکنش نشان داد

۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰

هم‌اکنون، چندین سال از جدایی بحث برانگیز کارگردان مطرح بازی‌های ویدیویی یعنی هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) از شرکت کونامی (Konami) می‌گذرد و در این بین، شاهد شایعات، گزارش‌ها و اخبار بسیاری در این باره بوده‌ایم. با این وجود، غالب کارشناسان این موضوع را به بودجه‌ی مالی پروژه‌ی Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain ربط می‌دادند؛ اما با توجه به واکنش استودیوی کوجیماپروداکشنز (Kojima Productions) گویا این نظریه نیز به‌کلی نقض شده است.

همچنین، با توجه به گزارش منتشر شده از وبسایت GameBlog فرانسه، دلیل اخراج کوجیما، خالق مجموعه‌ی Metal Gear از کونامی، استفاده از درآمدهای مالی حاصل از بازی  Metal Gear Solid 5: Phantom Pain برای ساخت عنوان Silent Hills: P.T، بدون مشورت و تایید مسئولین بالارده‌ی شرکت کونامی است.

از طرفی دیگر، پس از انتشار این گزارش، مدیر بازاریابی و ارتباطات استودیوی کوجیماپروداکشنز، با حساب کاربری رسمی این شرکت به این توییت چنین پاسخ داد که:

او (هیدئو کوجیما) معمولاً نسبت به شایعات و گمانه‌زنی‌ها توجه یا اظهار نظری نمی‌کند. اما در غلط بودن این گزارش شکی نیست. اگر منبع موثق یا مدرکی در مورد صحت این موضوع وجود دارد، از من سوال کنید تا با کمال میل پاسخ دهم.

آخرین ساخته‌ی استودیوی کوجیماپروداکشنز یعنی بازی Death Stranding، در سال ۲۰۱۹ برای کنسول PS4 منتشر شد که به جرات ضد و نقیض‌ترین بازخوردها را نه‌تنها بین منتقدین، بلکه بین بازی‌بازان داشت. به‌هرترتیب، طبق گفته‌های هیدئو کوجیما، این بازی از نظر سودآوری عملکرد مثبتی داشته و پروژه‌ی بعدی این استودیو نیز در مرحله‌ی برنامه‌ریزی است. همچنین، این استودیو به‌زودی این عنوان را راهی پلتفرم رایانه‌های شخصی می‌کند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید