گیفت کارت
گیفت کارت

تاریخ انتشار بازی ماجراجویی The Watchmaker مشخص شد

۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵

عنوان The Watchmaker یک بازی ماجراجویی و پلتفرمر به شمار می‌آید که استودیوی میکروپسیا گیمز (Micropsia Games) وظیفه‌ی ساخت و توسعه‌ی آن و شرکت بدلند (Badland) عرضه‌ی آن را برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ بر عهده دارد. حال به تازگی طبق اعلام رسمی شرکت بدلند، عنوان The Watchmaker در تاریخ ۱۷ مهر ماه ۱۳۹۹ (۸ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی) برروی کنسول‌ها عرضه خواهد شد. البته نسخه‌ی پلتفرم رایانه‌های شخصی عنوان The Watchmaker از ماه مه سال ۲۰۱۸ میلادی برروی فروشگاه استیم (Steam) در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی استودیوی میکروپسیا گیمز، عنوان The Watchmaker یک بازی ماجراجویی، پلتفرمر و سرگرم کننده به همراه انواع معماها و پازل‌های گوناگون است که داستان آن در پنج دنیای شگفت انگیز و منحصر به فرد روایت خواهد شد. هر کدام از مراحل و دنیاهای بازی دارای باس‌فایت‌های غول پیکر و چالش‌ برانگیزی هستند که از بین بردن آن‌ها نیاز به استراتژی و دقت فراوانی دارد. در عوض پاداشی که پس از کشتن آن‌ها دریافت خواهید کرد بسیار چشمگیر و ارزشمند خواهد بود. قهرمان اصلی داستان بازی The Watchmaker دارای توانایی‌های مهندسی و قدرت‌های ویژه‌ای به مانند توانایی کنترل یا برگشت زمان را دارا است و از این طریق می‌تواند به حل معماهای بازی و یا از بین بردن دشمنان بپردازد.

توسعه‌دهندگان استودیوی میکروپسیا گیمز قصد دارند بازی ماجراجویی The Watchmaker را به صورت یک عنوان جاه‌طلبانه و درخشان معرفی کنند. در طول داستان بازی قهرمان ما یعنی Alexander باید از مهارت بی‌نظیر خود در امر مهندسی و ساخت ساعت و زمان استفاده کند تا به هدف خود برسد. در طول این ماجراجویی او تنها نخواهد بود یک حضور تاریک و روح مانند به طرز مرموزی به هدایت او می‌پردازد و در موقعی که به یک مشکل برخورد می‌کند، او را راهنمایی خواهد کرد؛ در حالی که جسمی از او دیده نمی‌شود و توانایی فیزیکی یا جادویی خاصی ندارد. شما در بازی The Watchmaker باید به کاوش در محیط‌های متنوع و بسیار گسترده بپردازید و موارد بسیاری در مورد زمان و اسرار این سرزمین‌ها به دست آورید. علاوه بر هدایت یک نجوای روح مانند و مهارت‌های بی‌نظیر مهندسی Alexander، او به یک دستکش قدرتند مغناطیسی نیز مجهز خواهد بود تا به کنترل و بلند کردن اشیاء بپردازد. حال او باید این سه ویژگی مفیدی که در اختیار دارد را به صورت ترکیبی به کار گیرد تا از موانع و تله‌های مرگبار عبور کند، در محیط بازی به جست و جو بپردازد، دشمنان مکانیکی و ماشینی را به همراه کارفرمایان غول‌پیکرشان از کار بیندازد و خود را درگیر طراحی پیچیده‌ی محیط‌های خاص به همراه معماهای دشوار نماید.

در بازی The Watchmaker شما علاوه بر دشمنان مکانیکی، یک دشمن خطرناک‌تر و مرگبار به نام سرعت گذر زمان دارید. Alexander به سرعت پیر خواهد شد و شما باید مدام با کاوش در محیط یا کشتن دشمنان شیشه‌های مربوط به عقب برگرداندن زمان را به دست آورید و قبل از اینکه کاملا پیر و ناتوان شوید، آن‌ها را مصرف نمایید. وسیله‌ی زمان‌سجی که Alexander بر پشت خود حمل می‌کند، در واقع دارای یک عقربه است که سرعت گذر زمان و پیری زودرس او را نشان می‌دهد. اگر شما موفق به پیدا کردن شیشه‌های زمان در بازی The Watchmaker نشوید و عمر Alexander از ۹۰ سال تجاوز نماید، او به طور محسوسی درمانده شده و در نهایت خواهد مرد.

در بازی The Watchmaker شما قادر خواهید بود با کاهش گذر زمان به حل معماهای مختلف بازی بپردازید یا به دشمنان در مدت زمان یک چشم بر هم زدن ضربات سنگین و مرگبار وارد نمایید. شما حتی می‌توانید مرگ را گول بزنید و قبل از دریافت آخرین ضربه که به مردن شما ختم می‌شود، زمان را کند نمایید و از مخمصه فرار کنید و یا آن را به عقب برگردانید تا فرصت دیگری به Alexander برای زنده بودن اهدا نمایید. عنوان The Watchmaker را می‌توان یک بازی مستقل اما بزرگ دانست که به روایت داستانی خود اهمیت زیادی داده است و در طول سناریوی آن با زندگی Alexander و گذشته‌‌ی تلخ او آشنا خواهید شد. کیفیت بصری و طراحی محیطی این عنوان چشم‌نواز و زیبا کار شده است و مبارزه‌ی نفسگیر با باس‌فایت‌ها به جذابیت بازی خواهد افزود.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید