نسخه‌ی رایانه‌های شخصی FIFA 21 بر اساس نسل حاضر خواهد بود

۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰

چندی پیش شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) تایید کرد که نسخه‌ی رایانه‌های شخصی FIFA 21 بر اساس نسل حاضر (پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان) طراحی شده است و خبری از پیشرفت‌های نسل بعدی (پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس) برای این نسخه نخواهد بود.

آن‌ها در صفحه‌ی رسمی بازی اعلام کردند:

FIFA 21 برروی رایانه‌های شخصی همان نسخه‌ی نسل حاضری اکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ خواهد بود. ما اطلاعات بیشتری در هفته‌های آتی منتشر خواهیم کرد.

به طور حتم چنین خبری باعث تاسف و ناراحتی طرفداران بازی برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی می‌شود اما این اطلاعات چندان دور از انتظار نبود چرا که در اواخر دو نسل گذشته نیز شاهد این استراتژی از سوی الکترونیک آرتس بودیم. این شرکت هیچوقت اولین بازی FIFA برروی نسل بعدی کنسول‌ها را برای رایانه‌های شخصی پورت نمی‌کند.

قابلیت‌های زیر از مواردی است که طرفداران رایانه‌های شخصی از دست خواهند داد اما کنسول‌های نسل بعدی اکس‌باکس سری اکس و پلی‌استیشن ۵ از آن‌ها بهره خواهند برد.

کنترلر هاپتیک

شوت کردن، پاس دادن، گرفتن توپ، تکل زدن و سایر موارد در نسخه پلی‌استیشن ۵ بازی به لطف کنترلر DaulSense واقعی‌تر خواهد بود و حس بهتری را به مخاطب القاء می‌کند. به همین دلیل باعث غوطه‌وری بیشتر بازی‌بازان و تجربه‌ی بی‌نظیر آن‌ها از یک مسابقه‌ی فوتبال خواهد شد.

زمان‌ بارگذاری فوق سریع

بارگذاری بسیار سریع باعث می‌شود سریع‌تر از همیشه وارد بازی شوید. تمرکز خود را از دست نخواهید داد چرا که محیط استادیوم به سرعت بارگذاری خواهد شد.

نورپردازی و پردازش برتر

به لطف سیستم نورپردازی جدید محیط‌هایی با کیفیت منحصر به فرد و تجربه‌ی بی‌نظیری از فوتبال به وجود آمده است. به دنبال این موارد شاهد بهبود بازی در تمامی بخش‌های استادیوم هستیم.

طراحی پایه‌ای مجدد برای بدن بازیکنان و فیزیک آن‌ها

تکنولوژی نسل بعدی باعث عمق بیشتر فیزیک بازیکنان شده و نورپردازی پویا صورت، لباس و موهای آن‌ها را به بهترین شکل ممکن به نمایش می‌گذارد. به عبارتی دیگر سطح جدیدی از واقع‌گرایی برای این اثر به وجود آمده است.

حرکت مهارت محور بازیکنان

تکنولوژی بهبود یافته بخش انیمیشن به بازی‌بازان یک تجربه‌ی واقع‌گرایانه از حرکت بازیکنان و پاسخ آن‌ها به توپ و محیط را به ارمغان می‌آورد.

تجربه‌ی انسانی‌تر و واقع‌گرایانه

احساس بیشتری به مسابقات اضافه شده است از فریاد بازیکنان برای دریافت توپ و پاس گرفته تا هیجان لحظات آخر. در نسخه‌ی جدید شاهد سطح تازه‌ای از احساس در یک بازی فوتبال خواهید بود.

طرفداران رایانه‌های شخصی می‌توانند بازی را از هر دو فروشگاه استیم (Steam) و اوریجین (Origin) دریافت کنند.

کسانی که نسخه‌ی نسل حاضری FIFA 21 را خریداری کنند، در زمان لانچ کنسول‌های نسل بعدی می‌توانند به صورت رایگان بازی خود را به نسخه‌ی نسل بعدی به‌روز‌رسانی کنند. هنوز قابلیت Cross-Play برای این عنوان تایید نشده است.

همچنین چندی پیش شرکت الکترونیک آرتس در صفحه‌ی FAQ بازی FIFA 21 به طور رسمی تایید کرده بود که این عنوان برروی پلتفرم نینتندو سوییچ عرضه می‌شود اما این‌بار نیز استراتژی‌ آن‌ها در قبال این پلتفرم تغییر نکرده و باز هم شاهد یک لگاسی ادیشن (Legacy Edition) خواهیم بود. برای کسانی که نمی‌دانند منظور از لگاسی ادیشن چیست باید بگویم که این نسخه شامل مکانیک‌های جدید معرفی شده برای گیم‌پلی، حالت‌های جدید و بهبود کیفیت نمی‌شود. به عبارتی در نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی شاهد FIFA 20 با ترکیب جدید تیم‌ها و صفحه‌ی اصلی به‌روزرسانی شده خواهیم بود.

عنوان FIFA 21 در تاریخ ۱۸ مهر (۹ اکتبر) امسال عرضه خواهد شد.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید