بازی The Medium نسبت به عناوین پیشین بلوبر تیم متفاوت خواهد بود

۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰

بازی The Medium، ساخته‌ی جدید استودیوی بلوبر تیم (Bloober Team)، حدود یک ماه قبل و در جریان رویداد Inside Xbox معرفی شد. همانند عناوین قبلی استودیو، این بازی نیز در سبک ترس روان‌شناختی است. با این حال طبق اطلاعات جدید منتشر شده، به نظر می‌رسد نسبت به ساخته‌های پیشین استودیو متفاوت خواهد بود و حس متفاوتی را به مخاطب القا می‌کند.

اولین و بزرگ‌ترین تغییر قابل توجه این است بر خلاف ساخته‌های قبلی استودیوی بلوبر تیم که به صورت دوربین اول بوده‌اند، دوربین The Medium به صورت سوم شخص خواهد بود. آقای وویچک پیِجکو (Wojciech Piejko)، طراح ارشد بازی، در مصاحبه با وب‌سایت Gamesradar توضیح داد که این عنوان از زاویه دوربین نیمه ثابت استفاده می‌کند. البته منظور وی از واژه‌ی نیمه ثابت مشخص نیست، اما احتمالاً The Medium از این نظر به نوعی به سری Resident Evil و Silent Hill شباهت دارد.

بازی The Medium در برخی جنبه‌ها از سری بازی‌های Silent Hill الهام گرفته است. آقای آکیرا یامائوکا (Akira Yamaoka)، آهنگ‌ساز مشهور سری Silent Hill نیز در این بازی به عنوان آهنگ‌ساز حضور دارد. این از دو جهان استفاده می کند، یک جهان منظم و یک جهان وحشت‌زده و ترسناک که به بازی‌های Silent Hill شباهت زیادی دارد. اما به نظر می رسد با پیشروی در بازی ، جنبه‌های بیشتری نیز درگیر خواهد شد که به جای بازی به صورت منفعلانه تغییر می‌کنند.

آقای ژاکک زیه‌با (Jacek Zięba)، تهیه‌کننده‌ی The Medium، این بازی را نامه‌ای عاشقانه به طرفداران Silent Hill می‌داند.

وی در این باره می‌گوید:

من فکر می کنم ما حتی می‌توانیم در مورد ارتباطات با بازی خود فکر کنیم. بازی ما نه تنها از لحاظ موسیقی، بلکه همانند Silent Hill دارای دو جهان است. اما ما از آن‌ها به‌طور کاملاً متفاوتی استفاده می‌کنیم. فکر می‌کنم نکات بسیاری وجود دارد که ممکن است شما با آن بازی‌ها (سری Silent Hill) ارتباط دهید. ما سعی نداریم که بار دیگر عنوانی همانند Silent Hill 2 را بازسازی کنیم. The Medium داستان مخصوص به خود را دارد. ما از همان ابتدا گفته‌ایم که می‌خواهیم یک تجربه‌ی جدی ، روایت‌محور و سینمایی را با استفاده از عناصر Silent Hill خلق کنیم.

بازی The Medium در اواخر سال جاری میلادی برروی پلتفرم‌های اکس‌باکس سری اکس و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. شما می‌توانید تریلر معرفی بازی را از طریق این لینک مشاهده کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید