در جستجوی خوشبختی | نقد‌ها و نمرات Summer in Mara

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰

بازی Summer in Mara عنوانی در سبک مزرعه‌داری و کاوش در محیط‌های گوناگون به حساب می‌آید که استودیوی چیبیگ (Chibig) وظیفه‌ی توسعه و قرار دادن آن را در دسترس بازی‌بازان بر عهده دارد. در این بازی شما باید از جزیره‌ی کوچک و زیبای خود مراقبت کنید و جزایر و اسرار اقیانوس را در کنار ماجراجویی‌ها و کار کشاورزی خود کشف کنید. بازی Summer in Mara کشاورزی، پرورش حیوانات مختلف، سیستم ساخت و ساز بزرگ و متنوع و کاوش و ماجراجویی در محیط‌های رنگارنگ و دوست‌داشتنی را برای بازی‌بازان علاقه‌مند به این سبک فراهم خواهد کرد.

در واقع عنوان Summer in Mara یک تجربه‌ی تک‌نفره در دل یک محیط آرام و لذت‌بخش را برای بازی‌بازان به ارمغان می‌آورد که با داستانی جالب و محیطی چشم‌نواز به خوبی ترکیب شده است. شما در این بازی در نقش دختر کوچکی به نام Koa خواهید بود که قصد دارد زندگی جدیدی در جزیره‌ی گرمسیری Mara آغاز کند و با قایق کوچک خود تمام جزایر اطراف را گشته و از راز‌های آن‌ها سر در آورد.

از ویژگی‌های بازی Summer in Mara می‌توان به چرخه‌ی پویای روز و شب با وقایع اقلیمی کاملا واقعی اشاره داشت. در جریان این بازی به بیش از ۱۰۰ ماموریت منحصر به فرد دسترسی خواهید داشت و با انجام آن‌ها در زمان داده شده می‌توانید پاداش‌های بسیار با ارزشی را کسب کنید. همچنین در طول ماجراجویی و زندگی مزرعه‌داری خود با بیش از ۲۰ شخصیت دوست‌داشتنی و بامزه مواجه خواهید شد که می‌توانید با آن‌ها دوست شده، به کمک آن‌ها بپردازید یا به تجارت با آن‌ها روی آورید. شما در این بازی باید با جمع‌آوری منابع مورد نیاز خود به ساخت وسایل و ساختمان‌های جدید اقدام کنید و هر روز جزیره‌ی خود را مجهزتر و پیشرفته‌تر سازید. همچنین در جریان بازی بیش از ۱۵۰ کالا برای به دست آوردن یا خریدن از فروشگاه خواهد بود. شما باید قایق خود را ارتقا دهید و به کشف گنج‌ها و پاداش‌های اطراف جزیره‌تان بپردازید.

حال Koa به کمک شما نیاز دارد. او می‌تواند توانایی‌های جدیدی کسب کند و مهارت‌های مختلفی را از دنیای وسیع پیرامون خود دریافت نماید. شما باید در بازی با شخصیت Koa رشد کرده، پیشرفت نمایید و با تمام افرادی که در شهرها و جزایر مختلف ملاقات می‌کنید، پیوند و ارتباط دوستی برقرار نمایید. هر جزیره و بخشی از دنیای بازی Summer in Mara را که کشف کنید با جامعه‌ی خاصی از افراد با ویژگی‌ها و شخصیت‌های گوناگون آشنا خواهید شد که قبلا نظیر آن را مشاهده نکرده‌اید. آن‌ها به شما نکاتی در مورد مهارت‌های درون بازی، تجربیات خود از سفر‌های گوناگون و خاطرات گذشته‌شان خواهند گفت. آشنایی و برقراری ارتباط با شخصیت‌های درون بازی یکی از پایه‌ها و اصل‌های گیم‌پلی بازی را تشکیل می‌دهد؛ بنابراین تیم توسعه‌دهنده با خلاقیت هرچه تمام‌تر سعی داشته است تا تمام آن‌ها را با ویژگی‌های متمایز و منحصر به فرد خلق کند. البته رفتار همگی آن‌ها با شما دوستانه نخواهد بود. افراد یک گروه شرور به نام Elit قصد دارند تا جزیره‌ی Mara و تمام اقیانوس را تحت سلطه‌ی خود درآورند. شما باید علاوه بر ساخت و ساز و کاوش در محیط، به مقابله با این گروه شیطانی بپردازید.

لازم به ذکر است که دموی قابل بازی عنوان Summer in Mara تاکنون برروی فروشگاه استیم (Steam) در دسترس قرار داشته و بازی‌بازان پلتفرم رایانه‌های شخصی قادر به تجربه‌ی آن بوده‌اند. حال نسخه‌ی کامل و اصلی بازی امروز در تاریخ ۲۷ خرداد ماه ۱۳۹۹ (۱۶ ژوئن ۲۰۲۰) برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول نینتندو سوییچ در دسترس قرار خواهد گرفت. به همین مناسبت نقد‌ها و نمرات بازی Summer in Mara منتشر شده‌اند که با هم در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

Gamers Heroes 8.5/10

بازی Summer in Mara عنوانی برای همه‌ی سبک‌ها و سلیقه‌ها نخواهد بود؛ این بازی بسیار جذاب و دلنشین و پر از شخصیت‌های دوست و دشمن جالب خواهد بود و به گونه‌ای توسعه یافته است که در طراحی آن می‌توان عشق و اشتیاق به ساخت یک بازی ماجراجویی و منحصر به فرد را دید. تمرکز بیشتر بازی برروی سفرهای دریایی و کاوش در محیط‌های گوناگون است و همین امر احتمالا برخی از بازی‌بازان را ناراضی کند. شاید بتوان با اندکی چشم‌پوشی و تذکر عنوان Summer in Mara را یک تجربه‌ی خارق‌العاده‌ای دانست که به خوبی توانسته است در میان عناوین هم سبک خود شکوفا شود.

Screen Rant 8/10

عنوان Summer in Mara یک بازی کامل و شاهکار به حساب نخواهد آمد. نقشه‌ی بازی گسترده بوده و پر از ماموریت‌ها و چالش‌های بی‌نظیر است اما با این حال پیشرفت و ترقی در این عنوان گاهی می‌تواند خیلی روند کندی به خود گیرد و به نکته‌ای خسته‌کننده بدل شود. با این وجود بازی Summer in Mara بسیار زیبا و چشم‌نواز طراحی شده است و سفر‌های دریایی با کشتی کوچکی که خودتان بخش به بخش آن را گسترش داده‌اید، آرامش و لذت خاصی دارد. پرورش حیوانات و کشاورزی در این بازی بسیار خوب پیاده‌سازی شده است و هنگامی که در مزرعه‌ی خود به گشت و گذار می‌پردازید و حاصل دسترنج خود را مشاهده می‌کنید، حس اشتیاق و ذوق فراوانی نسبت به ادامه‌ی کار را کسب می‌نمایید. به صورت کلی می‌توان عنوان Summer In Mara را یک بازی کشاورزی زیبا و آرام دانست که گرما و جذابیت خاصی دارد. این بازی مناسب آن دسته از بازی‌بازانی است که قصد دارند برای مدتی از تجربه‌ی بازی‌های سنگین و شلوغ دور شوند.

۳DJuegos 6.5/10

عنوان Summer in Mara یک بازی زیبا با طراحی‌های بصری چشم‌نواز است. با این وجود این بازی در بخش گرافیک فنی و تنوع مکانیسم‌های گیم‌پلی، مبارزات و ساخت و ساز حرف زیادی برای گفتن ندارد و برخی مشکلات آن شما را ناامید خواهد کرد. شما باید قبل از تجربه‌ی این بازی به بررسی آن پرداخته و جوانب این امر را به خوبی بسنجید و در نهایت اقدام به تهیه‌ی آن نمایید.

Destructoid 6/10

اگر بخواهیم به عنوان یک شبیه سازی کشاورزی به بازی Summer in Mara بنگریم، طبیعتا با کاستی‌ها و نقص‌های فراوانی روبرو خواهیم بود. اگر دنیای آفتابی و زیبایی طراحی محیط به همراه شخصیت‌های دوست‌داشتنی و منحصر به فرد را از عنوان Summer in Mara بگیریم، این عنوان دیگر هیچ چیز قابل توجهی برای ارائه به بازی‌بازان نخواهد داشت و یک بازی ناقص و بی‌ارزش خواهد بود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید