مبارزان غرب وحشی | نقدها و نمرات بازی Desperados III

۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰

تقریبا زمان آن فرا رسیده است تا که یک بار دیگر اسب خود را زین کنید و به همراه عنوان منحصر به فرد و تاکتیکال Desperados 3 راهی ماجراجویی خود در سرزمین‌های غرب وحشی شوید. در این بازی شما به قهرمانان مختلفی دسترسی خواهید داشت، چرا که در طول مسیر خود و مراحل خاص بازی با دشمنان گوناگون و چالش‌های بی‌نظیری مواجه می‌شوید که عبور از هر کدام از آن‌ها نیازمند به کار بردن شخصیتی خاص به همراه توانایی‌های منحصر به فردش خواهد بود.

بازی Desperados III همانند نسخه‌های پیشین این مجموعه، عنوانی در سبک استراتژی تاکتیکی و مبتنی بر مخفی‌کاری است که وقایع آن در دنیای غرب وحشی دنبال می‌شود. مانند همیشه شخصیت جان کوپر و گروه همراهش نیز در این نسخه حضور دارند. در این نسخه برای عبور از چالش‌های دشوار باید از توانایی‌های همراهان خود به صورت ترکیبی استفاده نمایید. ۵ شخصیت متفاوت با توانایی‌های منحصر به فرد در این بازی حضور دارند و می‌توان در نقش هر یک از آن‌ها قرار گرفت. مراحل بازی را می‌توان با استفاده از راه‌ها و ترفندهای مختلف به اتمام رسانید. شما می‌توانید دشمنان خود را با روش‌های کشنده، غیرکشنده و به صورت مخفی‌کاری و با استفاده از blazing gun شکست دهید.

در این بازی در مورد چگونگی پیش بردن مراحل به شما آزادی عمل کاملی داده خواهد شد. شرکت تی‌اچ‌کیو نوردیک (THQ Nordic) ناشر بازی Desperados 3 و استودیوی می‌می‌می پروداکشنز (Mimimi Productions) توسعه‌دهنده‌ی این عنوان تاکتیکال بوده‌اند و تاکنون اطلاعات و اخبار زیادی از این بازی مورد انتظار را منتشر کرده‌اند.

عنوان Desperados III یک بازی مخفی‌کاری تاکتیکی است که در آن باید قدر فرصت‌های خود را به خوبی بدانید و با استفاده از گیم‌پلی مفرح آن، لحظات نابی را برای خود ایجاد کنید. هر یک از مراحل بازی و مکانیسم‌های گیم‌پلی آن، راه‌های بسیار زیاد و متنوعی را برای طی کردن مسیر و کشتن دشمنان در اختیار بازی‌بازان قرار می‌دهند. شما در این بازی کنترل ۵ قهرمان منحصر به فرد را در اختیار می‌گیرید که هرکدام مهارت و توانایی‌های خاص خود را دارند و یکی از علل آزادی عمل بالای بازی محسوب می‌شوند. در بازی Desperados III خواهید دید که چگونه سر و صدای ناشی از شلیک گلوله یا انفجار بر روند بازی تاثیر می‌گذارند یا اینکه چگونه می‌توان از محیط اطراف به نفع خود استفاده کرد. گیم‌پلی و مبارزات دارای عمق زیاد و چند لایه هستند و هر کدام از مراحل به چندین روش مختلف پیش برده می‌شوند؛ به همین دلیل بازی Desperados III از ارزش تکرار بسیار بالایی برخوردار شده است و تا مدت‌ها می‌تواند بازی‌بازانی از سلایق گوناگون را به خود جذب نماید.

روایت بازی Desperados III درحقیقت پیش‌ درآمدی بر داستان نسخه‌ی اول این سری، یعنی بازی Desperados: Wanted Dead or Alive به شمار می‌رود. شخصیت‌های مشهور این مجموعه مانند جان کوپر (John Cooper)، کیت اوهارا (Kaite) و دکتر مک‌کوی (Doc McCoy) در این عنوان حضور دارند. علاوه‌ بر این شخصیت‌ها، حضور دو قهرمان دیگر به نام‌های ایزابل مورو (Isabelle Moreau) و هکتور مندوزا (Hector Mendoza) نیز تایید شده‌ است. بازی‌بازان می‌توانند در نقش هر یک از این ۵ شخصیت قرار بگیرند. این شخصیت‌ها هر یک دارای مهارت‌ها و ویژگی‌های محصر به‌ فردی هستند و همین موضوع موجب شده است تا بازی‌بازان در پیشروی در مراحل بازی، آزادی عمل بالایی داشته باشند. شما می‌توانید مراحل را به صورت مخفی‌کاری و یا صورت نبرد مستقیم به پیش ببرید.

یکی از شخصیت‌های جدید این نسخه ایزابل مورا است که یک مکتشف و دانشمند عجیب به شمار می‌آید. او توانایی‌های زیادی در زمینه‌ی مخفی‌کاری و کنترل ذهن دارد و مکانیزم‌های جدیدی را به بخش مخفی‌کاری و خلاقیت بازی معرفی نموده است. با این تفاسیر، شما به وسیله‌ی توانایی‌های وی به نوعی می‌توانید دشمنان را به عروسک خیمه شب‌بازی خود تبدیل نمایید و از آن‌ها در برابر یک‌دیگر و یا برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید ذهن دشمنان رابه یک‌دیگر متصل نموده و با به قتل رساندن یکی از آن‌ها، دیگری را نیز از پای در آورید. اما باید بدانید که استفاده از این توانایی‌ها مستلزم مصرف سلامتی ایزابل است و باید در استفاده از آن‌ها دقت نمایید تا دچار مشکل نشوید. خوشبختانه ایزابل به تنهایی مبارزه نمی‌کند و می‌تواند با دیگر اعضای دار و دسته نیز همراه شود و توانایی‌های خود را با دیگران ترکیب نماید.

شخصیت دکتر McCoy یک تیرانداز ماهر و در عین حال یک پزشک کهنه‌کار میدان‌های جنگ به شمار می‌آید. وی توانایی‌های ویژه‌ای در استفاده از سرنگ‌ها و تجهیزات مختلف پزشکی بر ضد دشمنان و همچنین شلیک از راه دور دارد. در مورد شخصیت جان کوپر که به نوعی رهبر و سردسته‌ی این گنگ فوق‌العاده به شمار می‌آید، می‌توان اظهار داشت که وی قادر است دشمنان را به صورت مخفیانه از پای درآورد، در آب شنا کند و حتی تخته سنگ‌ها را از مکان‌های مرتفع به سمت دشمنان ناشناس پرتاب نماید. او همچنین قادر است که چندین دشمن را به طور همزمان و با استفاده از پرتاب دینامیت، از پای درآورد. مهارت‌های وی ترکیبی از تهاجم‌های پر سر و صدا و تخریبی و یا مخفی‌کاری آهسته و ساکت خواهند بود. هکتور توانایی ویژه‌ای در استفاده از تبر و شات‌گان دارد. همچنین وی می‌تواند با قرار دادن تله‌های مختلف، دشمنان را از بین ببرد. این شخصیت با استفاده از روش‌های مختلف می‌تواند دشمنان را نابود کند و از درجه‌ی خشونت بالایی در مبارزات بر خوردار است.

طبق اعلام شرکت تی‌اچ‌کیو نوردیک ناشر بازی Desperados 3 و استودیوی می‌می‌می پروداکشنز، این عنوان در تاریخ ۲۷ خردادماه ۱۳۹۹ (۱۶ ژوئن ۲۰۲۰) برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. حال به تازگی نقد‌ها و نمرات بازی Desperados 3 منتشر شده‌اند که در ادامه با هم به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

God is a Geek 9.5/10

بازی Desperados III یک شاهکار واقعی و یک بازی منحصر به فرد به شمار می‌آید که تیم توسعه‌دهنده برای ساخت آن سنگ تمام گذاشته است و حقیقتا با این پروژه به همه‌ی ما نشان داد که تخصص فراوانی در ساخت بازی‌هایی با این زمینه‌ی داستانی و گیم‌پلی دارد. عنوان Desperados III ترکیبی بی نهایت جذاب و خلاقانه از مخفی‌کاری، مبارزات اکشن و شخصیت‌های قدرتمند و منحصر به فرد به شمار می‌آید که با شجاعت و بی‌پروایی خود آزادی عمل شگرفی در طی کردن مراحل به شما خواهند داد.

Critical Hit 9/10

بازی Desperados III در یک کلام عالی و بی‌نظیر است. برای من بهترین بازی استراتژی سال به شمار خواهد آمد و معتقد هستم که نام این بازی برای همیشه در فهرست بهترین‌های این سبک ماندگار خواهد شد. طرفداران عناوین تاکتیکال و نبرد‌های غرب وحشی که پر از کابوی و هرج و مرج هستند، هرگز احساسی به مانند این بازی کسب نکرده‌اند و تجربه‌ی آن برای تمام سنین و تمام طرفداران سبک‌های مختلف شیرین و لذت‌بخش خواهد بود. برخی از مراحل بازی و دشمنان آن ممکن است برای شما چالش‌آفرین باشند، البته در صورتی که بدون استراتژی و بی‌ برنامه دل به دنیای نبرد بزنید و در چشم بر هم زدنی کشته شوید. شما باید از هنر طراحی گیم‌پلی و آزادی عمل بی‌نظیر این بازی نهایت استفاده را ببرید و توسعه‌دهندگان آن را تحسین نمایید. طراحی‌های این بازی به شدت هنری، چشم‌نواز و سرکش هستند و با موفقیت توانسته‌اند سبک خود را برجسته سازند. ماموریت‌ها و چالش‌های درون بازی بسیار متنوع و فراوان هستند و از عمق کافی و آزادی عمل زیاد بهره می‌برند. تمام موارد و نکات مثبت این بازی در کنار هم را می‌توان به منزله‌ی تخت سلطنت این عنوان بر بازی‌های استراتژی دانست.

GamingTrend 9/10

بازی فوق‌العاده و شاهکار Desperados III همزمان برای بازی‌بازان حس آشنایی و تازگی منحصر به فردی دارد. احساس آشنایی از آن جهت که بسیاری از مکانیسم‌ها و موارد درخشان درون گیم‌پلی و طراحی مراحل و ماموریت‌های بازی را پیش از این در عنوان Shadow Tactics: Blades of the Shogun تجربه کرده‌ایم و حال در بازی Desperados III با نسخه‌ی بهبود یافته و لذت‌بخش‌تر آن‌ها سر و کار داریم. با این حال طراحی محیطی و گرافیک هنری بازی، جلوه‌های بصری و افکت‌های خیره‌کننده به همراه پیشرفت‌های بسیار و گستردگی گیم‌پلی و مبارزات، افزایش آزادی عمل به طرز خلاقانه، طراحی اسلحه‌ها و تجهیزات بازی به همراه شخصیت‌های جدید منحصر به فرد و قدرتمند و بسیاری از موارد دیگر باعث خواهند شد که احساس نوآوری و تازگی خاصی را در بازی داشته باشیم. بازی Desperados III یک فرمول واقعی و ناب از عناوین استراتژیک به شمار می‌آید و تجربه‌ی آن را نمی‌توان به کسی پیشنهاد نکرد.

GameStar 8.8/10

عنوان Desperados 3 به سادگی شما را شگفت زده خواهد کرد. اتمسفر و فضاسازی عالی مربوط به غرب وحشی و مبارزات کابویی با ۵ شخصیت منحصر به فرد و حماسی آن خارق‌العاده کار شده‌اند. شما می‌توانید از آزادی عمل و گیم‌پلی گسترده‌ی بازی به خوبی به نفع خود بهره برده و سبک بازی خود را به دلخواه تنظیم کنید. می‌توانید آرام و بی سر و صدا به مخفی‌گاه دشمنان نفوذ کنید و یا با باران گلوله به استقبال آن‌ها بپردازید. شخصیت‌های بازی تنوع عالی و بی‌نظیری به گیم‌پلی بخشیده‌اند و در کنار آن‌ها دشمنان دارای هوش مصنوعی عالی و رفتار و واکنش منحصر به فرد هستند و جز چند مورد استثناء، طراحی قابل قبول و راضی کننده‌ای دارند. رفتار هوشمندانه‌ی دشمنان و تاکتیک‌های آن‌ها گاهی فراتر از انتظار بوده و ممکن است با یک غافلگیری فورا شما را از بین ببرند. در بازی Desperados 3 ممکن است بارها کشته شوید، اما باید مجددا به میدان نبرد برگردید و استراتژی جدیدی به کار ببرید. به نظر من معنا و مفهوم یک بازی تاکتیکال و استراتژی مدرن همین است. تجربه‌ی این بازی منحصر به فرد را از دست ندهید.

Game Debate 8.5/10

شاید عنوان Desperados 3 یک بازی کلاسیک و تمام عیار در مورد غرب وحشی و روایت‌های منحصر به فرد آن نباشد و حتی داستان‌های انتقام و رستگاری مربوط به این سبک را روایت نکند، اما توانسته است آغازگر مسیر جدیدی برای پس‌زمینه‌ی کابویی به حساب آید و یک تجربه‌ی تاکتیکی و استراتژی که تاکنون نظیرش را در این دنیا تجربه نکرده‌ایم را به ما هدیه دهد. بعد از ۲ ،۳ و یا ۱۵ بار بازی کردن عنوان Desperados 3 درمی‌یابید که این اثر باز هم به شما پاداش تجربه کردن خود را خواهد داد. مبارزات تاکتیکال و بی‌نظیر، معماها و پازل‌های گوناگون و منحصر به فرد، شخصیت‌های فوق‌العاده و پر جزئیات، فهرست بلند بالایی از ماموریت‌ها و چالش‌های نفس‌گیر پاداش افرادی هستند که مجذوب زیبایی و کامل بودن بازی Desperados 3 شده‌اند. طرفداران و بازی‌بازان کمال طلب بارها و بارها به تجربه‌ی این عنوان خواهند پرداخت و هر دفعه مراحل آن را به شیوه‌ی منحصر به فرد و جالبی طی خواهند کرد. حالا من را ببخشید چون باید اسب خود را زین کنم و آماده‌ی ماجراجویی بعدی در دنیای Desperados 3 شوم.

Millenium 8.5/10

استودیوی می‌می‌می پروداکشنز با عرضه‎ی بازی Desperados III موفق شده است که بار دیگر روح تازه‌ای را به سبک عناوین استراتژیک و تاکتیکال بدمد و با برگشتن به ریشه‌های این سری، یک عنوان درخشان و به یاد ماندنی را عرضه نماید. ما بسیار خوشحال می‌شدیم اگر بخش‌های داستانی و صحنه‌های سینمایی بازی Desperados III از تنوع و طراحی بهتری برخوردار بودند . همین امر یکی از اندک نقاط ضعف بازی به شمار خواهد رفت. با این حال اتمسفر غرب وحشی این بازی، طراحی محیط اغوا کننده، گیم‌پلی مفرح و بسیار متنوع و آزادی عمل کامل در طی کردن مراحل بازی Desperados III باعث می‌شوند که ما به سرعت تمام نکات منفی آن را نادیده بگیریم و فقط به تحسین توسعه‌دهندگان آن بپردازیم. علاوه بر تمام نکات ذکر شده، باید گفت که چالش‌ ‌ها و ماموریت‌های درون بازی پس از تجربه‌ی چندین باره تکراری و خسته‌کننده نخواهند شد و این امر ارزش تکرار بالای آن‌ها را به خوبی نشان خواهد داد.

IGN 8/10

Desperados 3 را می‌توان یک بازی مخفی‌کاری و تاکتیکال با آزادی عمل فراوان دانست که به صبر و حوصله‌ی شما پاداش خواهد داد و برای تلاش و پشتکارتان جهت یادگیری مکانیسم‌های بازی یا کشف راز‌های نهفته در گیم‌پلی و مبارزات ارزش زیادی قائل است. در این عنوان جنجالی شما کنترل گروه کوچکی از قاتلان حرفه‌ای و شگفت‌انگیزی را بر عهده دارید و باید برای مسلط شدن بر توانایی‌های آن‌ها اقدام به آزمون و خطای بسیاری نمایید. با این حال پس از موفقیت در طی کردن مراحل مختلف بازی به چندین شیوه که حتی فکرش را هم نمی‌کرده‌اید، شما پاداش پشتکار و تمرکز خود را خواهید گرفت و در لذت وصف نشدنی گیم‌پلی عمیق بازی غرق خواهید شد. عنوان Desperados 3 یک بازگشت با شکوه و افتخارآمیز برای این سری بعد از گذشت ۱۴ سال به شمار می‌آید و می‌تواند سرآغاز راه بزرگی برای این مجموعه محبوب و دوست‌داشتنی باشد.

GameWatcher 8/10

بازی Desperados III به مانند یک کیک شکلاتی بزرگ با طعمی منحصر به فرد است. ظاهر آن هرکسی را به خود جذب خواهد کرد و بسیار مجلل و باشکوه است. محتویای آن نیز بسیار غنی و فراوان بوده و با بهترین کیفیت و دقت پیاده‌سازی شده است اما در نهایت احتمالا به همه توصیه نشود . در واقع بازی Desperados III از یک داستان وسترن گیرا و گیم‌پلی غنی بهره می‌برد اما مکانیسم‌های به کار رفته در آن به گونه‌ای نیست که همه را به خود جذب کند. مخاطب اصلی این بازی افراد علاقه‌مند به محیط و اتمسفر غرب وحشی، بازی‌بازان علاقه‌مند به آزادی عمل و مخفی‌کاری و طرفداران سبک اکشن و استراتژیک خواهند بود. متاسفانه یادگیری بسیاری از مکانیسم‌های گیم‌پلی و مبارزات نیاز به آزمون و خطا دارند که این خود ممکن است به یک روند آزاردهنده در طولانی مدت منجر شود، به خصوص هنگامی که برخی از ماموریت‌ها و چالش‌های درون بازی مربوط به طی کردن یک مرحله بدون حتی یک بار کشته شدن می‌شوند و این خود یکی از بزرگترین تناقض‌های بازی و غفلت توسعه‌دهنگان یا طراحان ماموریت‌ها بوده است. با این حال وجود مسیرها و نقشه‌های گوناگون برای از بین بردن دشمنان بسیار لذت‌بخش و امیدوار کننده خواهند بود. بازی Desperados III را می‌توان یک افتخار بزرگ و یک نقطه‌ی درخشان در کارنامه‌ی کاری استودیوی می‌می‌می پروداکنشز دانست.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید