گزارش: استودیو‌های سازنده‌ی سری Batman: Arkham و Mortal Kombat به فروش خواهند رسید

۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰

به احتمال زیاد ابرشرکت AT&T بخش سرگرمی تعاملی وارنرز برادرز را به فروش برساند که شامل راک‌استدی (Rocksteady) و ندررلم (NetherRealm) نیز خواهد شد.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی منابع مختلف، شرکت AT&T قصد دارد بخش بازی‌های ویدیویی وارنر برادرز را به فروش برساند. این معامله شامل استودیو‌های مختلفی می‌شود که سرآمدترین آن‌ها ندررلم، سازنده‌ی سری Mortal Kombat و راک‌استدی، توسعه‌دهنده‌ی سری Batman: Arkham، هستند. بر اساس صحبت‌های انجام شده این معامله ۴ میلیارد دلار ارزش دارد و شرکت‌های بزرگی مانند تیک‌تو (Take-Two)، الکترونیک آرتز (Electronic Arts) و اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) نسبت به آن واکنش مثبت نشان داده‌اند. طبق گزارشی از سوی CNBC، ابرشرکت AT&T که در سال ۲۰۱۸ وارنر مدیا را خریداری کرده بود، قصد دارد با کمک این معامله‌ی عظیم بخشی از بدهی ۲۰۰ میلیارد دلاری خود را بپردازد. هنوز وضعیت این معامله به طور دقیق مشخص نیست اما احتمالاََ به زودی اطلاعات کافی منتشر شود.

هر شرکتی که در نهایت بخش تعاملی وارنر برادرز را خریداری کند حق سری Batman یا Harry Potter را دریافت نمی‌کند و هر معامله‌ی دیگری برای توسعه‌ی این فرنچایزها باید با موافقت AT&T انجام شود. در هر صورت AT&T کنترل کامل برروی فرنچایزهای خود را خواهد داشت.

از طرفی این خرید عظیم شامل استودیو‌های بزرگی مانند راک‌استدی و ندررلم نیز می‌شود، سازندگانی که بازی‌های محبوب Batman: Arkham و Mortal Kombat را توسعه داده‌اند.

ابرشرکت AT&T در سال ۲۰۱۸ کل مجموعه‌ی Time Warner را به قیمت ۱۰۹ میلیارد دلار خریداری کرد که باعث شد وارد بدهی ۲۰۰ میلیارد دلاری شود. حال سرمایه‌گذاران خواهان فروش دارایی‌های غیراساسی مانند DirecTV و بخش تعاملی وارنر برادرز شده‌اند تا بدهی‌ها بازگردد.

بر اساس شایعه‌های گوناگون زیرمجموعه‌های بخش تعاملی وارنر برادرز بازی‌های مختلفی را در دست ساخت دارند. راک‌استدی برروی یک بازی جدید کار می‌کند، عنوان نقش آفرینی Harry Potter در اَولانچ (Avalanche) در دست ساخت قرار دارد و در وارنر برادرز مونترال (WB Montreal) بازی جدیدی از سری Batman مراحل ساخت را طی می‌کند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید