نبردی کلاسیک با شیاطین | نقد‌ها و نمرات بازی Project Warlock

۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰

داستان بازی کلاسیک Project Warlock در مورد قهرمانی به نام وارلاک (Warlock) است که تن خود را در آب مقدس شستشو داده و قسم می‌خورد تا پای جان در برابر اهریمنان و شیاطین بجنگد و تمامی آن‌ها را مجازات کند. شما در نقش این قهرمان در همان لحظات اول بازی با سیل عظیمی از نیرو‌های شر مواجه خواهید شد که باید تمامی آن‌ها را از بین بردارید.

دشمنان شما هیولا‌های تشنه‌ی خون، اهریمنان باستانی، ماشین‌های کشتار جمعی و شیاطین هستند. شما با طی کردن مراحل مختلف این بازی مهیج به مخفیگاه دشمنان نفوذ می‌کنید، بخش مهمات و قدرتشان را از بین می‌برید یا از آن‌ها برای افزایش قدرت خود و بهبود مهمات جنگیتان استفاده خواهید کرد . این بازی پر از اتاق‌های مخفی، اسلحه‌های ویژه که در مناطق خاصی پنهان شده‌اند، کلید‌های اسرارآمیز و آسانسور‌هایی که راه شما را به محیط‌های ناشناخته باز می‌کنند، خواهد بود. در این بازی بیش از ۳۸ اسلحه‌ی مختلف و ۸ نوع جادوی قدرمتند در دست دارید که می‌توانید با پیشروی در بازی و کسب امتیاز‌های لازم به ارتقا شخصیت خود و ویژگی‌های آن بپردازید.

جالب است بدانید که بازی Project Warlock در ابتدا یک پروژه‌ی دبیرستانی بوده است. سپس خالق آن آقای یاکوب سیسلو (Jakub Cisło) به دلیل نداشتن تجربه‌ی کافی و همچنین هزینه‌ی توسعه‌ی این بازی، کمپین کیک‌استارتر (Kickstarter) را برای این بازی به راه انداخت که با استقبال بی‌نظیری مواجه شد. در نهایت شور و اشتیاق آقای سیسلو چهار سال بعد تبدیل به یک عنوان در سبک بازی‌های کلاسیک دهه‌ی ۹۰ میلادی به نام Project Warlock گشت که در آن از ویژگی‌های تیراندازی مدرن استفاده شده است.

شما در این بازی به بیش از ۶۰ مرحله در پنج منطقه‌ی بزرگ و متنوع دسترسی خواهید داشت. این مراحل از پایگاهی در قطب جنوب و سرزمین یخ‌زده‌ی آن شروع می‌شود و در شن‌زار‌های داغ مصر به پایان می‌رسد که البته این موضوع نشان می‌دهد اهریمنان در سراسر زمین پخش شده‌اند. در این بازی می‌توانید شخصیت خود را آن طور که دوست دارید تقویت کنید و به ارتقای جادو‌ها و اسلحه‌های وی بپردازید. همچنین می‌توانید از ۶۲ آهنگ متن فوق‌العاده‌ی این بازی که با گیم‌پلی و فضای کلاسیک آن به خوبی هماهنگ شده‌اند، لذت بسیاری ببرید.

چندی پیش طبق اعلام شرکت کرانچینگ کوآلاس (Crunching Koalas) به عنوان ناشر بازی Project Warlock و استودیوی باک‌شات (Buckshot) که توسعه‌ی آن را بر عهده دارد، این بازی تیراندازی اول شخص قرار بود در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ (۹ ژوئن ۲۰۲۰) برروی کنسول پلی‌استیشن ۴، در روز ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ (۱۱ ژوئن ۲۰۲۰) برروی کنسول نینتندو سوییچ و در تاریخ ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ (۱۲ ژوئن ۲۰۲۰) برروی کنسول اکس‌باکس وان منتشر شود. همچنین نسخه‌ی پلتفرم رایانه‌های شخصی این بازی در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ در دسترس بازی‌بازان قرار گرفته بود.

حال به تازگی نقد‌ها و نمرات نسخه‌ی کنسول پلی‌استیشن ۴ بازی Project Warlock منتشر شده است که با هم به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

Push Square 8/10

بازی Project Warlock دارای ۵ جهان بزرگ و منحصر به فرد است. هر کدام از این جهان‌ها نیز خود به ۵ قسمت گسترده و اسرارآمیز با ویژگی‌ها و دشمنان مخصوص به خود تقسیم می‌شوند که تنوع محیطی و گیم‌پلی بسیار خوبی را به بازی می‌بخشند. راز‌ها و موارد مخفی درون بازی بسیار خلاقانه و هوشمندانه در جای جای نقاط نقشه گنجانده شده‌اند و پیدا کردن آن‌ها علاوه بر پاداش‌های بزرگ، حس کاوش لذت‌بخشی را برای بازی‌بازان به ارمغان خواهد آورد. اگر بدون تعصب و واقع‌بینانه به بازی Project Warlock بنگریم در واقع شاهد یک بازی تیراندازی اول‌شخص بسیار با کیفیت و منحصر به فرد خواهیم بود که می‌تواند به راحتی شما را برای ساعت‌های طولانی سرگرم نماید. مراحل و دشمنان بازی بسیار متنوع و گوناگون طراحی شده‌اند و هرگز تکراری نخواهند شد. به صورت کلی می‌توان عنوان Project Warlock یک بازی عالی خطاب کرد. یک عنوان تیراندازی اول‌شخص کلاسیک که خاطرات دهه‌ی ۹۰ میلادی را برای شما زنده خواهد کرد. این بازی با اینکه از کیفیت بصری و هنری قابل قبولی برخوردار نیست اما به طرز بی‌نظیری جذاب و سرگرم‌کننده ساخته شده است و از تجربه‌ی آن پشیمان نخواهید شد.

Multiplayer.it 8/10

متن بررسی به زودی افزوده خواهد شد.

PlayStation Country 8/10

بازی Project Warlock یک عنوان غافلگیرکننده و سرگرم‌کننده به شمار می‌آید. تیم توسعه‌دهنده‌ی بازی Project Warlock در استودیوی باک‌شات به خوبی توانسته‌اند با به کار بردن برخی مکانیسم‌های عناوین موفق و شاهکار تیراندازی اول‌شخص کلاسیک در این عنوان و ایجاد برخی تغییرات که منجر به روان و ساده شدن گیم‌پلی شده است، یک بازی شاهکار در سبک رترو را خلق نمایند. جلوه‌های بصری و طراحی محیط‌های متنوع و گسترده‌ی بازی Project Warlock ابدا سنگین نیست و با هنرمندی هرچه تمام‌تر به صورت پیکسلی طراحی شده‌اند و به خوبی در بازی خود را نشان می‌دهند. گیم‌پلی و کنترل بازی کاملا آشنا برای تمام بازی‌بازان و به شدت روان و صیقل یافته پیاده‌سازی شده است. سیستم شخصی‌سازی و انبار اسلحه‌های متنوع و قدرتمند بازی در کنار جادو‌ها و قدرت‌های ویژه‌ی قهرمان داستان سبب می‌شود که این بازی را به تمام طرفداران سبک تیراندازی اول‌شخص پیشنهاد کنم.

Gameblog.fr 7/10

شاید بتوان گفت که استودیوی سازنده‌ی Project Warlock توانسته است بدون به کار بردن هیچ خلاقیت و ابتکاری تنها با هوشمندی و زیرکی بسیار یک عنوان تیراندازی سرگرم‌کننده به همراه برخی از مکانیسم‌های عناوین نقش‌آفرینی را خلق نماید. این پروژه در طول سال‌های نخستین توسعه‌ی خود با مشکلات زیادی روبرو شد اما در نهایت آقای یاکوب سیسلوی جوان توانست تا ادای دین بسیار خوبی به سبک بازی‌های تیراندازی اول‌شخص داشته باشد و یک بازی بسیار مفرح و لذت‌بخش به همراه مراحل گسترده و چالش‌برانگیز را تقدیم بازی‌بازان دهه‌ی جدید کند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید