تجزیه‌ی پتانسیل | نقدها و نمرات بازی Disintegration منتشر شد

۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰

نقدها و نمرات Disintegration، ساخته‌ی یکی از خالقان Halo، بالاخره منتشر شده است. متاسفانه به نظر می‌رسد که این بار همانند Halo با یک بازی انقلابی طرف نیستیم و نمرات منتشر شده بسیار متوسط هستند.

مارکوس لتو (Marcus Lehto) یکی از خالقان Halo است که استودیوی ۳۰ نفره‌ی وی‌وان اینترکتیو را تاسیس کرده است. Disintegration اولین ساخته‌ی این استودیو است و قرار است که دو ژانر شوتر اول شخص و استراتژی را با هم ترکیب کند. بازی در آینده‌ای نزدیک جریان دارد که در آن بسیاری از انسان‌ها، مغز خود را در پروسه‌ای به نام Integration، به بدن‌های رباتیک منتقل کرده‌اند. بازی علاوه بر یک بخش تک‌نفره‌ی نسبتا طولانی، دارای یک بخش چندنفره هم هست. همچنین از ویژگی‌های جالب این بازی، وسایل نقلیه‌ای به نام Gravcycle هستند که کنترل و استفاده از آن‌ها بسیار تاکتیکی خواهد بود. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این بازی، می‌توانید هایلایت آن را تماشا کنید. حال بدون معطلی به سراغ بررسی نمرات آن می‌رویم.

The Games Machine 8.9/10

تجربه‌ی یک بازی شوتر هیجان‌انگیز و تجربه‌ی یک بازی استراتژی رضایت‌بخش است. انجام هر دوی این کارها به صورت همزمان هم با شکوه است. Disintegration به شدت برای یک تلاش اول خوب است و بسیار عالی تعادل را بین این دو ژانر برقرار می‌کند. دنیاسازی معرکه است، داستان چندان بد نیست، اما دیالوگ‌ها و نویسندگی بازی افتضاح است. خوشبختانه خود بازی زیادی خوب است.

Wccftech 7.5/10

Disintegration یک تجربه‌ی نصف و نیمه است. ترکیب جالب شوتر و استراتژی در مجموع خوب از آب در آمده است و بخش چندنفره بسیار رضایت‌بخش است، اما بخش داستانی خیلی می‌توانست بهتر باشد و از ایرادات متعددی رنج می‌برد. اگر Disintegration موفق شود، بدون شک به خاطر بخش چندنفره‌ی آن خواهد بود.

Game Debate 7/10

Disintegration پتانسیل زیادی دارد، اما حسی در بازی وجود دارد که انگار هنوز در فاز Early Access به سر می‌برد. بخش داستانی مناسب نیست، مبارزات بازی جالب هستند، اما پتانسیل آن خیلی بیشتر از چیزی است که اکنون می‌بینیم. بازی لحظات لذت‌بخشی دارد، اما کمبودهای آن خیلی زیاد است. اگر به دنبال یک شوتر علمی-تخیلی هستید، Disintegration گزینه‌ی بدی نیست. اما اگر به دنبال Halo بعدی هستید، پس بهتر است کمی بیشتر جست و جو کنید.

GameSpot 7/10

وقتی Disintegration خوب است، واقعا خوب است. شما در حال شلیک کردن هستید، ربات‌های پشتیبان را فرا می‌خوانید و دستور ارسال موشک‌های هوایی را ارسال می‌کنید. واقعا حس می‌کنید که در میان نبرد هستید و گیم‌پلی خیلی خوب می‌تواند شما را به خود جذب کند. المان‌هایی وجود دارند که می‌توانستند بهتر باشند، اما هیچ کدام آن قدر بد نیستند که لذت بازی را از بین ببرند.

Game Informer 6/10

ایده‌ی اصلی Disintegration برای ترکیب شوتر و استراتژی خیلی خوب است، اما بازی آن قدر ایراد دارد که هسته‌ی اصلی در میان آن‌‌ها گم می‌شود. اکشن تکراری است و طراحی ماموریت‌ها قدیمی شده است. همچنین نمی‌توانید میان یک ماموریت بازی خود را ذخیره کنید که خیلی عجیب است. در میان تمام لحظات خسته کننده، مواقعی بود که از Disintegration لذت بردم.

USgamer 5/10

Disintegration بد نیست، اما خیلی تکراری است. گیم‌پلی گروهی و Gravcycleها که هسته‌ی اصلی آن هستند، بعضی وقت‌ها جواب می‌دهند، اما بخش داستانی خیلی جالب نیست و مکانیک‌های شوتر اول شخص/استراتژی فقط تا حدی در چندنفره خوب هستند. Disintegration فرنچایز علمی-تخیلی بزرگ بعدی نیست، اما می‌تواند سکوی پرتابی برای وی‌وان در پروژه‌های بعدی باشد.

میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک

بازی Disintegration در تاریخ ۲۷ خردادماه ۱۳۹۹ (۱۶ ژوئن ۲۰۲۰) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید