سفر‌های پوتاتا در جنگل پریان | نقد‌ها و نمرات بازی Potata: Fairy Flower

۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰

بازی Potata: fairy flower یک عنوان پلتفرمر و ماجراجویی به شمار می‌آید که استودیوی پوتاتا کمپانی (Potata Company) وظیفه‌ی توسعه و عرضه‌ی آن برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ را بر عهده دارد. شما باید در این عنوان دوست‌داشتنی و رنگارنگ همراه با دختری جوان به نام Potata در جنگلی مرموز و بزرگ به ماجراجویی بپردازید و تمام اسرار و گنجینه‌های پنهان در آن را آشکار سازید. همچنین نباید فراموش کنید که دهکده‌ی محل سکونت خود را از شر هیولاهای جنگل سیاه نجات دهید.

بازی Potata: Fairy Flower دارای یک گیم‌پلی پلتفرمر و دوبعدی خواهد بود که در آن دختری جادوگر راهی سفری عجیب در دنیای جنگلی مرموز و بزرگ می‌شود و در مسیر خود به افراد خوب و بد فراوانی می‌رسد. در واقع شما در نقش یک جادوگر تازه‌کار به نام پوتاتا هستید که هنوز قدرت‌های زیادی کسب نکرده است. شما باید راهی سفری دور و دراز شوید و از معماها و موانع گوناگون گذر کنید تا در نهایت قدرت‌های جادوگری مختلف را به دست آورید. آن‌گاه باید به دهکده‌ی خود بازگردید و عنکبوت‌های غول‌پیکر، قارچ‌های سمی و بد بو و ارواح جنگل تاریک را از آن‌جا بیرون کنید و بار دیگر صلح و آرامش را به مردم و خانواده‌ی خود هدیه دهید.

دنیای بازی Potata: Fairy Flower پر از موجودات مختلف و خارق‌العاده‌ای است که در آن‌جا زندگی می‌کنند. هرکدام از این موجودات دارای شخصیت منحصر به فرد و داستان مختص به خود هستند. شما می‌توانید با این موجودات تعامل داشته باشید و از میان آنان دوستان و دشمنان زیادی برای خود پیدا نمایید. برای آن‌ها ماموریت‌های گوناگونی را به انجام رسانید یا در پیش بردن کارهای مختلف کمکشان کنید. در نهایت با کمک این موجودات قادر خواهید بود که بفهمید راز و علت اصلی حمله‌ی موجودات شیطانی به دهکده‌ی شما چه بوده است.

گیم‌پلی بازی Potata: Fairy Flower شامل مکانیک‌های سنتی سبک پلتفرمر، انواع پازل‌ها و معماهای چالش برانگیز و لذت‌بخش ، مبارزه با دشمنان و باس‌فایت‌های قدرتمند، مکانیسم گفتگو با ساکنان این سرزمین اسرارآمیز و اکتشاف و کاوش در مناطق مختلف جنگل است. در برخی مواقع بازی بسیار چالش بر‌انگیز و دشوار خواهد شد که باید با تمرکز و حوصله‌ی خود بهترین راه حل ممکن را پیدا نمایید و به سلامت از مانع پیش رویتان عبور کنید. پس از عبور از معما یا دشمنان قدرتمند شما پاداش‌های ارزشمند و ویژه‌ای را دریافت خواهید کرد که برای افزایش قدرت یا کسب توانایی جدید می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید.

چند روز پیش بازی Potata: fairy flower برروی کنسول‌های اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴، نینتندو سوییچ و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار گرفت. حال به تازگی نقد‌ها و نمرات این بازی دوست‌داشتنی و زیبا منتشر شده‌اند که با هم به بررسی آن‌ها خوهیم پرداخت.

Video Chums 8/10

اگر شما عاشق بازی‌های دو بعدی و پلتفرمر به همراه یک محیط پس‌زمینه‌ی زیبا و رنگارنگ و معماهای چالش برانگیز هستید، تجربه‌ی عنوان Potata: Flower Fairy را از دست ندهید. سیستم گیم‌پلی و کنترل بازی بسیار نرم و روان طراحی شده است و مکانیسم‌های بازی را به ساده‌ترین شکل ممکن فرا خواهید گرفت. داستان بازی ساده اما جذاب و دلپذیر روایت می‌شود و شما در نقش جادوگری تازه‌کار از دهکده‌ی خود بیرون می‌روید و به عنوان یک ساحر کارکشته و حرفه‌ای به دهکده‌ی خود باز خواهید گشت تا تمام دشمنان را از خانه‌ی خود بیرون کنید.

Gameblog.fr 7/10

عنوان Potata: Flower Fairy به لطف خلاقیت و ابتکار تیم توسعه‌ی خود هنوز هم یک بازی جذاب به همراه محیطی رنگارنگ و چندلایه و شخصیت‌های منحصر به فرد و دوست‌داشتنی به شمار می‌آید. تجربه‌ی کلی بازی ساده و بسیار روان صورت می‌گیرد و شما را با لذت استفاده‌ از جادو‌های مختلف برای حل معماها و پازل‌های درون بازی و از میان برداشتن دشمنان مختلف آشنا می‌سازد. برخی از باس‌فایت‌ها و معماهای عنوان Potata: Flower Fairy کمی چالش برانگیز و دشوار خواهند بود اما به صورت کلی بازی کنترل و مکانیسم‌های ساده‌ای دارد و قصد متوقف کردن پیشروی شما پشت مانع‌های متعدد را نخواهد داشت. در عوض شما می‌توانید از محیط‌های چشم‌نواز و مناظر بصری فوق‌العاده‌ی بازی نهایت لذت را ببرید.

Vandal 6.8/10

عنوان Potata: Fairy Flower از نظر طراحی گیم‌پلی و جلوه‌های بصری زیبای خود فوق‌العاده به نظر می‌رسد اما برخی نقص‌ها و کمبود‌ها در طراحی برخی از شخصیت‌های اصلی بازی دیده می‌شود. این بازی به صورت کلی یک تجربه‌ی لذت‌بخش و مفرح به شما هدیه خواهد داد و مادامی که می‌فهمید در ماجراجویی خود باید معماهای گوناگونی را حل کنید، این لذت چندین برابر خواهد شد. اگر قصد تهیه‌ی این بازی را دارید باید بدانید که بیش از یک بار تجربه‌ی آن را به شما توصیه نخواهم کرد و البته بازی نمی‌تواند خود را در ذهن شما ماندگار سازد.

GameGrin 5/10

بازی Potata: Fairy Flower یک عنوان پلتفرمینگ کسل‌کننده و یکنواخت به شمار می‌آید که تنها محیط‌های چشم‌نوازی به مانند نقاشی‌های دستی برای بازی‌بازان به ارمغان خواهد آورد. معماها و پازل‌های درون بازی یا به شدت ساده هستند یا بسیار وقت‌گیر و دشوار و از تعادل خوبی برخوردار نخواهند بود. داستان بازی بسیار کلیشه‌ای و ساده بدون هیچ هیجان و پیچشی روایت می‌شود و هیچ شخصیت به یاد ماندنی به شما معرفی نخواهد کرد. قبل از اینکه از تجربه‌ی بازی Potata: Fairy Flower خسته و ناامید شوید، به شما پیشنهاد می‌کنم که عناوین دیگری را در فهرست خود جای دهید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید