عنوان PUBG Mobile در ماه اخیر ۲۰۰ میلیون دلار درآمد داشته است

۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵

عنوان PlayerUnknown’s Battlegrounds یا همان PUBG از زمان عرضه روی تلفن‌های همراه به قدرت بلامنازع بازار این پلتفرم تبدیل شده است. گزارش‌های درآمد بازی‌های موبایلی در ماه اخیر حاکی از آن است که PUBG Mobile چیزی بیش از ۲۲۶ میلیون دلار در ماه گذشته‌ی میلادی درآمد داشته است که نمایانگر رشد خیره‌کننده‌ی ۴۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته می‌باشد. شرکت چینی تنسنت (Tencent) توانست در لیست این گزارشات رتبه‌ی اول و دوم را به خود اختصاص دهد؛ چنان‌که درآمد تخمینی از دو عنوان PUBG Mobile و Honor of Kings در مجموع به بیش از ۴۵۰ میلیون دلار می‌رسد.

بد نیست بدانیم که بخش عمده‌ی این درآمد از بازار چین حاصل شده است. چین به تنهایی بیش از ۵۳ درصد درآمد PUBG Mobile را در ماه گذشته تامین نموده و این درحالی است که رتبه‌ی دوم به ایالات متحده با تنها ۱۰٫۲ درصد درآمد اختصاص دارد. پس از این عنوان و Honor of Kings، بازی Roblox در جایگاه سوم مجموع درآمد در ماه می ۲۰۲۰ بالاتر از عناوینی چون Pokemon GO و Fate/Grand Order قرار گرفت.

البته با وجود این‌که Pokemon GO نیز شاهد رشد چشمگیر درآمد خود در مقایسه با ماه می سال گذشته بود، این مقدار برای کنار زدن PUBG Mobile از جایگاه نخست کافی نبوده است. حتی Fortnite هم که در مجموع مدت زمان حضور خود روی تلفن‌های همراه به درآمد کم نظیر ۱ میلیارد دلاری دست یافته است، در مقایسه با PUBG Mobile در لیست درآمد ماه گذشته حرفی برای گفتن ندارد. لازم به ذکر است که رویال پس فصل سیزدهم این عنوان ماه گذشته در دسترس قرار گرفت و علاوه بر افزودن آیتم‌های جدید به بازی، به بازی‌بازان اجازه داد که با خرید Elite Pass به جوایز اختصاصی بیشتری نیز دسترسی پیدا کنند. همچنین دو اسکین جدید Fire Ranger و Ice Ranger نیز در فصل ۱۳ به این بازی اضافه شده‌اند.

عنوان PUBG Mobile از زمان ورود به عرصه‌ی بازی‌های موبایلی تغییرات عمده و بهینه‌سازی‌های متعددی دریافت کرده است که آخرین مورد آن، تغییرات notification season می‌باشد که پیگیری پیشرفت بازی‌بازان داخل بازی را ساده‌تر می‌کند. انتظار می‌رود که فصل چهاردهم این بازی حوالی تیر ماه یا جولای امسال منتشر شود و باید صبر کرد و دید که چه تغییرات جدیدی به این بازی راه پیدا خواهند کرد، و آیا این عنوان خواهد توانست در صدر درآمد تخمینی ماه آینده نیز باقی بماند یا خیر.

0
0

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید