تصاویر جدیدی از کیت توسعه‌ دهندگان کنسول پلی‌استیشن ۵ منتشر شد

PlayStation ، PS5 ، اخبار ، اخبار بازی ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰

به تازگی تصاویر جدیدی از ثبت اختراع کیت توسعه دهندگان  کنسول پلی‌استیشن ۵ منتشر شده است که نگاهی بسیار دقیق به داخل آن دارد. در ادامه با گیمفا همراه باشید تا نگاهی به این تصاویر داشته باشیم.

کیت توسعه دهندگان کنسول پلی‌استیشن ۵ را شاید بتوان عجیب‌ترین و پیچیده‌ترین کیت توسعه دهندگان در میان تمامی کنسول‌های تاریخ دانست. اگر بخواهیم نگاهی به کیت‌های توسعه دهندگان کنسول‌های گذشته بیندازیم با موارد بسیار جالبی رو به رو می‌شویم. ابتدا از کیت توسعه دهندگان کنسول‌های نسل ششم شروع می‌کنیم. شاید بتوان بزرگ‌ترین کنسول تاریخ را کیت توسعه دهندگان کنسول اکس‌باکس  (Xbox Original) دانست. ابعاد این کنسول به اندازه‌ی یک کیس کامپیوتر است و تنها تفاوتی که می‌توان از روی آن متوجه شد این کیس مربوط به سخت‌افزار یک کنسول خانگی است، لوگوی سبز رنگ اکس‌باکسی است که برروی آن قرار دارد. همین‌طور پس از آن، کیت توسعه‌ی کنسول پلی‌استیشن ۲ قرار دارد که از لحاظ ابعاد دست کمی از یک کیس کامپیوتر ندارد اما ظاهر آن همانند آن است که دو عدد کنسول پلی‌استیشن ۲ اما با ابعاد حدود ۵۰ درصد بزرگ‌تر را به صورت قرینه به یکدیگر چسبانده باشیم که همان‌طور که انتظار می‌رود ابعاد بسیار بزرگی را برای آن به وجود می‌آورد. کنسول‌های دریم‌کست و گیم‌کیوب نیز همانند یک مینی‌کیس بوده‌اند ولی از لحاظ ابعاد از کیت توسعه دهندگان اکس‌باکس و پلی‌استیشن ۲ کوچک‌تر. اما این آخرین نسلی بود که ما با همچین ظواهر عجیبی رو به رو بودیم. رویه‌ای که شرکت مایکروسافت در نسل هفتم و هشتم در پیش گرفت، عرضه کیت‌های توسعه‌ دهندگان با ظاهر بسیار شبیه به کنسول‌ اصلی برای سازندگان بود. شرکت سونی نیز کیت‌های توسعه‌ دهندگان بسیار ساده و مکعب مستطیل شکلی را در دسترس توسعه دهندگان قرار داد که حتی ذره‌ای به کنسول اصلی شباهت نداشتند؛ فقط در ابعاد بسیاری بزرگ‌تری نسبت به کنسول اصلی طراحی شده بودند تا در زمینه‌ی کنترل حرارت با مشکل مواجه نشوند.

اما مورد عجیبی که برای کیت توسعه دهندگان کنسول پلی‌استیشن ۵ وجود دارد آن است که این کنسول‌ به صورت بسیار حرفه‌ای طراحی شده است و به نظر می‌رسد وقت بسیاری برای ساخت آن گذاشته شده است. یکی از مواردی که شما می‌توانید در ادامه درون این تصاویر مشاهده کنید سیستم تهویه‌ی بسیار عجیبی است که برای این کنسول طراحی شده است. این کنسول از شش عدد فن با ابعاد کوچک برای خنک کردن کنسول استفاده می‌کند و برای آنکه فرآیند تهویه به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد، یک طراحی V مانند در وسط کنسول قرار دارد که هوا را از این قسمت به داخل کشانده و از پشت و کناره‌های آن باد گرم را خارج می‌کند. در ادامه شما می‌توانید تصاویر منتشر شده را مشاهده کنید.

اولین مراسم مربوط به کنسول پلی‌استیشن ۵ قرار بود شب گذشته برگزار شود ولی به علت اعتراضات سراسری در کشور آمریکا زمان برگزاری آن تا مدت نامشخصی به تعویق افتاد. اما در روز گذشته بود که شرکت سونی زمان معرفی تاریخ برگزاری این رویداد را به‌زودی اعلام خواهد کرد که می‌توان انتظار داشت طی امروز و یا چند روز آینده شاهد معرفی تاریخ جدید آن باشیم. طبق گفته‌ی شرکت سونی، کنسول پلی‌استیشن ۵ برای تعطیلات سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده است؛ به همین دلیل می‌توان انتظار داشت که به زودی شاهد برگزاری این رویداد باشیم.

نظر شما در رابطه با کیت توسعه دهندگان کنسول پلی‌استیشن ۵ چیست؟ آیا ظاهر اصلی کنسول پلی‌استیشن ۵ نیز شبیه به کیت توسعه دهندگان خواهد بود و یا شکل و شمایلی کاملاً متفاوت خواهد داشت؟

12345678910(61 رای, میانگین آرا 7٫51 از 10 )
Loading...
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید