مدافعین سیاه‌چال | نقد‌ها و نمرات بازی Dungeon Defenders: Awakened

۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰

Dungeon Defenders: Awakened یک بازی چندنفره در سبک عناوین برج‌ دفاعی به شمار می‌آید که مبارزاتی اکشن و حماسی را به همراه مکانیسم‌های نقش‌آفرینی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. استودیوی کروماتیک گیمز (Chromatic Games) وظیفه‌ی توسعه و انتشار این بازی مهیج و لذت‌بخش را برروی فروشگاه استیم (Steam) بر عهده دارد. شما می‌توانید با حداکثر سه نفر از دوستانتان گروهی متحد و قدرتمند را تشکیل داده و به جنگ ارتش بی‌شماری از اورک‌ها و گابلین‌ها بپردازید. در همین حین باید از پایگاه‌ها و قلعه‌های خود با ایجاد برج‌های دفاعی متنوع و قدرتمندی دفاع کنید و مانع فروپاشی آن شوید.

بالاخره انتظارات طرفداران به پایان رسید و استودیوی خلاق کروماتیک گیمز موفق شده تا با عرضه‌ی عنوان Dungeon Defenders: Awakened به صورت کامل و رسمی فرانچیز محبوب Dungeon Defenders را بار دیگر به روز‌های موفق و خوش خود برگرداند و بازگشتی شکوهمند و با افتخار برای آن رقم زند.

Dungeon Defenders: Awakened در واقع یک بازی Co-op به شمار می‌آید که دارای سیستم شخصی‌سازی قدرتمند و متنوع برای تزئین قهرمانان درون بازی و سلاح‌های آنان خواهد بود. ۴ قهرمان موجود در عنوان Dungeon Defenders: Awakened هرکدام دارای قدرت‌ها، مهارت‌های ویژه، توانایی‌ها، اسلحه‌های گوناگون و سبک بازی مختص به خود هستند و انتخاب هرکدام از آن‌ها استراتژی و تاکتیک خاص خود را می‌طلبد. بازی‌بازان باید با ترکیب قدرت و مهارت این قهرمانان و زمان‌بندی درست به شکست دادن دشمنان اقدام کرده و در نهایت از قلعه‌ی خود به خوبی دفاع کنند. علاوه بر این ۴ قهرمان شما می‌توانید موجودات مختلفی به مانند اژدها و خرس را به عنوان همراه در میدان نبرد در کنار خود داشته باشید تا به شما در پیش بردن ماجراجویی‌هایتان کمک کنند.

در بازی Dungeon Defenders: Awakened انواع مراحل چالش برانگیز با طراحی منحصر به فرد وجود دارند که هرکدام نشان‌دهنده‌ی دنیایی خاص و چشم‌نواز به همراه دشمنان و استراتژی‌های لازم خواهند بود. علاوه بر این موارد شما می‌توانید برای دفاع از قلعه‌ی خود از محیط هر مرحله نیز به نحو احسن بهره ببرید و راه‌های خلاقانه و جدیدی را برای جلوگیری از یورش دشمنان کشف کنید. همکاری گروهی ۴ قهرمان دوست‌داشتنی بازی Dungeon Defenders: Awakened یکی از نقاط قوت آن به شمار می‌آید و باعث تنوع چشم‌گیر و لذت بخشی در گیم‌پلی بازی خواهد شد.

وظیفه‌ی اصلی شما در بازی Dungeon Defenders: Awakened حفظ کریستالی باستانی و قدرتمند به نام Eternia است که سیل عظیمی از گابلین‌ها و اهریمنان قصد دست‌یابی به آن را دارند تا با استفاده از قدرت بی‌نظیرش تمام دنیا را به تسخیر خود در آورند. در بازی شما به انواع اسلحه، برج‌های دفاعی با ویژگی‌ها و حملات منحصر به فرد، بخش پشتیبانی توپ‌خانه و تله‌های کشنده و مرگبار دسترسی خواهید داشت تا از آن‌ها در برابر هجوم دشمنان استفاده کنید. تنها شرط پیروزی در این بازی تمرکز، زمان بندی مناسب و اتخاذ تاکتیک و استراتژی‌های منحصر به فرد خواهد بود. همه‌چیز در بازی Dungeon Defenders: Awakened به انتخاب شما بستگی دارد و سرنوشت هر مبارزه و قهرمانان در دستان خودتان قرار دارد.

طبق اطلاعات منتشر شده عنوان استراتژیک و نقش‌آفرینی Dungeon Defenders: Awakened چند روز پیش برروی فروشگاه استیم منتشر شد تا در دسترس بازی‌‌بازان پلتفرم رایانه‌های شخصی قرار گیرد. حال به تازگی منتقدان نقد‌ها و نمرات خود را در مورد این بازی هیجان‌انگیز منتشر ساخته‌اند که با هم به مشاهده‌ی آن‌ها خواهیم پرداخت.

Shacknews 8/10

توسعه‌دهندگان عنوان Dungeon Defenders: Awakened به خوبی موفق شده‌اند تا هر آنچه که بازی‌بازان و علاقه‌مندان سبک برج دفاعی از یک بازی استراتژیک و نقش‌آفرینی انتظار دارند را در این اثر بگنجانند. سبک هنری و جلوه‌های بصری تصاویر به همراه گیم‌پلی متنوع برج‌های دفاعی در سبک خود از بهترین‌ها به شمار می‌آیند. سیستم غارت و لوت بازی، رده‌بندی، طراحی مراحل متنوع و منحصر به فرد و تجهیزات کاربردی و موثر از دیگر دلایلی هستند که نام Dungeon Defenders: Awakened را در فهرست برترین‌های سبک خود قرار می‌دهند.

Noisy Pixel 7.5/10

Dungeon Defenders: Awakened حاصل انباشت و ذخیره‌‌ی تجربه‌ی موفق و ارزشمندی است که استودیوی کروماتیک گیمز در طول سال‌های توسعه‌ی این سری کسب کرده است. به همین علت تکنیک‌ها و قابلیت‌هایی که در اختیار دارید تا در بازی Dungeon Defenders: Awakened بر علیه انبوده دشمنان به کار گیرید یکی از برترین و درخشان‌ترین امتیازات بازی به شمار می‌آید. البته این موارد تنها قابلیت‌هایی نخواهند بود که توسعه‌دهندگان این بازی در اختیار بازی‌بازان خود قرار داده‌اند. اگر از طرفداران سبک برج دفاعی هستید، می‌توانید در Dungeon Defenders: Awakened انواع سیستم‌های ارتقا و شخصی‌سازی متنوع و لذت‌بخش به همراه گروه قهرمانان منحصر به فرد خود را پیدا کنید. شما می‌توانید به همراه دوستان خود یکی از بهترین تجربه‌های دفاعی به صورت چندنفره را با کیفیت و گیم‌پلی عالی داشته باشید. بازی از پتانسیل‌های بسیاری برخوردار است و من مشتاقانه منتظر هستم تا ببینم تیم توسعه‌ی کروماتیک گیمز چه پشتیبانی برای دوران بعد عرضه‌ی بازی در نظر گرفته‌اند.

Player 2 7.5/10

من عاشق Dungeon Defenders Awakened هستم. این بازی به راحتی موفق می‌شود عنوان بهترین بازی ساخته شده توسط استودیوی کروماتیک گیمز را کسب کند. مراحل بازی بسیار متنوع، منحصر به فرد، کوتاه و دل‌نشین طراحی شده‌اند. بخش‌های متنوع و اضافی بازی نیز برای زمانی هستند که شما از ماموریت‌های اصلی خسته شده‌اید و قصد داشتن یک چالش و استراتژی جدی و خاص را داشته باشید.

GameSpace 7.5/10

استودیوی کروماتیک گیمز قصد دارد تا شکوه و موفقیت‌های اولین عنوان سری Dungeon Defenders با عرضه‌ی بازی Dungeon Defenders: Awakened پس بگیرد. بازی بسیار جالب و هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد اما تصور نمی‌کنم که ارزش قیمت ۴۰ دلاری خود را داشته باشد. با اینکه تا پایان امسال این بازی برروی کنسول نینتندو سوییچ عرضه می‌شود و این خبری بسیار هیجان‌انگیز محسوب می‌شود اما من ترجیح می‌دهم عنوان Dungeon Defenders II را برای خود داشته باشم. در حال حاضر بازی Dungeon Defenders: Awakened عنوانی است که باید به تجربه‌ی آن پرداخت و از تاکتیک و استراتژی‌های خاص آن لذت برد.

PC Invasion 7/10

Dungeon Defenders: Awakened یک بازی سرگرم کننده و هیجان انگیز به شمار می‌آید، به خصوص هنگامی که آن را به همراه دوستان خود تجربه کنید. متاسفانه این بازی به نسبت قیمت خود محتوا و گیم‌پلی کافی برای ارائه ندارد و بسیار از بازی‌بازان تصمیم خواهند گرفت تا با قیمت مشابه به تجربه‌ی بازی‌های غنی‌تر و با محتوای بیشتر بپردازند. البته باید در نظر داشت که اگر استودیوی کروماتیک گیمز به عرضه‌ی بسته‌ی گسترش‌دهنده و به‌روزرسان‌های رایگان برای بازی Dungeon Defenders: Awakened بپردازد و شخصیت‌ها و مراحل بیشتری به آن بیفزاید، این بازی ارزش خرید و تجربه‌کردن را خواهد داشت.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید