گیفت کارت
گیفت کارت
گیفت کارت 98

یکی از بزرگترین دی‌ال‌سی‌های تاریخ| نقد و بررسی بازی Mortal Kombat 11 Aftermath

مقالات ، نقد و بررسی ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰

واقعا کدام گیمر قدیمی یا جدیدی است که با Come Here و Get Over Hereهای Scorpion محبوب و بزرگ و پرابهت خاطره‌بازی نکرده باشد؟ واقعا بعید می‌دانم گیمری در این کره خاکی باشد که حداقل یک یا دو عنوان از سری Mortal Kombat را بازی نکرده باشد و چم و خمش را از بر نباشد. الحق که باید به احترام کمپانی بزرگ Netherrealm کلاه از سر برداریم. درست است که بعضی نسخه‌ها کیفیت خوبی نداشتند و مثلا عناوینی چون Mortal Kombat Armageddon یا Mortal Kombat 4 نتوانستند در حد و اندازه‌های نام این عنوان ظاهر شوند، اما آنقدر این سری نسخه خوب و جذاب دارد که اصلا آن‌ها را یادمان رفته. کیست که با بخش داستانی Mortal Kombat IX و X و XI و بخش‌های عالی چون قسمت‌های متمرکز آنلاین و تگ‌تیم بی‌نظیر نسخه نهم ساعات متوالی نگذرانده باشد؟ وقتی یک فرنچایز آنقدر قدرتمند باشد که حتی غیرگیمرها هم آن را بشناسند و بازی کرده باشند، می‌توان آن‌ها را آبروی صنعت گیم خواند و قطع به یقین جرء بهترین سری‌ بازی‌های تاریخ هستند; مانند Mortal Kombat, GTA, Need For Speed, Half-life,Gran Turismo و بسیار بازی‌های دیگر که مقاله جداگانه‌ای را می‌طلبند.

Mortal Kombat X از لحاظ تعداد شخصیت‌ها و کیفیت کاراکترهای Kombat Pack بدون تعصب یکی از ضعیف‌ترین Mortal Kombatهای دو نسل اخیر بود. این که شخصیتی چون Predator از چه نظر با Mortal Kombat تناسب دارد واقعا مشخص نیست و در کل هم امیدوارم زین پس همواره شخصیت‌هایی به بازی اصافه شوند که با ریشه سری متناسب است. نسخه یازدهم از هر لحاظی یک پیشرفت کامل بود. هرچند مشکلاتی چون نیاز به آنلاین بودن همیشگی برای بهره‌مندی از Rewardهای بازی و مشکلات سرورها و مسموم بودن جامعه بازی حرف و حدیث‌های زیادی را برای بازی به وجود آورد; اما هیچ‌گونه نمی‌توانیم کیفیت گیم‌پلی، کمبوها، گرافیک عالی و فینیشرهای بی‌نظیر و داستان زیبای بازی را به واسطه مشکلات مذکور زیر سوال ببریم.

Aftermath ارزش قیمت ۴۰ دلاری خود را دارد؟ آیا نمی‌توان نام این کار Netherrealm(ادامه دادن داستان در یک DLC پولی) را غیراخلاقی خواند؟ شخصیت‌های جدید و آپگریدها کیفیت خوب و لازم را دارند؟ با نقد و بررسی بازی Mortal Kombat Aftermath با گیمفا همراه باشید.

همواره برای سری Mortal Kombat، متحویات اضافه‌ای در قالب DLCهای رایگان و پولی برای بازی منتشر می‌شد. Kombat Packها متحویات پولی بازی بودند که عموما شخصیت‌های جدیدی را به بازی اضافه می‌کردند و قیمتی ۲۰ دلاری داشتند. این بار Netherrealm ساختارشکنی کرده و DLC به نام Aftermath برای بازی عرضه کرده است. این DLC از روند عناوین قبلی سری پیروی نمی‌کند و علاوه بر اضافه کردن ۳ شخصیت جدید، گیم‌پلی ۳ ساعته تحت Epilogue که کاملا با داستان اصلی همخوانی دارد و ادامه آن محسوب می‌شود هم به بازی اضافه می‌کند. اگر برطرف شدن بعضی مشکلات و اضافه کردن تعدادی Upgrade رایگان هم به این محتویات اضافه کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که Aftermath پربارترین DLC است که برای تاریخ MK عرضه شده است.

Aftermath ارزش قیمت ۴۰ دلاری خود را دارد؟ آیا نمی‌توان نام این کار Netherrealm(ادامه دادن داستان در یک DLC پولی) را غیراخلاقی خواند؟ شخصیت‌های جدید و آپگریدها کیفیت خوب و لازم را دارند؟ با نقد و بررسی بازی Mortal Kombat Aftermath با گیمفا همراه باشید.

واقعا کدام گیمر قدیمی یا جدیدی است که با Come Here و Get Over Hereهای Scorpion محبوب و بزرگ و پرابهت خاطره‌بازی نکرده باشد؟ واقعا بعید می‌دانم گیمری در این کره خاکی باشد که حداقل یک یا دو عنوان از سری Mortal Kombat را بازی نکرده باشد و چپ و خمش را از بر نباشد. الحق که به احترام کمپانی بزرگ Netherrealm کلاه از سر برداریم. درست است که بعضی نسخه‌ها کیفیت خوبی نداشتند و مثلا عناوینی چون Mortal Kombat Armageddon یا Mortal Kombat 4 نتوانستند در حد و اندازه‌های نام این عنوان ظاهر شوند، اما آنقدر این سری نسخه خوب و جذاب دارد که اصلا آن‌ها را یادمان رفته

داستان این نسخه ادامه داستان نسخه اصلی است. در جایی که Mortal Kombat XI بازی به اتمام می‌رسد، Aftermath آغاز می‌شود. شنگ ‌سونگ، فوجین و نایت‌وولف، باندی تشکیل می‌دهند تا خداوندگار آتش لیوکانگ و ساعت شنی‌اش را نابود کنند. لیوکانگ بعد از آنکه متوجه نیت شوم این سه می‌شود سعی می‌کند در قدرت‌های کنترل زمان خود تغییراتی ایجاد کند و آن‌ها را به واسطه ی آن فریب دهد. تیسونگ شیطانی به خدای جدید هشدار می‌دهد که بدون تاج پادشاهی کرونیکا قادر به راه‌اندازی حکومت و عصری جدید به میل خود نخواهد بود و او باید به زمان برگردد تا آن را بازیابی کرده و بر سرش بگذارد. تشکیل یک اتحاد شکننده با یکی از قدیمی‌ترین ویلین‌های دنیای کمبات، قطعا راه خوبی نیست و در طول داستان هم عدم موافقت‌ها با این کار خدای جدید واضحا به چشم می‌خورد; حال بعضی‌ها علنا و بعضی غیرعلنی مخالف این مسئله‌اند که همین اختلافات ریشه صحنات بسیار جالبی در طول داستان است.

Netherrealm به خوبی از انتقادهای احتمالی آگاه بوده و صرفا یک داستان ۳ ساعته بدون هیچ را به بازی اضافه نکرده. در طول داستان شاهد پیچ و خم‌هایی هستیم که آن را واقعا جذاب می‌کنند. کاری که این استودیو برای دفع انتقادات انجام داده، نه صرفا اضافه کردن محتویات داستانی، بلکه تازه‌سازی آن هم هست. در واقع ندررلم به جز خط داستانی جدید، در بسیاری از مواقع گذری به گذشته می‌زند و در عین روایت مسائلی جدید، نکات مبهم گذشته را هم روشن می‌کند و داستان قبلی بازی هم روشن‌تر می‌کند. شخصیت‌پردازی‌های بسیار خوب در کنار روایت منسجم و  فلش‌بک‌‌های کاملا به موقع دو داستان را به خوبی درهم می‌آمیزد و یک Campaign بسیار خوب برای شما به ارمغان می‌آورد.

داستان این نسخه ادامه داستان نسخه اصلی است. در جایی که Mortal Kombat XI بازی به اتمام می‌رسد، Aftermath آغاز می‌شود. شنگ سونگ، فوجین و نایت‌وولف، باندی تشکیل می‌دهند تا خداوندگار آتش لیوکانگ و ساعت شنی‌اش را نابود کنند. لیوکانگ بعد از آنکه متوجه نیت شوم این سه می‌شود سعی می‌کند در قدرت‌های کنترل زمان خود تغییراتی ایجاد کند و آن‌ها را به واسطه ی ان فریب دهد. تیسونگ شیطانی به خدای جدید هشدار می‌دهد که بدون تاج پادشاهی کرونیکا قادر به راه‌اندازی حکومت و عصری جدید به میل خود نخواهد بود و او باید به زمان برگردد تا آن را بازیابی کرده و بر سرش بگذارد

انیمیشن‌های خونین و طبیعی شخصیت‌ها لطفی است که ندررلم به اکثر عناوین این سری کرده‌است و Aftermath هم به بهترین شیوه از آن استفاده می‌کند. واقعا کلمات نمی‌تواند میزان خونین بودن داستان و گیم‌پلی این بسته الحاقی را توضیف کند و باید خودتان آن را تجربه کنید تا متوجه شوید سازندگان چه خونی در این DLC به پا کرده‌اند. کاتسن‌های بازی که الحق بی‌نظیر هستند و به صورت بسیار حرفه‌‌ای، هر کاتسن زاویه و نوع حرکت دوربین مخصوص به خودش را دارد و شما را به هیجان می‌آورد.

هر کاتسن، متناسب با شرایط داستان در بهترین زاویه و بهترین نورپردازی ساخته شده است و اصلا جای حرفی باقی نمی‌گذارد و گویی با یک فیلم سینمایی عالی روبه رو هستیم; چه بسا از سینما هم بهتر، زیرا دیگر اینجا با دوربین روی دست و لرزشی روبه رو نیستیم که بتوانیم به واسطه آن صرفا روی کاراکترها تمرکز کنیم و حرکات و مبارزه ضعیفشان را در لابه‌لای خاک و لرزش محو کنیم، این Mortal Kombat است و تمام مبارزات با ریزترین جزئیات نمایش داده می‌شوند و وقتی چنین سینماتیک‌هایی عالی از آب درآیند، یعنی هنر به نمایش دراوردن ویدئویی یک مبارزه خونین; کاری که اکثر بلاک‌باسترهای هالیوودی هم از انجامش عاجزند.

انیمیشن‌های خونین و طبیعی شخصیت‌ها لطفی است که ندررلم به اکثر عناوین این سری کرده‌است و Aftermath هم به بهترین شیوه از آن استفاده می‌کند. واقعا کلمات نمی‌تواند میزان خونین بودن داستان و گیم‌پلی این بسته الحاقی را توضیف کند و باید خودتان آن را تجربه کنید تا متوجه شوید سازندگان چه خونی در این DLC به پا کرده‌اند. کاتسن‌های بازی که الحق بی‌نظیر هستند و به صورت بسیار حرفه‌‌ای، هر کاتسن زاویه و نوع حرکت دوربین مخصوص به خودش را دارد و شما را به هیجان می‌آورد.

داستان فقط بخشی از این DLC بزرگ است. Aftermath برگ برنده بعدی‌اش را با ۳ شخصیت جدید رو می‌کند، روبوکاپ، فیوجی و شیوا. فیوجی بیش‌تر حرکاتش هوایی است و در لیست شخصیت‌های بازی کمتر کسی با قابلیت‌های او می‌بینیم. کمبوهای بسیار خاص هوایی که برای استفاده از طناب‌های عجیبش ضروری به نظر می‌رسند و گیم‌پلی لذت‌بخشی را با او در آسمان سپری خواهید کرد. شیوا با دستان و چنگال‌های تنومندش بسیار خوب حریفان را به دام می‌اندازد و با مشت‌های سهمگینش می‌تواند کار هر کسی را بسازد. در نهایت روبوکاپ که در ابتدا مثل یک وصله ناجور به نظر می‌رسد، اما کم‌کم به او علاقه‌مند می‌‌شوید. روبوکاپ در مرز بین یک Cyrax جدید و یک نمایش احترام برانگیز از شخصیت فیلمش سرگردان است; اما بر اساس اقتباس خوب از روبوکاپ و بهترین نمایش ممکن از شیوا و فیوجی، به طوری که تاکنون این دو را چنین در شماره‌های قبلی خوب و مناسب ندیده بودیم; اضافه شدن هر سه شخصیت را بسیار خوب و متناسب با Roster مورتال کمبات می‌دانیم.

داستان فقط بخشی از این DLC بزرگ است. Aftermath برگ برنده بعدی‌اش را با ۳ شخصیت جدید رو می‌کند، روبوکاپ، فیوجی و شیوا. فیوجی بیش‌تر حرکاتش هوایی است و در لیست شخصیت‌های بازی کمتر کسی با قابلیت‌های او می‌بینیم. کمبوهای بسیار خاص هوایی که برای استفاده از طناب‌های عجیبش ضروری به نظر می‌رسند و گیم‌پلی لذت‌بخشی را با او در آسمان سپری خواهید کرد. شیوا با دستان و چنگال‌های تنومندش بسیار خوب حریفان را به دام می‌اندازد و با مشت‌های سهمگینش می‌تواند کار هر کسی را بسازد. در نهایت روبوکاپ که در ابتدا مثل یک وصله ناجور به نظر می‌رسد، اما کم‌کم به او علاقه‌مند می‌‌شوید

فکر می‌کنید این‌ها همه آن چیزی است که این DLC بزرگ به شما می‌دهد؟ خیر. هنوز مانده تا به آخر داستان برسیم. کسانی که Aftermath را خریداری کنند از یک آپدیت رایگان هم بهره‌مند می‌شوند که شامل موارد بسیاری است. ۴ استیج جدید به بازی اضاقه شده که ۳ تای آن‌ها با ویژگی Stage Fatality که یکی از ویژگی‌های قدیمی بازی است و هم اکنون به بازی اضافه شده است سازگاری کامل دارد. Stage Fatality یعنی شما با استفاده از آن زمین و ویژگی‌هایش یک ضربه مرگبار نهایی را به حریف وارد کرده و تکه تکه‌اش می‌کنید. ویژگی جدید دیگر Friendship است. Stage Fatalityها درجه خشونت بسیار بالایی دارند و اگر شما نخواهید دوستتان را به این خشونت نابود کنید چاره چیست؟ Friendship. اگر شما بتوانید بازی را بدون Block کردن ببرید، می‌توانید از فینیشر Friendship برای پایان دادن به کار حریفتان استفاده کنید. این فینیشر روش دوستانه‌ای برای کشتن حریفتان است و ضربه نهایی کشنده اما دوستانه‌ای را به او وارد می‌کند!

یژگی جدید دیگر Friendship است. Stage Fatalityها درجه خشونت بسیار بالایی دارند و اگر شما نخواهید دوستتان را به این خشونت نابود کنید چاره چیست؟ Friendship. اگر شما بتوانید بازی را بدون Block کردن ببرید، می‌توانید از فینیشر Friendship برای پایان دادن به کار حریفتان استفاده کنید. این فینیشر روش دوستانه‌ای برای کشتن حریفتان است و ضربه نهایی کشنده اما دوستانه‌ای را به او وارد می‌کند!

متاسفانه بازی هرچقدر در اضافات خوب کار کرده، در بهبود مشکلات نسخه اصلی ضعیف کار کرده است. مهم‌ترین مشکل Mortal Kombat 11 کیفیت ضعیف سرورهای آنلاین، عدم توانایی فیلتر کردن مسابقات و هیروها و جامعه مسموم آن بود که همچنان همان آش است و همان کاسه. سرورها از لگ رنج می‌برند و هنوز نمی‌توان قهرمانان را فیلتر کرد. مثلا شما نمی‌توانید Scorpion را فیلتر کنید تا دیگر با بازیکنان اکثرا کم سن و سال و کم‌فرهنگش که واقعا تاکسیک هستند روبه رو نشوید و اعصابتان خرد نشود. از جامعه بد بازی در تورنومنت‌های آنلاین هم در امان نیستید و تقریبا شرکت در هر تورنومنتی را برای شما تلخ خواهند کرد. امیدواریم هرچه زودتر استودیو ندررلم فکری به حال چنین افرادی کند و با گزینه‌های ریپورت موثر و سیستم بن مناسب، هرچه سریع‌تر روند نابودی بخش آنلاین بازی را متوقف کند.

متاسفانه بازی هرچقدر در اضافات خوب کار کرده، در بهبود مشکلات نسخه اصلی ضعیف کار کرده است. مهم‌ترین مشکل Mortal Kombat 11 کیفیت ضعیف سرورهای آنلاین، عدم توانایی فیلتر کردن مسابقات و هیروها و جامعه مسموم آن بود که همچنان همان آش است و همان کاسه. سرورها از لگ رنج می‌برند و هنوز نمی‌توان قهرمانان را فیلتر کرد. مثلا شما نمی‌توانید Scorpion را فیلتر کنید تا دیگر با بازیکنان اکثرا کم سن و سال و کم‌فرهنگش که واقعا تاکسیک هستند روبه رو نشوید و اعصابتان خرد نشود

Mortal Kombat 11 Aftermath قطعا یکی از بهترین DLCهایی است که تاکنون در بازی‌های ویدئویی مشاهده کرده‌ایم. محتویات بسیار خوب داستانی، شخصیت‌های جدید، گرافیک و انیمیشن‌های کارشده و در نهایت موارد جدید بسیاری چون Stage Fatality، Friendship و زمین‌های جدید باکیفیت دست به دست هم می‌دهند تا معنای واقعی یک بسته الحاقی Premium را متوجه شوید. اگر مشکلاتی چون عدم رفع مشکلات آنلاین بازی اصلی و کوتاه بودن نسبی بخش داستانی با توجه به روایت و خط داستانی و کیفیت بازی‌نامه بسیار خوب و وجود پتانسیل در امکان طولانی‌تر بودن آن، وجود نداشت قطع به یقین آن را جزء ۳ DLC برتر تاریخ می‌خواندیم. Mortal Kombat 11 Aftermath کاملا ارزش بازی و ساعت‌ها وقت گران‌بهای شما را دارد. در تجربه آن شک نکنید.

 

0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Milidante گفت:

  مقصودتون از جامعه ى مسموم آنلاین متوجه نشدم. بیشتر توضیح بدین.

  27Thumb up 2Thumb down
 • Pasban1993 گفت:

  سیستم مبارزات بازی ایرادات اساسی داره . به طوری که بعضی کاراکتر ها مثل ستریون و کیتانا و… فقط ابزار زونینگ شدن برای پلیرها . تا میخوای تکون بخوری یه چیزی پرت میکنن زمینگیر میشی و به همین خاطر مجبوری کاراکتری انتخاب کنی که باب میل نیست ولی به خاطر قابلیت مثل تلپورت شدنش چاره ای جز انتخاب اون نیست . ایرادات زیادی داره بازی که نمیشه همه اش رو اینجا گفت . درکل بازی مبارزه ای نیست . بیشتر مثل شطرنج هست و باید حدس بزنی طرف مقابلت چه ضربه ای خواهد زد

  21Thumb up 29Thumb down
 • Mohammad Gamer گفت:

  ایول
  خدایی خیلی دوست دارم یه مورتالی تو سبک بازی Mortal Kombat: Shaolin Monks ساخته بشه از این حالت فایتینگو و مبارزه تن به تن یکم فاصله بگیره واقعا یه شاهکار بود تو زمان خودش . الحق که بازی هایی که خط داستانی رو پیش میگیرن خیلی بیشتر به دل میشینن

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 42Thumb up 4Thumb down
 • جامعه مسموم یعنی رینبو رو ps4
  یه مشت بچه سال نوب ریختن تو بازی که صداشون رو گذاشتن تا اخر بعدم وقتی میمیرن جیغ میکشن و ادم گوش درد میگیره
  من دوهفته ای هست که دیگه پام رو تو پارتی نمیزرام چون دیگه گوش شنوایی برام نمونده

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 39Thumb up 2Thumb down
 • TekkenGod گفت:

  پول یه بازی کامل رو دارن واسه سه تا کاراکتر و دو ساعت داستان اضافه میگیرن . چه ارزشی آخه ؟ فوق فوقش این دی ال سی میتونست ۲۰ تا ۲۵ دلار باشه نه ۴۰ دلار.

  32Thumb up 4Thumb down
 • Mr Hill93 گفت:

  محتویات بیشتر از قیمت اگه منظورتون ۳ تا شخصیت و داستان ۲ ساعت و نیمه هست که باید از اول داخل بازی اصلی میبود هست پس بلاد اند واین باید در اصل ۶۰ دلار میبود دیگه چون حدود ۱۰۰ ساعت گیم پلی خالص داشت ینی اندازه صد تا بازیه aaa ولی باز اگه میگفتید نظر شخصی بهتر بود

  18Thumb up 7Thumb down
 • godkiller گفت:

  جامعه‌ی مسموم تقصیر سازنده نیست که نکته منفی باشه. جامعه مسموم تشکیل شده از خود گیمرهاس. الان دوتا ۲ سال هاس داره به شدت تلاش می کنه تاکسیک پلیرها رو جمع کنه از بازی هر روز بدتر شده. حتی اومد رنک ساپورت و کری رو جدا کرد یا مثلا پوینت داد برای رنک بازی کردن اما بازم تاکسیک پلیرا هستن. در هر بازی ای هم پیدا میشن از overwatch و رینبو گرفته تا dota 2 . این نکته منفی نیست این نشون میده انسان ها چقد از نظر ذهنی ضعیف هستن. کاری هم از دست سازنده بر نمیاد.

  15Thumb up 6Thumb down
 • Hamid گفت:

  مرسی بابت نقد و بررسی بسیار خوبتون

  9Thumb up 1Thumb down
 • Screaming Demon گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  Dlc aftermath واقعا عالی بود بهترین داستان فایتینگ تاریخ رو داشت واقعا بی نظیر بود
  Dlc aftermath شامل:
  ۵ تا چپتر استوری (که فوق العاده بود)
  ۳ تا کارکتر جدید fujin sheeva RoboCop
  ۴ تا استیج اضافه شد
  Deadpool
  Soul chamber
  Retrocade
  Kronika’s keep
  با اسکین های جدید Eternal klash و کلی gear های مختلف برای کارکترها و intro pose victory جدید برای بعضی از کارکتر ها
  Stage fatality friendship البته واسه free update هم هست مثل استیج ها
  آقای رضایی شما داستانو اشتباه گفتی..
  سرور آنلاین بازی هیچ مشکلی نداره از همون اولشم نداشت
  گرافیک بازی هم خیلی بیشتر از قبل شده البته منظورم نسخه pc هست
  در مجموع واقعا عالی بود و کاملا ارزششو داشت Yes

  در ضمن خبر اومده Netherrealm روی ip جدید کار می کنه
  که ظاهراً فایتینگ نیست.. خیلی هایپم In Love

  10Thumb up 9Thumb down
 • خطر اسپویل کمبت


  ….

  به نظرم داستان این نسخه خوب نبود کرونیکا ویلن جالب و به یاد موندنی نبود کلی حفره داستانی داشت شاعو کان خیلی خیلی ضعیف بود اخه چطور کیتانا میتونه شاعوکان رو شکست بده سیندل بی خود و بی جهت خبیث بود به شخصه از این نسخه لذت نبردم

  12Thumb up 3Thumb down
  • dexter123 گفت:

   دوست عزیز درسته که استیج های جدید و فرندشیپ و استیج فیتالیتی ها با اومدن این افترمث به بازی اضافه شدن ولی با
   آپدیت بازی برای همه ورژن ها در دسترس هستن . خود افترمث ۴۰ دلاری واقعا چیزی که در خور این هزینه باشه نداشت . اترنال کلش هم که برای پیش خرید کرده هاست . یعنی قشنگ دارکسید تو اینجاستیس یک هزینه جدا هم باید بدی بخری اشون اگه پیش خرید نکردی . تازه اگه لطف کنن از انحصار پیش خرید دربیارن ولی خب ویکتوری ها خیلی کاربردی بودن مخصوصا برای کسانی که می خوان پلاتینیوم بگیرن
   این که اومدن بخش داستانی هم گذاشتن و محدود به اسکین نشدن خوب بود حالا بگذریم که داستان اصلی رو ناقص کرده بودن تا این رو جدا بگذارن ولی در کل این هزینه برای این نسخه اصلا خوب نیست .

   8Thumb up 0Thumb down
 • javad4langi گفت:

  اگه میشه نقد بازی no one lives forever رو قرار بدید

  4Thumb up 2Thumb down
 • ALIREZA0111 گفت:

  من فن دو اتیشه مورتال هستم به نظرم این بدترین سری مورتال کمبت بود
  نه تنها تعداد شخصیت ها کم بود و شروع به فروش شخصیت ها کرد
  بلکه داستان اصلی رو یهو کات دادن و ادامش تو دی ال سی اتفاق افتاد
  خیلی کار زشتی بود
  اگه به شخصه دی ال سیش رو بازی نمیکردم اصلی نمیدونستم قسمت بعدی چه اتفاقی قراره بی افته
  اونایی که دی ال سی رو بازی نکردن قسمت بعدی این بازی یهو تعجب میکنن
  البته شاید تقصیر سازنده نباشه چون برادران وارنر همینجوری هستن
  تو بازی ارخام نایت هم این اتفاق افتاد و شاهد بودیم شخصیت های مختلف رو مثل هارلی کویین و کیلر کراک و خیلی های دیگه رو به صورت جدا میفروخت Neutral Neutral Neutral

  22Thumb up 3Thumb down
 • ERFAN103079 گفت:

  خوب الان سوال اینجاست این DLC سه شخصیت به بازی اضافه میکنه و اگر یادتون باشه قرار بود حداقل ۱۸ شخصیت جدید در قالب سه کمبت پک عرضه کنن که تا الان ۹ شخصیت اضافه شده حالا این ۳ شخصیت جزء شخصیت های کمبت پک بعدی حساب میشن یا اون کمبت پک هم ۶ تا شخصیت خودش رو داره Question

  4Thumb up 0Thumb down
 • dexter123 گفت:

  محتوا بیشتر از قیمت ؟ قیمت دی ال سی با نسخه اصلی بازی تقریبا یکی بود . عملا کسانی که با نسخه اصلی یا پرمیوم بازی رو گرفتن رو رنگی کردن قدیما اگه فرد بنا به دلایلی بازی رو جدا می خرید و بعدا محتوای اضافی می دادن هزینه جدا خریدنش با کامل اش یکی می شد .ما به تفاوت نسخه اصلی با نسخه کامل همون هزینه دی ال سی بود . اما اینا دیگه خیلی باحالن . الان کسی نسخه معمولی رو داشته و ۶۰ دلار داده انگار ۲۰ دلار خرجش کرده بود . یا اونی که پرمیوم خریده نزدیک ۱۰۰ دلار انگار ۱۰ دلار پول داده . چون هزینه aftermath تکی ۴۰ دلاره . با پرمیوم ۱۰ دلار بیشتر شده و با بازی و پرمیوم ۶۰ دلار . برای کسی که بخواد بازی رو تازه بخره به صرفه است ولی اون هایی که از قبل دارن رفته تو پاچشون . مخصوصا تو ایران و وضعیت شخمی ارز که این ضرر بیشتر هم به چشم میاد و خب این قابلیت های بازی رو باید از اول داخل بازی می گذاشتن همشون هم مربوط به dlc نیست . dlc صرفا به چند تا اسکین و یک بخش کوتاه داستانی و سه شخصیت محدود میشه که قیمتش با ۹ تا کارکتر پرمیوم پک یکی هست . در ضمن استیج فیتالیتی و فرندشیپ با dlc اضافه نشده تا جایی که من می دونم با آپدیت ۱۲ گیگی بازی به همه ورژن های بازی اضافه شده و کسانی که این محتوا رو نخریدن هم می تونن استفاده کنن عملا خیلی محتوای زیادی هم نداره برای هزینه ای که گذاشتن . از اون طرف همه می دونیم که این پایان کار نیست و باز هم قراره محتوا بدن . حالا اگه این ۴۰ دلار قرار بود مثل سیزن پس دسترسی به محتوای آینده هم بده خوب بود ولی با توجه به عقبه وارنر عمرا این اتفاق بیفته . از یک طرف گرونه همین طوری و از طرف دیگه احتمالا محتوای بعدی که بیاد این هم قیمت مفت میشه و مثل الان کسانی که ورژن قبلی رو خریدن ضرر می کنن .

  ولی با بخش جامعه مسموم موافقم . جامعه مسموم اصلی جامعه امروزی گیمینگ و این وارنر کثیفه که با این سیاست های درآمد زایی فرا شخمی اشون سرویسمون کردن

  10Thumb up 1Thumb down
 • red dot sight گفت:

  اصلاً ان ها را یادمان رفته؟؟؟!!
  یکی از بازی هایی که هیچ وقت از یادم نمیره همین armageddon هست..

  4Thumb up 0Thumb down
 • dead man گفت:

  شانگ تی‌سونگ آخه؟؟؟!!!؟؟؟
  شَنگ سونگ درسته

  8Thumb up 0Thumb down
 • khurgu گفت:

  خداییش منظورتون از یکی از بزرگ ترین dlc های تاریخ چیه Side Frown در حد بزرگم نیست چه برسه به بزرگ ترین

  10Thumb up 3Thumb down
 • alizalogy گفت:

  منظور از مسموم بودن و فیلتر کردن شخصیت ها چیه؟

  2Thumb up 0Thumb down
 • rayan897 گفت:

  ۱۶ سال پیش ما که گیم میزدیم این حرفها نبود که بخواد بازی تیکه تیکه بده بیرون چند بار پول بگیره

  6Thumb up 0Thumb down
گیفتی