مدیرعامل پلی‌استیشن از هزینه‌ی ساخت بازی برای نسل بعد می‌گوید

۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵

مدیرعامل شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی (Sony Interactive Entertainment) آقای جیم رایان (Jim Ryan) معتقد است با پیشرفت جزئیات بصری، هزینه و نیروی کار مورد نیاز برای ساخت بازی‌ها نیز افزایش خواهد یافت.

کنسول‌های نسل بعدی یعنی پلی‌استیشن ۵ و اکس باکس سری اکس در سال جاری عرضه خواهند شد و مدتی پیش نیز شاهد اولین نگاه به توانایی‌های کنسول نسل بعدی سونی با نمایش دموی بصری موتور آنریل ۵ (Unreal Engine 5) بر روی آن کنسول نسل بعد سونی بودیم. اما تولید جزئیات بصری با چنان جزئیاتی مسلما ارزان قیمت نخواهد بود و احتمالا منجر به افزایش هزینه‌ها وقیمت بازی‌های ویدیویی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت Sony Interactive Entertainment آقای جیم رایان در مصاحبه‌ای در مورد خلق بازی‌های با کیفیت گرافیکی مشابه نمایش آنریل ۵ از پرهزینه بودن این امر گفت.

معتدم با پیشرفت بیشتر تکنولوزی‌های بصری که موجب خلق تصاویر واقع گرایانه‌تر را به همراه دارد، شاهد افزایش هزینه‌های انسانی و مالی توسعه بازی‌ها خواهیم بود.

آقای رایان همچنین اضافه کرد که بودجه توسعه‌ی عناوین مختلف کمی افزایش خواهد داشت، اما این تغییرات بنابر انتظارات ایشان تغییرات بسیار بزرگی نخواهندبود.

سونی همچنین پیش از این اعلام کرده بود که می‌خواهد شاهد دوره‌ی تغییر نسل سریع‌تری در مقایسه با نسل‌های قبلی باشد و آقای رایان اذعان داشت که این نگرش برای فراهم ساختن بستری سودآور برای بازی‌سازانی که به دنبال تامین هزینه‌های تولیدات خود هستند، ضروری است. آقای رایان همچنین ابراز امیدواری کرد که هزینه‌ی بیشتر تولید بازی‌ها، با خرید این بازی‌ها توسط خریداران آغازین کنسولِ نسل بعد جبران خواهد شد.

اگر بتوانیم گام به گام [در تولید و عرضه‌ی کنسول] با افزایش احتمالی هزینه‌های توسعه بازی‌ها حرکت کنیم، سودآوری این صنعت ادامه خواهد یافت.

البته با اینکه آقای رایان به‌طور مشخص درباره پلی‌استیشن ۵ صحبت کردند، صحبت‌های ایشان به نوعی درباره اکس باکس سری اکس نیز صادق است. به‌هرحال، با وجود این‌که از قیمت کنسول‌های نسل بعد و بازی‌هایی که برای آنان منتشر می‌شوند اطلاع زیادی در دست نیست، گمانه‌زنی‌هایی در مورد قیمت نهایی دو کنسول وجود دارد و همچنین می‌توان با استناد به برخی توضیحات از جانب سونی در این مورد حدس‌های زد.

نظر شما چیست؟ قیمت کنسول‌های نسل بعد ممکن است در چه حدی باشد؟ آیا با نظرات آقای رایان در مورد افزایش هزینه‌ی تولید بازی‌ها موافقید؟ و آیا نتیجه‌ی این افزایش هزینه، افزایش قیمت عناوین نیز خواهند بود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید!

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید