احتمالاً سرورهای بازی Killzone: Mercenary برای همیشه غیر فعال شدند [به‌روزرسانی]

PlayStation ، PS Vita ، اخبار ، اخبار بازی ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰

به نظر می‌رسد شرکت سونی تصمیم گرفته است تا سرورهای محبوب‌ترین عنوان دارای بخش چندنفره در میان تمامی بازی‌های کنسول دستی پلی‌استیشن ویتا، یعنی Killzone: Mercenary را برای همیشه خاموش کند. در ادامه با گیمفا همراه باشید تا نگاهی به جزئیات تکمیلی این خبر داشته باشیم.

به‌روزرسانی: طبق گزارشات جدید به دست آمده، سرورهای بازی Killzone: Mercenary دوباره به حالت قبل برگشته‌اند و این قطعی به صورت موقت بوده است.

بازی Killzone: Mercenary یکی از عناوین انحصاری کنسول پلی‌استیشن ویتا بود که در کنار بخش داستانی، یک بخش چندنفره‌ی رقابتی عمیق را شامل می‌شد و تعداد زیادی از طرفداران بخش رقابتی آن را بهترین بخش چندنفره در میان تمامی بازی‌های این کنسول دستی می‌دانستند؛ اما طبق آخرین اخبار منتشر شده به نظر می‌رسد سرورهای بخش چندنفره‌ی این بازی به تازگی غیر فعال شده‌اند و این بخش دیگر در دسترس نیست.

بازی‌بازان از روز گذشته هنگام ورود به بخش چندنفره‌ی بازی Killzone: Mercenary با مشکل مواجه شده‌اند و طبق گزارشات پس از صحبت با بخش پشتیبانی پلی‌استیشن این شرکت اعلام کرده‌ است که در حال حاضر سرور‌های بازی در حالت خاموشی به سر می‌برند. اما این موضوع به صورت قطعی مشخص نشده است که آیا بخش چندنفره‌ی این بازی برای همیشه از دسترس خارج خواهد شد یا این موضوع تنها یک قطعی موقتی سرورها است. با این حال در صفحه‌ی رسمی فروشگاه پلی‌استیشن این بازی همچنان بخش چندنفره به عنوان بخشی از ویژگی‌های Killzone: Mercenary ذکر شده است.

بازی Killzone: Mercenary در سال ۲۰۱۳ و تنها چند ماه قبل از عرضه‌ی پلی‌استیشن ۴، برای کنسول دستی پلی‌استیشن ویتا منتشر شد. این بازی توسط استودیو‌ی گوریلا کمبریج (Guerrilla Cambridge) که یکی از استودیو‌های زیر مجموعه‌ی گوریلا گیمز (Guerrilla Games) بود توسعه یافته است. آخرین بازی این استودیو، RIGS: Mechanized Combat League نام داشت که در سال ۲۰۱۶ برای دستگاه‌های پلی‌استیشن VR منتشر شد اما این استودیو در نهایت سال بعد از آن یعنی در سال ۲۰۱۷ برای همیشه بسته شد.

بازی Killzone: Mercenary را می‌توان بهترین شوتر اول شخص کنسول پلی‌استیشن ویتا در میان تمانی عناوین صاحب نام آن دانست. بازی Resistance: Burning Skies نیز یکی دیگر از عناوین انحصاری این کنسول و آخرین بازی از مجموعه‌ی Resistance است که در سال ۲۰۱۲ برای پلی‌استیشن ویتا منتشر شد و از آن زمان تا کنون، هیچ صحبتی از سمت استودیوی اینسومنیاک گیمز (Insomniac Games) در رابطه با آینده‌ی این مجموعه نشده است.

12345678910(14 رای, میانگین آرا 7٫07 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید