سری Dishonored توسط سازندگان کنار گذاشته نشده است

۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵

سازندگان سری بازی Dishonored درباره‌ی ابهامات مربوط به آینده‌ی این سری توضیحاتی ارائه داده‌اند. با ما در ادامه‌ی این مطلب همراه باشید.

اولین بازی Dishonored عنوانی بود که عده‌ی کثیری را کاملا غافلگیر کرد. سبک باورپذیر این بازی راه‌های متعددی برای عبور از مراحل به همراه داستانی متفاوت در اختیار مخاطب قرار داد. دنباله‌ی آن نیز به مذاق منتقدین خوش آمد، اما بنا بر گزارش‌هایی نتوانست به میزان فروش پیش بینی شده‌ی ناشر دست پیدا کند. پس از آن نیز و بعد از انتشار بسته‌ی الحاقی Dishonored 2: Death of the Outsider، هیچ خبر تازه‌ای از این سری بازی شنیده نشده‌ است. برخلاف این موضوع اما، توسعه‌دهنده‌ی این عنوان یعنی استودیوی آرکین (Arkane) اعلام نموده که این سری بازی هنوز به پایان راه خود نرسیده‌ است.

کارگردان این عنوان، آقای دینگا باکابا (Dinga Bakaba) در مصاحبه‌ای به این نکته اشاره کرد که برخی از حرف‌ها که سابقا در مورد این عنوان زده شده، به نحو نادرستی برداشت شده‌اند. چیزی که آقای باباکا به آن اشاره کرده‌اند، صحبت‌های طراح ارشد استودیوی آرکین آقای ریکاردو بِر (Ricardo Bare) در سال ۲۰۱۸ است درباره‌ی اینکه “سری بازی‌های Dishonored به کمی استراحت نیاز دارد.” آقای باکابا گفت که از آن عبارت نباید بدان صورت برداشت می‌شد و این موضوع که در حال حاضر برنامه‌ی خاصی برای این سری وجود ندارد، به معنی پایان یافتن همیشگی این سری نبوده و نیست. وی افزود:

خب، اول از همه باید بگویم که این موضوع [دنباله‌ی Dishonored] کمی عجیب است چرا که ما به عنوان یک استودیوی هیچ وقت دنباله‌ای از عناوینی که خودمان ساخته بودیم، منتشر نکرده بودیم و برای همین، تجربه‌ی آن برایمان جذاب بود. اما شایعات به پایان رسیدن این سری بازی بسیار اغراق آمیز و بد روایت شده‌ بود.

وی افزود:

می‌دانید، گاهی از آن‌چه [برای تیم شما] امکان پذیر است صحبت می‌کنید و گاهی به یک خبرنگار می‌گویید که آن مورد چیزی نیست که تیم شما مشغول به کار روی آن است؛ و این دو مورد الزاما به یک معنی نیستند. واقعا متفاوند! بنابراین من فکر نمی‌کنم که هرگز تصمییمی بر پایان همیشگی توسعه و تولید این سری بازی گرفته شده باشد و از آن نقل قول اولیه، غلط برداشت شده است.

تا این لحظه، استودیوی آرکین عنوان جدیدی با نام Deathloop در دست توسعه دارد گه در رویداد E3 سال گذشته از آن رونمایی شده‌ بود. قرار بر این بود که این بازی در E3 امسال نیز حضور داشته باشد، اما از زمان لغو شدن این رویداد تاکنون اطلاعات جدیدی از این عنوان به انتشار نرسیده‌‌ است. بتسدا (Bethesda)، ناشر این عنوان، مدتی است که از انتشار آمار فروش بازی‌های خود خودداری می‌کند و از این جهت، گفتن اینکه Dishonored 2 تاکنون حدودا چند نسخه فروش کرده است آسان نیست. اما می‌توان با اطمینان گفت که کار این سری از بازی آن‌طور که عده‌ای گمان می‌کردند، به پایان نرسیده است.

نظر شما چیست؟ اگر عناوین Dishonored را تجربه کرده‌اید، فکر می‌کنید انتشار دنباله‌ای برای آن در آینده‌ی نزدیک ممکن است؟

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید