بازی مفهومی Book of Travels در ماه اکتبر عرضه خواهد شد

۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰

Book of Travels یک عنوان فانتزی، نقش‌آفرینی و چندنفره‌ی آنلاین است که توسط استودیوی مایت اند دیلایت (Might and Delight) در حال توسعه است و توسط همین شرکت منتشر خواهد شد. حال به تازگی این استودیو اعلام کرد که بازی Book of Travels در ماه اکتبر سال جاری میلادی برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی از طریق فروشگاه استیم (Steam) و سیستم‌ عامل‌های مک و لینوکس عرضه می‌شود.

شما باید به عنوان یک بازی‌باز به ماجراجویی‌ها و سفر‌های دور و دراز عنوان فانتزی Book of Travels بپیوندید و در نقش افرادی از اجتماعی سرد و تاریک قرار گیرید که به هنگام کمک هیچ‌کسی دست شما را نخواهد گرفت و خودتان باید مشکلات و سختی‌ها را از مسیر خود بردارید و به ماجراجویی‌هایتان ادامه دهید. این بازی الهامات زیادی از عناوین کلاسیک این سبک داشته است و شما را در دنیای افسانه‌ای و جالب خود غرق خواهد ساخت. با این حال عنوان Book of Travels برخلاف عناوین مشابه هرگز دست و پای شما را با محیط و روایت داستان خطی و ماموریت‌های پشت سر هم نمی‌بندد. توسعه‌دهندگان این بازی سعی داشته‌اند تا در این بازی احساس آزادی و اختیار کامل داشته باشید و آزادانه در مناطق طبیعی و وحشی یا محدوده‌ی شهری شبه‌جزیره‌ی Braided Shore به گشت و گذار و کاوش در محیط بپردازید و راز‌ها و اسرار بازی را خود کشف کنید.

دنیای ساخته شده در بازی Book of Travels دارای چندین لایه و عمق بسیار بالایی است که شما باید با آن تعامل خوبی برقرار کرده و بازی را پیش ببرید. در این بازی حتی هیچ آغاز مشخص و پایان معناداری وجود نخواهد داشت و همه چیز توسط شما رقم خواهد خورد. در عنوان Book of Travels با شخصیت‌های بسیار زیاد و اسرارآمیزی روبرو می‌شوید که برخی از آن‌ها داستان‌های بسیار جالبی را برای گفتن دارند و تا مدت‌ها شما را درگیر خود خواهند کرد تا در نهایت به آن‌ها کمک کرده، ماموریتی را برایشان انجام دهید یا سر از راز آن‌ها درآورید.

شبه جزیره‌ی Braided Shore دنیایی بسیار وسیع و پیچیده است. با این حال دارای طراحی و اتمسفری بسیار هماهنگ با گیم‌پلی و داستان بوده و به خوبی نقش خود را در بازی ایفا می‌کند و سرشار از ماموریت‌ها، شخصیت‌ها و اتفاقات جالب خواهد بود. همچنین احتمال دارد در بخش آنلاین با بازی‌بازان دیگر روبرو شوید و برخورد‌های جالبی رخ دهد. در این صورت شما باید انتخاب کنید که با هم همکاری کرده، با کمک هم به ادامه‌ی بازی بپردازید و زنده بمانید یا اینکه قصد دارید به تنهایی به ماجراجویی‌های خود ادامه دهید. در هر صورت شما می‌توانید بخشی از گروه‌های بازی‌بازان بخش آنلاین شوید و در آن‌جا از همکاری و کمک یکدیگر استفاده کرده و داستان‌های جالب زیادی را بشنوید.

باید توجه داشته باشید که بازی Book of Travels برای مسافران و افراد سرگردان ساخته شده است. پس این بازی و داستان‌های آن به شما مسیری را نشان نخواهند داد و این شما هستید که باید به دنبال داستان بازی رفته و مسیرتان را خود مشخص کنید. به طور کلی می‌توان گفت که همه‌ چیز در دستان شما خواهد بود. توسعه‌دهندگان سعی داشته‌اند تا به بازی‌بازان اجازه دهند که به سبک خود به تجربه‌ی بازی بپردازند و به هر طریقی که تمایل دارند از بازی لذت ببرند. هر راهی که برای شروع ماجراجویی خود انتخاب کنید، داستانی مجزا را برای سفرتان در پی خواهد داشت.

در این بازی نقش‌آفرینی شما باید یکی از ۲۰ شخصیت درون بازی را انتخاب کنید که از نظر هویت، شخصیت و داستان گذشته‌ی خود کاملا متفاوت هستند و هرکدام جزئیاتی منحصر به فرد را برای بازی‌بازان به ارمغان خواهند آورد. بازی به شما امکان آن را می‌دهد که طبق شخصیت و هویتی که خود دوست دارید، بازی کنید و این امر جای انواع کلاس‌ها و طبقه‌بندی‌های بازی‌های نقش‌آفرینی دیگر را گرفته است. شما می‌توانید یک ماجراجویی باشید که مستقیم به دل خطر‌ها و دشمنان خواهد زد، یا فردی باشید که به دنبال آموختن و به کار بردن انواع سحر و جادو است و یا در نقش یک فرد قمارباز بیخیال و تن‌پرور قرار گیرید. انتخاب این موارد همگی با خودتان خواهد بود و بازی از این نظر به شما آزادی عمل کاملی اعطا خواهد کرد.

همانطور که به آن اشاره شد، روایت بازی هرگز شما را محدود نخواهد کرد. در هر مسیر و سفری که پیش بروید اتفاقات و حادثه‌هایی برای شما پیش خواهد آمد که هرگز تاکنون آن‌ها را تجربه نکرده‌اید و داستانی منحصر به فرد نسبت به بقیه خواهید داشت.

همچنین این بازی از یک شیوه‌ی ارتباطی منحصر به فرد بهره خواهد برد که در آن باید از طریق نماد‌ها و علایم خاصی با بازی‌بازان دیگر ارتباط برقرار کنید. با طی کردن روند بازی و پیش‌روی در آن به تدریج امکان استفاده از نماد‌های مختلف را به دست خواهید آورد. این محدودیت در ارتباط با دیگران به نوعی یک فضای دوستانه وصمیمی را بین بازی‌بازان ایجاد می‌کند و در نوع خود منحصر به فرد خواهد بود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید