بازی‌بازان زیادی عنوان Final Fantasy VII Remake را به پایان رسانده‌اند

۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰

به نظر می‌رسد برخلاف نسبتا طولانی بودن بازی Final Fantasy VII Remake، تقریبا نیمی از بازی‌بازان این عنوان را به پایان رسانده‌اند. در ادامه با ما همراه باشید.

شاید باور این موصوع سخت باشد اما اکثریت بازی‌هایی که به دست بازی‌بازان می‌رسند، نیمه کاره رها می‌شوند؛ چه از عناوین جهان باز نقش آفرینی عظیمی نظیر The Witcher III: Wild Hunt تا عناوین شوتر مانند بازی‌های Call of Duty که هر سال معمولا با بخش داستانی ای بین ۶ تا ۱۰ ساعت به انتشار می‌رسند. شاید بپرسید که چه طور می‌توانیم به چنین اطلاعاتی دست پیدا کنیم؟ و پاسخ معمولا در بررسی اطلاعات اچیومنت‌ها و تروفی‌های باز‌ی‌های داستان محور است.

عمده‌ی بازی‌ها برای به پایان رساندن بخش داستانی خود اچیومنت یا تروفی مخصوصی دارند و اگر به آمار این نوع از تروفی‌ها نگاهی بیاندازیم، می‌بینیم که به صورت میانگین تنها بین ۲۰ تا ۴۰ درصد بازی‌بازان این تروفی‌ها را به دست می‌آورند. با این اوصاف، تعداد بازی‌بازانی که در به پایان رساندن عنوان Final Fantasy VII Remake موفق بوده‌اند، شگفت انگیز است. برخلاف اینکه این بازی کمی کمتر از دو ماه پیش منتشر شده است، چیزی نزدیک به ۵۰ درصد بازی‌بازان توانسته‌اند این عنوان را به پایان برسانند. برای مثال، تا زمان نگارش این مطلب، درصد دریافت تروفی Destiny’s Crossroads، که پس از پایان بخش نهایی بازی یعنی بخش هجدهم آن به دست می‌آید، ۴۸٫۶ درصد است. شاید در ابتدا این عدد چندان چشمگیر به نظر نیاید؛ اما با توجه به این که این عنوان یک بازی نقش‌آفرینی بوده که اتمام آن حدودا بین ۳۰ تا ۴۵ ساعت به طول می‌انجامد، تعداد بازی‌بازانی که در این مدت آن را به پایان رسانده‌اند، واقعا شگفت آور است.

زمانی که تعداد نسخه‌های فروخته شده‌ی Final Fantasy VII Remake را نیز در نظر بگیریم، اوضاع حتی تحسین برانگیز تر می‌شود. شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) پیش‌تر اعلام کرده بود که این بازی در فاصله‌ی ۳ روز پس از انتشار خود به فروش بیش از ۳٫۵ میلیون نسخه‌ای دست پیدا کرده‌ است و از آن تاریخ تاکنون، این عنوان پرفروش‌ترین بازی دیجیتال فروشگاه پلی‌استیشن در ماه آوریل و پرفروش ترین عنوان در جدول فروش ماهانه‌ی آمریکای شمالی در آن ماه بوده است. به علاوه، فروش این عنوان از لحاظ تعداد نسخه‌های فروخته شده و سود حاصل در ایالات متحده، برترین در تاریخ این سری بازی بوده است. همه این‌ها یعنی علیرغم زمان نسبتا کمی که از عرضه این بازی می‌گذرد، عده‌ی پرشماری آن را خریداری کرده‌اند و همین موضوع، درصد افرادی که آن را به اتمام رسانده‌اند چشمگیرتر می‌کند.

البته واضح است که به دلیل شرایط نادر کنونی حاکم بر دنیا بسیاری از مردم به علت همه‌گیری جهانی کووید-۱۹ بیش از هر زمان دیگری داخل خانه‌های خود مانده‌اند و شاید همین موضوع باعث شده که عده‌ی بیشتری از مخاطبین بتوانند Final Fantasy VII Remake را به پایان برسانند. البته این بدان معنا نیست که این اعداد در شرایط عادی بسیار پایین تر می‌بود؛ اما در هر صورت، در نظر داشتن این موضوع خالی از لطف نیست.

جدا از اینکه چرا و چگونه این تعداد از بازی‌بازان، این بازی را به پایان رسانده‌اند، این ارقام خود مهر تاییدی بر هیجان کم‌نظیر طرفداران این عنوان پیش از زمان عرضه‌ی آن است. اگر این سطح از شوق و هیجان برای عناوین آتی این سری بازسازی‌شده‌ی Final Fantasy به دست اسکوئر انیکس نیز ادامه یابد، رسیدن به موفقیت‌های مشابه برای این ناشر در بازار پر هیاهوی امروز دور از انتظار نخواهد بود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید