توسعه‌‎دهنده‌ی نسخه‌ی سوئیچ XCOM 2: توانایی اجرای تمام بازی‌های نسل هشت را برروی سوئیچ داریم

۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰

استودیوی Virtuos، توسعه‌دهنده‌ی پورت سوئیچ بازی‌های Bioshock: The Collection، The Outer Worlds و XCOM 2 Collection، به تازگی ادعا کرده است که می‌تواند تمام بازی‌های نسل هشتم را برروی سوئیچ پورت و به خوبی اجرا کرد.

XCOM 2 Collection سه روز دیگر در کنار Borderlands Legendary Collection و Bioshock: The Collection برروی کنسول نینتندو سوئیچ عرضه خواهد شد. هر چند دو تای آخری عناوین اکس‌باکس ۳۶۰ و پلی‌استیشن ۳ هستند که برروی کنسول‌های نسل حاضر پورت می‌شوند، XCOM 2 زندگی خود را به عنوان یک انحصاری رایانه‌های شخصی آغاز کرد و سپس برروی پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان پورت شد.

در یک مصاحبه‌ی جدید، استودیوی مسئول توسعه‌ی پورت‌های سوئیچ The Outer Worlds و XCOM 2 Collection، در مورد پتانسیل‌های سیستم صحبت کرده است. ژنگ چنگ‌وی (Zhang Chengwei)، تهیه‌کننده‌ی ارشد Virtuos، در مورد پورت XCOM 2 و تمام بسته‌های الحاقی آن با Nintendo Life صحبت کرده است. همانطور که می‌دانید، حداقل سیستم مورد نیاز XCOM 2 در رایانه‌های شخصی ۷ گیگابایت رم است، اما سوئیچ تنها ۴ گیگابایت رم دارد. چنگ‌وی در این باره گفته است:

تقریبا نیمی از سال را مشغول بهینه‌سازی حافظه‌ی رم بودیم. در این راه از متد‌های زیادی استفاده کردیم. مثلا از فرمت‌های کارآمدتری برای فایل‌ها استفاده کردیم، بخش‌هایی که بی‌دلیل مقداری از حافظه را مشغول خود می‌کردند حذف کردیم و حتی به بهینه‌سازی حافظه‌ی خود کنسول پرداختیم.

Virtuos همچنین مسئول توسعه‌ی نسخه‌ی سوئیچ Bioshock: The Collection بوده است. چنگ‌وی در این باره گفته است که استودیو همیشه با ناشر در مورد اولویت‌های آن‌ها صحبت می‌کند و سپس راه حل خود را به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد تا بهتر بتوانند از ویژگی‌ها و سخت‌افزار سوئیچ استفاده کنند. او همچنین در مورد احتمال پورت بازی‌های بیشتر به سوئیچ گفته است:

پس از کار برروی پورت Starlink: Battle for Atlas، Dark Souls Remastered، The Outer Worlds و حالا XCOM 2، می‌توانم با اطمینان بگویم که تمام بازی‌های نسل فعلی کنسول‌ها، توانایی اجرا شدن برروی نینتندو سوئیچ را دارند. هر چقدر که بیشتر برای سوئیچ توسعه دهیم، بهتر با سخت‌افزار آن آشنا می‌شویم و بهتر می‌توانیم محدودیت‌های آن را دور بزنیم.

البته بعید است که فعلا خبری از پورت نینتندو سوئیچ Red Dead Redemption 2 باشد، اما پیش از این شاهد پورت عناوین بزرگی مانند The Witcher 3: Wild Hunt و Wolfenstein II برروی سوئیچ بوده‌ایم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید