گیفت کارت
گیفت کارت

قطار جهنمی | نقد‌ها و نمرات بازی Monster Train

۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰

عنوان استراتژیک Monster Train توسط استودیوی شاینی شو (Shiny Shoe) توسعه یافته است و شرکت گود شفرد انترتینمنت (Good Shepherd Entertainment) عرضه‌ی این بازی را بر عهده دارد. Monster Train یا بازی تاکتیکی به همراه بخش ساخت و ساز است که از پیچیدگی‌های خاص گیم‌پلی بهره می‌برد. با قطاری مخوف راهی جهنمی پر از هیولا‌های مختلف شوید و با تصمیم‌گیری‌ها و نقشه‌های مختلفی که در سر دارید، مسیر خود را به سمت مقصد هموار کنید و دشمنان خود را از بین ببرید. همچنین بازی Monster Train از بخش چند‌نفره‌ی آنلاین و رقابت‌های بی‌پایان زیادی بهره می‌برد که هیچ‌گاه برای شما خسته‌کننده نخواهد شد.

داستان این بازی مربوط به جهنمی داغ و سوزان می‌شود که البته اکنون دیگر حرارت و شکوه سابق را ندارد و کم کم در حال یخ زدن است. شما باید به عنوان آخرین امید جهنمیان، از آخرین منبع حرارت محافظت کرده و دوزخ را به همان مکان سوزان همیشگی تبدیل کنید. بازی Monster Train از مکانیسم‌های جدید استراتژیک و گیم‌پلی چالش برانگیز رونمایی می‌کند.

در این عنوان مهیج سه دنیای گسترده و بیش از ۲۰۰ کارت قدرت وجود دارد تا شما نیروی قدرتمند خود را متشکل از جادو‌ها و جنگجویان مختلف بسازید و در برابر مهاجمان از خود و دوزخ مراقبت کنید. شما از بین پنج نژاد مختلف اهریمنان و هیولا‌های جهنمی باید ارتش خود را شکل دهید تا جهنم و آخرین منبع حرارت آن در مقابل بهشتیان و نیرو‌های خیر را استوار نگه دارید. نبرد‌های Monster Train بسیار منحصر به فرد و چالش‌برانگیز بوده و هر اقدام شما در بازی نتایج خاص خود را خواهد داشت؛ در نتیجه هیچ‌کدام از مبارزات و جنگ‌های شما تکراری نخواهد شد و هر بار بازی‌ کردن نتیجه‌ی منحصر به فردی را بر جای می‌گذارد.

برای بازگرداندن جهنم به شکوه سابق، شما باید قدرتمند باشید. باید مسیری را که می‌خواهید در پیش بگیرید با دقت انتخاب کنید و به یاد داشته باشید که هر منطقه از بازی دارای مزایا و معایب منحصر به فرد خود خواهد بود که باید از آن‌ها در برنامه‌ریزی و استراتژی‌های خود بهره ببرید. همچنین پنج گروه هیولای درون بازی هرکدام دارای قدرت‌ها و قابلیت‌های ویژه‌ی خود هستند و باید متناسب با نیاز خود آن‌ها را برگزینید. در این مسیر باید قهرمانان خود را ارتقا دهید، کارت‌های قدرتمندی را کسب کنید و مسیر‌های جدیدی برای از میان برداشتن دشمنان بیابید.

عنوان استراتژیک Monster Train چندی پیش برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه گردید. حال به تازگی نقد‌ها و نمرات منتقدین در مورد این بازی هیجان‌انگیز منتشر شده‌اند که در زیر می‌توانید به مشاهده‌‌ی آن‌ها بپردازید.

Hooked Gamers 9.5/10

به جز دو گروه هیولایی که از ابتدای بازی به آن‌ها دسترسی دارید، می‌توانید با پیش‌بردن روند بازی به سه دسته‌ی دیگر از اهریمنان نیز دسترسی داشته باشید که باعث تنوع بسیار عالی و گیم‌پلی پیچیده و مفرحی خواهد شد؛ زیرا هرکدام از این پنج گروه خصوصیات و ویژگی‌های خاص و قدرتمندی را در اختیار شما قرار می‌دهند. علاوه بر بخش سرگرم‌کننده‌ی اصلی بازی Monster Train، بخش آنلاین آن با ماموریت‌ها و مبارزات دارای قابلیت شخصی‌سازی بسیار درخشان ظاهر می‌شوند. این بازی اگر چه بسیار ساده است و نمی‌توان آن را الهام‌بخش عناوین دیگر این سبک دانست اما دست به اقدام بسیار ارزشمندی زده و می‌تواند شما را مدت‌ها سرگرم سازد. این بازی یه شما یادآوری می‌کند که هرزگاهی بد بودن، چندان بد نیست!

Player 2 9.1/10

ترکیب مکانیسم‌های چند سبک در یک بازی کار بسیار دشواری است که توسعه‌دهنده‌ی خلاق عنوان Monster Train این کار را به خوبی و با کیفیت بسیار راضی‌کننده به انجام رسانده است. گیم‌پلی مبتنی بر کارت‌های قدرت بازی بسیار اعتیادآور بوده و چالش‌های خاص خود را به همراه دارد.

The Indie Game Website 9/10

به طور کلی می‌توان گفت که عنوان تاکتیکال Monster Train واقعاً خوب و سرگرم‌کننده ساخته شده است. تعداد بی‌شماری از مکانیسم‌ها و قابلیت‌ها در این بازی وجود خواهند داشت که با استفاده از آن‌ها نه تنها‌ می‌توانید تغییرات بسیاری را در گیمپلی و روند بازی ایجاد کنید بلکه قادر خواهید بود بخش‌های تازه‌ای از این بازی را کشف کنید که تا پیش از آن از وجود چنین مکانیسم‌هایی بی‌خبر بوده‌اید. ترکیب بخش‌های مختلف بازی هرزگاهی مطابق انتظار پیش نمی‌رود و از سرعت و جذابیت گیم‌پلی می‌کاهد. با این حال، توسعه‌دهندگان عنوان Monster Train به خوبی از عهده‌ی ساخت یک گیم‌پلی تاکتیکی و چالش برانگیز که تا مدت‌ها تکراری نخواهد شد، بر آمده‌اند. موسیقی متن بازی بسیار هماهنگ و متناسب با آن ساخته شده و بخش شخصی‌سازی گروه‌ها و کارت‌های قدرت بازی بسیار جذاب و درگیرکننده شده است. به زودی شاهد استقبال بالای بازی‌بازان از این بازی خوش‌ ساخت Monster Train خواهیم بود و من مطمئنم که این عنوان شایستگی این استقبال را خواهد داشت.

Screen Rant 8/10

بازی Monster Train یک تجربه‌ی عالی برای کسانی است که از طرفداران بازی‌های ساخت و ساز و مکانیسم‌های Roguelike هستند. شاید در نگاه اول متوجه محتویات فراوان این بازی نشوید اما هرچه بیشتر در بازی پیش‌روی کنید، بیشتر به ادا‌مه‌ی آن مشتاق خواهید شد و تجربه‌ی تکرار مجدد این بازی را درک خواهید کرد. این بازی از سبک‌های گوناگونی الهام گرفته است که البته موفق می‌شود خود را به خوبی مطرح سازد و ابدا یک بازی تقلیدی نخواهد بود و تجربه‌ای منحصر به فرد را برای بازی‌بازان به ارمغان می‌آورد.

PC Invasion 8/10

Monster Train یک بازی بسیار منحصر به فرد و ویژه است که از فرمول موفق Slay the Spire بهره می‌برد. داستان این بازی قابل قبول بوده و در کنار گرافیک هنری عالی و گیم‌پلی بسیار متنوع و پرمحتوای خود بار‌ها شما را برای تجربه‌ی مجدد خود وسوسه خواهد کرد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید