رویداد Gen Con 2020 به علت شیوع ویروس کرونا لغو شد

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۲

این روزها خبر لغو رویدادهای مختلف به یک موضوع طبیعی تبدیل شده است. طبق خبر جدید منتشر شده، رویداد Gen Con 2020 همانند دیگر رویدادهای صنعت بازی‌های ویدئویی به علت شیوع ویروس کرونا لغو شد.

Gen Con یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای مرتبط با عناوین رومیزی محسوب می‌گردد. هر ساله هزاران نفر از طرفداران و عاشقان بازی‌های ویدئویی برای این رویداد در ایدیاناپولیس ایالات متحده گردهم می‌آمدند. امسال قرار بود علاقمندان به بازی رومیزی از تاریخ ۳۰ جولای تا ۲ آگست (۹ تا ۱۲ مرداد) دور هم جمع شوند و علاوه‌ بر آشنایی با جدیدترین بازی‌ها، به تفریح و سرگرمی کنار یکدیگر و تجربه‌ی بازی‌های رومیزی بپردازند. با این حال شیوع ویروس کرونا چنین امکانی را از آن‌ها صلب کرده است.

تیم برگزارکننده‌ی رویداد Gen Con توییتی را در مورد لغو این مراسم منتشر کرده است:

واقعاً متاسفیم که باید خبر لغو برگزاری رویداد Gen Con 2020 را اعلام نماییم. امنیت و سلامت مردم، غرفه‌داران و کارمندان برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و وجدان کاری ما اجازه نمی‌دهد چنین گردهمایی بزرگی را در شرایطی که خطرات زیادی مردم را تهدید می‌کند، برگزار کنیم.

رویداد Gen Con بازی‌های رومیزی جدید از شرکت‌های مختلف و خریداری بازی‌ها توسط علاقمندان شهرت دارد. در زمینه‌ی معرفی محصولات جدید می‌توان انتظار رونمایی آنلاین را داشته باشیم. به عنوان مثال،  شرکت‌های مختلف ویدیوهایی از بازی‌های رومیزی خود تهیه نمایند و این تریلرها هم به‌عنوان بخشی از رویداد آنلاین Gen Con نمایش داده شوند. همانند چیزی مثل Summer Game Fest که بعد از لغو رویدادهایی مثل E3 2020 توسط جف کیلی (Geoff Keighley) معرفی گردید.

همچنین Essen Spiel هم به ‌عنوان یکی دیگر از رویدادهای معروف در زمینه‌ی عناوین رومیزی که قرار بود ماه اکتبر جریان برگزار شود، به تعویق افتاده است. Gen Con 2020 تنها رویداد مرتبط با بازی‌های رومیزی نیست که در سال جاری با چنین مشکلی مواجه شده و پیش‌تر نیز رویداد کوچک‌تری به نام CMON Expo به علت ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزار گردید.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید