فروشگاه اپیک گیمز اکنون به شما اجازه خواهد داد تا عناوین خریداری شده را بازپرداخت کنید

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰

فروشگاه اپیک گیمز (Epic Games Store) به تازگی روش جدیدی را برای بازپرداخت عناوین خریداری شده در پیش گرفته است که از بسیاری جهات همانند آن چیزی است که قبلاً در فروشگاه استیم (Steam) شاهدش بودیم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا این روش جدید فروشگاه اپیک گیمز، برای برگشت هزینه‌ی بازی‌های خریداری شده را بررسی کنیم.

فروشگاه اپیک گیمز به تازگی نحوه‌ی بازپرداخت عناوین خریداری شده را تغییر داده است.از این پس شما درصورت آنکه بازی خریداری شده را برای کمتر از ۱۴ روز و کمتر از ۲ ساعت تجربه کرده باشید، خودتان خواهید توانست فرآیند بازپرداخت را بدون واسطه گری بخش پشتیبانی انجام دهید.

برای انجام بازپرداخت به روش جدید شما باید ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید، سپس وارد بخش حساب کاربری (Account) شده و گزینه‌ی نقل و انتقالات (Transactions) را انتخاب کنید. سپس از آن قسمت، بازی خریداری شده را انتخاب کرده و گزینه‌ی بازپرداخت را انتخاب کنید.

اما برای استفاده از این ویژگی باید از یک سری قوانین و مقررات پیروی کنید. علاوه بر اینکه شما باید شرایط بازی کمتر از ۲ ساعت طی کمتر از ۱۴ روز را رعایت کنید، نباید در سرورهای بازی مورد نظر بن شوید و هیچکدام از قوانینی که سازندگان داخل بازی قرار داده‌اند را زیر پا بگذارید؛ در غیر این صورت امکان بازپرداخت از شما گرفته خواهد شد که البته این مورد بیشتر برای بازی‌های چند نفره کاربرد دارد. البته این سیاست بازپرداخت به صورت کامل تحت اختیار فروشگاه اپیک گیمز است؛ به این معنا که اگر این فروشگاه تشخیص دهد که کاربر، در حال سو استفاده از این سیستم بازپرداخت است، امکان بازپرداخت را از دسترس شما خارج خواهد کرد.

همچنین نحوه‌ی بازپرداخت شما به روش خریدتان بستگی دارد. به این معنا که زمانی که به طول می‌انجامد تا این فرآیند طی شود به مبدأ منبع مالی که با آن بازی را خریداری کرده‌اید بستگی دارد که مطمئناً سریع‌ترین حالت ممکن بازپرداخت برای زمانی است که شما این خرید را با استفاده از کارت‌های هدیه‌ی (gift card) خود فروشگاه اپیک گیمز انجام داده باشید.

این سیاست بازپرداخت دقیقاً مشابه سیاست‌های فروشگاه استیم در بازپرداخت بازی‌های خریداری شده است؛ به این نحو که بازی باید برای کمتر از ۲ ساعت و در طی کمتر از ۱۴ روز تجربه شده باشد و همین‌طور در طی این زمان نباید از هیچ‌کدام از قوانین سازندگان بازی تخطی کرده باشید.

مدتی قبل بود که بازی Grand Theft Auto V برروی فروشگاه اپیک گیمز رایگان شد. این عنوان تا تاریخ پنجشنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۹ (۲۱ ماه مه ۲۰۲۰) چ، یعنی فردا برروی این فروشگاه به صورت رایگان قرار دارد و در صورت اضافه کردن این عنوان برروی حساب کاربری خود، می‌توانید این بازی را برای همیشه برروی حساب خود، داشته باشید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید