گیفت کارت
گیفت کارت

اپیک گیمز روند خرید بازی از سایر فروشگاه‌های دیگر را تسهیل می‌کند

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰

فروشگاه اپیک گیمز Epic Games با سه خرده فروش دیجیتالی دیگر در مورد احراز هویت بازی‌های بدون قفل همکاری خواهد کرد. این اقدام فروشگاه اپیک گیمز به مانند همکاری این شرکت با خرده‌فروشی Humble در سال گذشته خواهد بود.

طبق اخبار منتشر شده، سه خرده‌فروشی Fanatical ،Green Man Gaming و Genba Digital اعلام کرده‌اند که با فروشگاه اپیک گیمز وارد همکاری شده و اجازه خواهند داد خرید‌های کاربرانشان بدون طی کردن هیچ مرحله‌ی اضافه‌ای برروی حساب کاربری فروشگاه اپیک گیمز آن‌ها فعال شود. همچنین این خرده‌فروشی‌ها اعلام کردند که به کاربران خود اجازه می‌دهند تا کاربران از فروشگاه‌های آن‌ها مستقیما به حساب کاربری اپیک گیمز خود دسترسی داشته باشند.

در واقع می‌توان تصور کرد که این سه خرده‌فروشی با فروشگاه بزرگ اپیک گیمز ادغام شده‌اند. زمانی که کاربران یک بازی را خریداری می‌کنند، این محصول به طور خودکار به حساب کاربری اپیک گیمز آن‌ها منتقل شده و این فرآیند بدون هیچ دخالت یا طی کردن مراحل خاصی انجام می‌گیرد. در واقع کاربران می‌توانند تمامی بازی‌های خریداری شده از این چهار فروشگاه را تنها برروی حساب کاربری اپیک گیمز خود به صورت یکجا داشته باشند.

این اقدام جدید فروشگاه اپیک گیمز به نفع هردو گروه مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خواهد بود. این اقدام برای مصرف‌کنندگان صرفه‌جویی در زمان و راحتی دسترسی به عناوین دلخواه خود را به همراه خواهد داشت. همچنین از این طریق راحت‌تر تصمیم‌گیری کرده و می‌توانند به تجربه‌ی بازی‌های بیشتری بپردازند. از طرف دیگر برای ناشران و توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدئویی آرامش و اطمینان خاطری فراهم می‌شود که بازی‌های آنان از طریق قانونی و به راحتی فروخته می‌شوند و به مشکلات کمتری در مورد استفاده‌ی غیرقانونی از بازی‌ها و یا فروش در بازار سیاه برخورد خواهند کرد.

اخیرا در خبری اعلام شد که فروشگاه اپیک گیمز بخشی از هزینه‌ی خرید بازی‌ها را طبق شرایطی به خریداران پس می‌دهد. این بدان معنی خواهد بود که اگر بازی‌بازان از این فروشگاه محصولی را خریداری کنند و پس از مدت کوتاهی با تخفیف مواجه شود، اپیک گیمز میزان مبلغی که این بازی تخفیف خورده‌ است را به حساب کاربران باز می‌گرداند تا دیگر به مانند گذشته احساس ناخوشایندی به آن‌ها دست ندهد.

علاوه بر این موارد به تازگی شرکت اپیک گیمز (Epic Games) اعلام کرد که در حال فراهم کردن بستر‌هایی به مانند قابلیت کراس‌پلی عنوان Fortnite است تا بتواند این قابلیت‌ را به صورت عمومی و رایگان در اختیار سایر توسعه‌دهندگان نیز قرار دهد. این بستر جدید در قالب بخشی از سرویس‌های آنلاین اپیک گیمز خواهد بود.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید