قسمت آخر – اختصاصی گیمفا: راهنمای قدم به قدم و جامع Dark Souls Remastered

یکی دو بار اولی که خودتان بازی های استاد میازاکی را تجربه می کنید به کنار، ولی مهم تر از آن دفعاتی است که باید به راهنماهای این عناوین مراجعه کنید و تازه در می یابید که “عجب!! پس اینجا این بود قضیه اش!! پس این شخصیته واسه این بود که دیگه پیداش نشد!!” و بسیاری “آهان!!” های دیگر که به شما می گویند هنوز در نیمی از عمق دنیای بازی هم فرو نرفته اید. به واقع بدون راهنما و گشت و گذار در اینترنت تقریبا محال است که بتوانید سری سولز و بلادبورن را صد در صد کنید و کل رمز و رازهای آن را بفهمید. به همین دلیل هم نیاز خیلی زیادی در این بازی ها به یک راهنمای جامع حس می شود. کاربران خارجی که در این مورد راحتند و صدها راهنمای بی نظیر به زبان مادری در اختیارشان است ولی بازیبازان کشورمان مخصوصا کسانی که با این سری بیگانه هستند و یا زبان انگلیسی مناسبی ندارند اگر بخواهند این بازی ها را کاملا به اتمام برسانند به مشکل خواهند خورد.  افرادی نیز که در این بازی ها حرفه ای هستند هم بالاخره نیاز دارند تا به راهنما مراجعه کنند تا تمام رازهای بازی را بفهمند و خیلی از ما وقتی به راهنماهای خارجی مراجعه کرده ایم تازه دریافته ایم کلی از موارد بازی بوده که نمی دانسته ایم و شخصیت ها و پایان مخفی و … برای خودشان داستان و خطی مخصوص دارند.

به همین دلیل هم چه برای بازیبازان حرفه ای سری سولز چه برای مبتدی ها که می خواهند اولین بار به استقبال این سری بروند، وجود یک راهنمای فارسی که به راحتی آن ها را در بازی پیش ببرد و تمامی رازهای بازی را برای آنها باز کند می تواند خیلی مفید باشد. بازی های هیدتا میازاکی واقعا شگفت انگیز هستند هر کدام برای خود یک دنیای بسیار بسیار پیچیده با کلی قوانین نانوشته و شخصیت های عجیب و وقایع غیر منتظره هستند و گاهی حتی کوچکترین حرکات بازیباز منجر به عواقبی جذاب یا از بین رفتن شانس اتمام خط داستانی یک شخصیت و … خواهد شد. بازی های میازاکی فارغ از این که نامشان Demon’s Souls است یا Dark souls  و یا Bloodborne همگی دنیایی خیلی خیلی پیچیده تر از چیزی که به نظر می رسد دارند و پیچیدگی مراحل بازی حتی نصف آن پیچیدگی کلی و رمز و رازهایی که در پس تمامی بخش های دنیای این بازی ها خوابیده و مخفی شده اند را نیز ندارند و در این بازی ها مهم بخش هایی نیست که می بینید بلکه مهم تر مواردی است که نمی بینید. رازهایی که وقتی آن ها را در می یابید تازه می فهمید که فقط و فقط یک نابغه می تواند چنین پیچ و تاب و عواقب و روابط شخصیت ها و … را در یک بازی بگنجاند آن هم با درصد خطای تقریبا صفر.

داستان ما و بونفایرها… داستان عشقی دشوار…

بعد از استقبال بسیار خوب از راهنمای جامع بازی Bloodborne و Dark Souls III و Resident Evil 7 تصمیم گرفتم تا با انجام یک نظر سنجی از شما عزیزان راهنمای بعدی را تعیین کنم و این اتفاق رخ داد و بازی بی نظیر Dark Souls Remastered توسط شما عزیزان برای راهنمای جامع بعدی تعیین گردید. انتخابی که برای من نیز بسیار عالی بود تا با توجه به شناخت و تسلط کاملی که بر عنوان Dark Souls دارم و آن را در نسل هشتم نیز بازی کرده ام در کنار ترجمه مطالب و راهنماهای خارجی، یک راهنمای قدم به قدم فارسی در مورد تمامی مراحل این عنوان و نحوه پیشروی در آن ها و مبازه با باس ها و …. به صورت جامع و به زبان فارسی برای شما عزیزان تهیه کنم. لازم به ذکر است که همان ظور که قبلا نیز خدمت شما عرض کرده ام این مطالب از آن جهت اختصاصی گبمفا هستند که مانند آن ها به زبان فارسی و به صورت یک راهنمای کامل نوشتاری وجود ندارد وگرنه قطعا بخش های زیادی از این مطالب با توجه به اطلاعات و نوشته های انگلیسی و راهنماهای این بازی نوشته و ترجمه شده اند، اما در ایران این راهنمای فارسی نوشتاری و قدم به قدم Dark Souls Remastered برای اولین بار تاکنون توسط گیمفا انجام شده است. قصد داریم تا این راهنما را که به دلیل انتخاب شما در نظرسنجی نگارش می گردد با فاصله زمانی کم و به صورت هفته ای دو قسمت برای شما قرار دهیم و انشالله به پایان برسانیم.  در این راهنما هیچ هیچ سنگ و آیتم ارتقایی پنهان نمی ماند، هیچ منطقه مخفی پنهان نخواهد ماند و هیچ باس مخفی زنده نمی ماند، تمامی گنج های ارزشمند و سلاح ها و زره ها و شخصیت ها و… کشف می شوند و حتی در روند راهنما به دی ال سی بازی که در نسخه ریمسترد قرار دارد نیز خواهیم پرداخت. به کدام مسیر باید بروید؟ چطور باید بروید؟ کجا می توانید یک شمشیر بی نظیر پیدا کنید؟ اون چه موجودیه که مدام داره شما رو می کشه؟ اون باس لعنتی رو چطوری بکشم؟ حلقه های قدرتمند بازی کجا هستن؟ پاسخ های شما همگی اینجاست. در ابن راهنما از شروع بازی به صورت مرحله به مرحله تمامی بخش های بازی کاملا قدم به قدم شرح داده خواهند شد تا در نهایت کاملترین راهنمای نوشتاری جامع فارسی برای این بازی به دست اید و اختصاصا توسط گیمفا به شما تقدیم گردد. امیدوارم که این راهنمای قدم به قدم و جامع Dark Souls Remastered که برای اولین بار توسط گیمفا به زبان فارسی تهیه می شود و انتخاب خود شما بوده است نیز به مانند راهنمای جامع Bloodborne و Dark Souls III و Resident Evil 7 مورد رضایت و توجه شما عزیزان قرار بگیرد و این مقالات راهنما بتوانند گاهی به کمک شما بیایند. پیشنهاد می کنم با چهاردهمین قسمت سری مقالات راهنمای قدم به قدم و جامع Dark Souls Remastered با بنده و وبسایت تحلیلی خبری گیمفا همراه شوید.

نقشه ای کلی از مناطق بازی و موقعیت آنها نسبت به یکدیگر

در این قسمت مسیر را مجددا از باس فایت CENTIPEDE DEMON پیش می گیریم تا گیج نشوید.

 • باس فایت CENTIPEDE DEMON

اگر شخصیت نزدیک زن دارید باید در این نبرد صبر کنید تا باس به نزدیک شما بیاید زیرا همه جا پر از موارد مذاب است. خوشبختانه حملات راه دور او با یک سپر خوب  تقریبا کاملا قابل دفاع کردن هستند. باس در نزدیک شما شروع به ضربه زدن می کند و اگر هم زیاد در زیر او بمانید یک حمله دیگر انجام می دهد و همینطور یک حمله گرفتنی دارد که بسیار قدرتمند است و باید آن را پیش بینی کنید و غلت بزنید تا گیر باس نیافتید. سعی کنید به بخش پشتی باس و مخصوصا دم او ضربه بزنید و طمع هم نکنید و سریع دوباره حالت دفاعی و آماده برای جاخالی دادن بگیرید. اگر شخصیت دور زن دارید باید بدانید که باس به نکرومنسی کاملا ایمن است (ناسلامتی در آتش دارد وول می خورد!). اگر بتوانید ابتدا دم باس را قطع کنید، زودتر از پایان نبرد ORANGE CHARRED RING را می گیرید که با آن تقریبا می توانید با خیال راحت درون مواد مذاب رفته و به پشت باس بروید و بقیه نبرد را برای خود راحت تر کنید. برای شکست این باس شما ۲۰۰۰۰ روح و این حلقه را می گیرید.

اگر شخصیت نزدیک زن دارید باید در این نبرد صبر کنید تا باس به نزدیک شما بیاید زیرا همه جا پر از موارد مذاب است. خوشبختانه حملات راه دور او با یک سپر خوب  تقریبا کاملا قابل دفاع کردن هستند. باس در نزدیک شما شروع به ضربه زدن می کند و اگر هم زیاد در زیر او بمانید یک حمله دیگر انجام می دهد و همینطور یک حمله گرفتنی دارد که بسیار قدرتمند است و باید آن را پیش بینی کنید و غلت بزنید تا گیر باس نیافتید. سعی کنید به بخش پشتی باس و مخصوصا دم او ضربه بزنید و طمع هم نکنید و سریع دوباره حالت دفاعی و آماده برای جاخالی دادن بگیرید. اگر شخصیت دور زن دارید باید بدانید که باس به نکرومنسی کاملا ایمن است (ناسلامتی در آتش دارد وول می خورد!). اگر بتوانید ابتدا دم باس را قطع کنید، زودتر از پایان نبرد ORANGE CHARRED RING را می گیرید که با آن تقریبا می توانید با خیال راحت درون مواد مذاب رفته و به پشت باس بروید و بقیه نبرد را برای خود راحت تر کنید. برای شکست این باس شما ۲۰۰۰۰ روح و این حلقه را می گیرید.

 • ادامه مسیر

حلقه ای که گرفتید را مجهز کنید تا شروع به گشتن این منطقه کنیم. در سمت راست این منطقه ی باس فایت ۲ عدد GREEN TITANITE SHARD بردارید. حالا در اینجا می توانید برگردید عقب به بخش اول این منطقه (منطقه مبارزه با CEASELESS DISCHARGE) که گفتیم بعدا با آیتم مجهز تر می آییم و آیتم ها را از بخش های مذاب بر می داریم. این کار را حتما انجام دهید. زیرا یکی از مهم ترین آیتم های اینجا که دقیقا در بخش انتهای دریاچه های مذاب نزدیک دیوار که یک دشمن minotaur در وسط آن ایستاده است قرار دارد، CHAOS FLAME EMBER است که یادتان نرود آن را بردارید. نزدیک آن هم در امتداد دیوار LARGE SOUL OF A PROUD KNIGHT را بردارید. حالا برگردید به همان جایی که آخرین باس یعنی CENTIPEDE DEMON را کشتیم.

بعد از کشتن باس صبر کنید. حرکت نکنید. قبل از این که از خروجی سمت چپ منطقه باس فایت مسیر را ادامه دهید یک تصمیم مهم باید بگیرید. اگر حتی لحظه ای و یک ثانیه پایتان از این مسیر سمت چپ باس فایت، وارد Lost Izalith شود دیگر دیر شده است و عملیات نجات knight Solaire در کار نیست. شما می توانید knight Solaire را نجات دهید و مسیر داستان را تغییر دهید ولی این نیاز به کمی فعالیت دارد. اول این که شما باید عضو کاوننت Chaos Servant باشید که در منطقه Quelaag’s Domain و پشت بخش باس فایت عنکبوتی می توانستید عضو شوید. سپس باید به رییس کاوننت که آیتم مخصوص کاوننت را ارائه دهید تا به لول ۲ کاوننت برسید. اگر این کار را انجام دهید یک بخش میانبر در سمت راست درب مه گرفته ای که از آن وارد مبارزه با Demon Firesage شدیم باز می شود. وقتی وارد شوید با چند دشمن حشره مانند مواجه می شوید که مطمئن شوید قطعا همه را بکشید قبل از این که به Lost Izalith وارد شوید زیرا اگر این کار را نکنید knight Solaire را نجات نمی دهید.

 • یک بخش انتخابی

بعد از کشتن باس صبر کنید. حرکت نکنید. قبل از این که از خروجی سمت چپ منطقه باس فایت مسیر را ادامه دهید یک تصمیم مهم باید بگیرید. اگر حتی لحظه ای و یک ثانیه پایتان از این مسیر سمت چپ باس فایت، وارد Lost Izalith شود دیگر دیر شده است و عملیات نجات knight Solaire در کار نیست. شما می توانید knight Solaire را نجات دهید و مسیر داستان را تغییر دهید ولی این نیاز به کمی فعالیت دارد. اول این که شما باید عضو کاوننت Chaos Servant باشید که در منطقه Quelaag’s Domain و پشت بخش باس فایت عنکبوتی می توانستید عضو شوید.

در واقع اگر از راه اصلی و منطقه ی سمت چپ باسی که کشتیم وارد Lost Izalithبه این معناست که آن حشرات را نکشته ایم و همان ها باعث تباهی knight Solaire می شوند. اما وقتی از مسیری که گفتم یعنی از آن سمت وارد Lost Izalith شوید سر راهتان آن حشرات را می کشید و دیگر آنها نمی توانند سراغ knight Solaire بروند.

سپس باید به رییس کاوننت که آیتم مخصوص کاوننت را ارائه دهید تا به لول ۲ کاوننت برسید. اگر این کار را انجام دهید یک بخش میانبر در سمت راست درب مه گرفته ای که از آن وارد مبارزه با Demon Firesage شدیم باز می شود. وقتی وارد شوید با چند دشمن حشره مانند مواجه می شوید که مطمئن شوید قطعا همه را بکشید قبل از این که به Lost Izalith وارد شوید زیرا اگر این کار را نکنید knight Solaire را نجات نمی دهید. مسیر را بروید تا نهایتا به Lost Izalith برسید و از این مسیر وقتی وارد Lost Izalith شوید knight Solaire را نجات می دهید زیرا در غیر این صورت آن حشراتی که از این مسیر کشتیم، زنده بودند و روی knight Solaire تاثیر می گذاشتند. در واقع اگر از راه اصلی و منطقه ی سمت چپ باسی که کشتیم وارد Lost Izalithبه این معناست که آن حشرات را نکشته ایم و همان ها باعث تباهی knight Solaire می شوند. اما وقتی از مسیری که گفتم یعنی از آن سمت وارد Lost Izalith شوید سر راهتان آن حشرات را می کشید و دیگر آنها نمی توانند سراغ knight Solaire بروند.

حالا وقت رفتن به Lost Izalith است. بسته به این که knight Solaire را نجات داده باشید یا نه، از یک سمت متفاوت وارد این منطقه می شوید. ما در اینجا مسیری را دنبال می کنیم که اکثر بازیبازان می روند یعنی همان مسیر اول و واضح Lost Izalith از بخش سمت چپ منطقه ی نبرد با CENTIPEDE DEMON. در بخش بعدی این راهنما ابتدا این منطقه و سپس مسیر رسیدن به باس نهایی و شکست او را دنبال خواهیم کرد و راهنما را به پایان می رسانیم. پس در بونفایر حسابی استراحت کنید. قسمت بعدی آخرین بخش راهنما خواهد بود و به این معنی است که دارک سولز ۱ را هم مو به مو برای شما شرح دادم. با تشکر از همراهی شما عزیزان با راهنما و با عرض پوزش به خاطر تاخیر هایی که در قسمت های انتهایی راهنما رخ داد. بعد از قسمت آخر، راهنمای کامل پی دی اف را منتشر خواهیم کرد.

 • ادامه مسیر

حالا وقت رفتن به Lost Izalith است. بسته به این که knight Solaire را نجات داده باشید یا نه، از یک سمت متفاوت وارد این منطقه می شوید. ما در اینجا مسیری را دنبال می کنیم که اکثر بازیبازان می روند یعنی همان مسیر اول و واضح Lost Izalith از بخش سمت چپ منطقه ی نبرد با CENTIPEDE DEMON.

 • منطقه Lost Izalith

آیتم هایی که اینجا خواهید یافت:

 • Soul of a Brave Warrior
 • Divine Blessing
 • Divine Blessing
 • Soul of a Great Hero
 • Soul of a Brave Warrior
 • Rare Ring of Sacrifice
 • Soul of a Hero
 • (Demon Titanite (x2
 • (Humnanity (x2 
 • Sunlight Straight Sword
 • Sunlight Shield
 • Sunlight Talisman
 • Iron Helm
 • Armor of the Sun
 • Iron Bracelet
 • Iron Leggings
 • Red Titanite Slab
 • Red Titanite Chunk
 • Red Titanite Chunk
 • ژSoul of a Brave Warrior
 • (Green Titanite Shard (x2 
 • Lord Soul

بهتر است که سعی کنید یک بار برای همیشه دشمنان اینجا را بکشید و خودتان را راحت کنید. حالا چه با جادوگر و تیر و کمان از راه دور یا با شخصیت نزدیک زن و یکی یکی کشاندن دشمنان به سمت خود و از بین بردن آنها با دقت. وقتی آنها را از بین بردید باید بدانید که در سمت چپ این منطقه SOUL OF A BRAVE WARRIOR وجود دارد و اگر به دیوار سمت راست منطقه بچسبید و مسیر را ادامه دهید در پشت یک ریشه ی خیلی بزرگ DIVINE BLESSING وجود دارد. دو بخش اتاق مانند در این منطقه وجود دارند که اولی که به شما نزدیک تر است و از اطراف به داخلش راه دارد یک صندوق در خود دارد با SOUL OF A GREAT HERO.

این دریاچه ی مواد مذاب که کل این بخش را گرفته است به همراه “موجودات دو پای نصفه و نیمه دایناسور مانند” که در اینجا گشت و گذار می کنند (در یک سایت دیدم که به اینها می گفت Dragon Butt!!) و می پرند روی شما و لگد می زنند Lost Izalith را تبدیل به یکی از مناطق تقریبا روی مخ بازی کرده است. خوشبختانه وقتی اینها را بکشید دیگر ظاهر نمی شوند و همینطور می توانند همدیگر را هم بکشند. مراقب باشید که اینجا اگر بمیرید برداشتن روح هایتان آزار دهنده می شود زیرا درست دیده نمی شوند. بهتر است دوربین را تا انتها ببرید رو به پایین و درون مواد مذاب را نگاه کنید تا خیلی خیلی کمرنگ روح هایتان را ببینید.

این دریاچه ی مواد مذاب که کل این بخش را گرفته است به همراه “موجودات دو پای نصفه و نیمه دایناسور مانند” که در اینجا گشت و گذار می کنند (در یک سایت دیدم که به اینها می گفت Dragon Butt!!) و می پرند روی شما و لگد می زنند Lost Izalith را تبدیل به یکی از مناطق تقریبا روی مخ بازی کرده است. خوشبختانه وقتی اینها را بکشید دیگر ظاهر نمی شوند و همینطور می توانند همدیگر را هم بکشند. مراقب باشید که اینجا اگر بمیرید برداشتن روح هایتان آزار دهنده می شود زیرا درست دیده نمی شوند. بهتر است دوربین را تا انتها ببرید رو به پایین و درون مواد مذاب را نگاه کنید تا خیلی خیلی کمرنگ روح هایتان را ببینید.

بهتر است که سعی کنید یک بار برای همیشه دشمنان اینجا را بکشید و خودتان را راحت کنید. حالا چه با جادوگر و تیر و کمان از راه دور یا با شخصیت نزدیک زن و یکی یکی کشاندن دشمنان به سمت خود و از بین بردن آنها با دقت. وقتی آنها را از بین بردید باید بدانید که در سمت چپ این منطقه SOUL OF A BRAVE WARRIOR وجود دارد و اگر به دیوار سمت راست منطقه بچسبید و مسیر را ادامه دهید در پشت یک ریشه ی خیلی بزرگ DIVINE BLESSING وجود دارد. دو بخش اتاق مانند در این منطقه وجود دارند که اولی که به شما نزدیک تر است و از اطراف به داخلش راه دارد یک صندوق در خود دارد با SOUL OF A GREAT HERO.

برگردید بالا و دوباره از شاخه پایین بروید و می توانید یک SOUL OF A HERO بردارید. دوباره برگردید به درون اتاقی که گفتم یادتان باشد. این بار وقتی خارج شدید از ریشه درخت روبرویتان مستقیم پایین بروید. در انتها می توانید هم به راست بروید و بالای پله ها رفته و یا چپ به درون تونل بروید. اگر به تونل بروید کف اینجا فرو می ریزد پس اول مسیر راست را بروید بالای پله ها. یک crippled demon یا همان Titanite Demon را شکست دهید تا دو تا DEMON TITANITE بگیرید. مراقب غلت زدن ها باشید که پایین نیافتید زیرا پل خیلی عریض نیست.

بیرون این اتاق و چند قدم پایین تر از پله ها یک جسد با SOUL OF A BRAVE WARRIOR نیز وجود دارد. اتاق دیگر این منطقه درب ورودی مشخصی ندارد ولی اگر به دیوار آن که در سمت مخالف دریاچه مذاب است ضربه بزنید راه باز می شود و یک بونفایر آزاد می شود. از همین جا اگر مسیر مستقیم را بروید به خروجی این بخش می رسید که یک ریشه صاف بزرگ است که می توانید روی آن بروید و از آن بالا بروید تا به روی دیوار برسید. در آن سمت بروید پایین و از تونل عبور کنید. در بالای پله ها در سمت دیگر تونل باید چند هیولای عجیب Chaos Eater را بکشید که با دقت این کار را بکنید و مواظب حملات اینها باشید.  وارد اتاق کوچک در بالای پله ها شوید و اینجا را به خاطر داشته باشید چون باید یکی دو بار به اینجا برگردید. در بیرون اتاق به راست بپیچید و به انتهای مسیر بروید. یک شاخه بزرگ درخت اینجاست که شما را کلی می برد پایین و اگر اینجا با دقت بپرید پایین می توانید روی RARE RING OF SACRIFICE فرود بیایید.

پشت سر Titanite Demon چند حشره هستند و همینطور اگر Solaire را نجات نداده باشید hallow Solaire هم اینجاست. کشتن او دو تا هیومنیتی به همراه SUNLIGHT STRAIGHT SWORD, SUNLIGHT SHIELD, SUNLIGHT TALISMAN, IRON HELM, ARMOR OF THE SUN, IRON BRACELET و IRON LEGGINGS را به شما می دهد. این پایان تلخ Solaire است اگر وی را نجات ندهید.

برگردید بالا و دوباره از شاخه پایین بروید و می توانید یک SOUL OF A HERO بردارید. دوباره برگردید به درون اتاقی که گفتم یادتان باشد. این بار وقتی خارج شدید از ریشه درخت روبرویتان مستقیم پایین بروید. در انتها می توانید هم به راست بروید و بالای پله ها رفته و یا چپ به درون تونل بروید. اگر به تونل بروید کف اینجا فرو می ریزد پس اول مسیر راست را بروید بالای پله ها. یک crippled demon را شکست دهید تا دو تا DEMON TITANITE بگیرید. مراقب غلت زدن ها باشید که پایین نیافتید زیرا پل خیلی عریض نیست. پشت سر این دشمن چند حشره هستند و همینطور اگر Solaire را نجات نداده باشید hallow Solaire هم اینجاست. کشتن او دو تا هیومنیتی به همراه SUNLIGHT STRAIGHT SWORD, SUNLIGHT SHIELD, SUNLIGHT TALISMAN, IRON HELM, ARMOR OF THE SUN, IRON BRACELET و IRON LEGGINGS را به شما می دهد.

بیرون این اتاق و چند قدم پایین تر از پله ها یک جسد با SOUL OF A BRAVE WARRIOR نیز وجود دارد. اتاق دیگر این منطقه درب ورودی مشخصی ندارد ولی اگر به دیوار آن که در سمت مخالف دریاچه مذاب است ضربه بزنید راه باز می شود و یک بونفایر آزاد می شود. از همین جا اگر مسیر مستقیم را بروید به خروجی این بخش می رسید که یک ریشه صاف بزرگ است که می توانید روی آن بروید و از آن بالا بروید تا به روی دیوار برسید. در آن سمت بروید پایین و از تونل عبور کنید. در بالای پله ها در سمت دیگر تونل باید چند هیولای عجیب Chaos Eater را بکشید که با دقت این کار را بکنید و مواظب حملات اینها باشید.  وارد اتاق کوچک در بالای پله ها شوید و اینجا را به خاطر داشته باشید چون باید یکی دو بار به اینجا برگردید. در بیرون اتاق به راست بپیچید و به انتهای مسیر بروید. یک شاخه بزرگ درخت اینجاست که شما را کلی می برد پایین و اگر اینجا با دقت بپرید پایین می توانید روی RARE RING OF SACRIFICE فرود بیایید.

حالا برگردید و مسیر دیگر را بروید. در سمت چپ تونل اگر باقی بمانید می توانید روی یک ریشه که پایین می رود فرود بیایید. راه را تا کف این منطقه ادامه دهید و به سمت یکی از لبه های بیرونی بروید. قبل از پایین پریدن Rusted Iron Ring را فعال کنید و اگر چیزی برای مقاومت بیشتر در برابر سم دارید استفاده کنید. در لبه این بخش مسیر را ادامه دهید تا یک صندوق بیاید و RED TITANITE SLAB را بردارید. سپس از یکی از ست های پله ها بالا بروید تا یک جسد با RED TITANITE CHUNK بیابید.

در سمت چپ تونل اگر باقی بمانید می توانید روی یک ریشه که پایین می رود فرود بیایید. راه را تا کف این منطقه ادامه دهید و به سمت یکی از لبه های بیرونی بروید. قبل از پایین پریدن Rusted Iron Ring را فعال کنید و اگر چیزی برای مقاومت بیشتر در برابر سم دارید استفاده کنید. در لبه این بخش مسیر را ادامه دهید تا یک صندوق بیاید و RED TITANITE SLAB را بردارید. سپس از یکی از ست های پله ها بالا بروید تا یک جسد با RED TITANITE CHUNK بیابید. برگردید پایین به کف منطقه و به سمت بخش وسط این منطقه بروید و حسابی خود را آماده کنید. این دشمنان لعنتی یک گاز را پخش می کنند که مثل Gaping Dragon تمام تجهیزات شما را از بین می برد اگر به شما برخورد کند. اگر می توانید آنها را از دور بزنید. بعد ار کشتن دشمنان، در بخش وسط اتاق RED TITANITE CHUNK, SOUL OF A BRAVE WARRIOR, و دو تا GREEN TITANITE SHARD را می یابید.

برگردید پایین به کف منطقه و به سمت بخش وسط این منطقه بروید و حسابی خود را آماده کنید. این دشمنان لعنتی یک گاز را پخش می کنند که مثل Gaping Dragon تمام تجهیزات شما را از بین می برد اگر به شما برخورد کند. اگر می توانید آنها را از دور بزنید. بعد ار کشتن دشمنان، در بخش وسط اتاق RED TITANITE CHUNK, SOUL OF A BRAVE WARRIOR, و دو تا GREEN TITANITE SHARD را می یابید. ست دیگر پله ها که اینجاست برمی گردد بالا و از اینجا خارج می شود. به سمت اتاق کوچک که گفتم یادتان باشد بروید و این بار مسیر مستقیم را بروید از پله ها بالا بروید. در بالا یک پایرومنسر دیوانه وجود دارد که IZALITH CATALYST می اندازد. مسیر را مستقیم بروید و از پله های دیگر پایین بروید و در بخش گوشه در پشت دشمن یک صندوق است که PYROMANCY: CHAOS FIRE WHIP در آن است. حالا آماده اید تا به باس فایت بروید. بروید پایین و وارد مه شوید.

مراقب این Chaos Eater ها باشید

 • باس فایت BED OF CHAOS

این یکی از آسان ترین باس ها در بازی است البته اگر بدانید چکار کنید. نکته خوب این است که شما می توانید پیشرفتتان در نبرد را حفظ کنید حتی بعد از کشته شدن. بنابراین این باس مدام آسان و آسان تر می شود. راه کشتن باس این است که دو orb قرمز که در دو طرف او وجود دارد را از بین ببرید. برای این کار مستقیم بدوید به سمت orb و از نزدیک باس حرکت کنید و سپرتان بالا باشد تا ضربات شاخه ها را دفاع کنید. زمین شروع به ریختن می کند از زیر پایتان و اگر سقوط کنید مرگ قطعی است اما اگر در هنگام دویدن همان طور که گفتم نزدیک باس باشید  اکثر چاله ها را رد می کنید. وقتی رسیدید به orb شاخه های جلویش را از بین ببرید و آن را نابود کنید و حالا اگر بمیرید هم دیگر آن نابود شده باقی می ماند.

این یکی از آسان ترین باس ها در بازی است البته اگر بدانید چکار کنید. نکته خوب این است که شما می توانید پیشرفتتان در نبرد را حفظ کنید حتی بعد از کشته شدن. بنابراین این باس مدام آسان و آسان تر می شود. راه کشتن باس این است که دو orb قرمز که در دو طرف او وجود دارد را از بین ببرید. برای این کار مستقیم بدوید به سمت orb و از نزدیک باس حرکت کنید و سپرتان بالا باشد تا ضربات شاخه ها را دفاع کنید. زمین شروع به ریختن می کند از زیر پایتان و اگر سقوط کنید مرگ قطعی است اما اگر در هنگام دویدن همان طور که گفتم نزدیک باس باشید  اکثر چاله ها را رد می کنید. وقتی رسیدید به orb شاخه های جلویش را از بین ببرید و آن را نابود کنید و حالا اگر بمیرید هم دیگر آن نابود شده باقی می ماند. حالا برای orb دومی هم همین روند را طی کنید و آن را نیز از بین ببرید.

حالا برای orb دومی هم همین روند را طی کنید و آن را نیز از بین ببرید. وقتی هر دو orb از بین رفتند باس آسیب پذیر می شود. از بخش وسط این منطقه مستقیم بدوید به سمت او. وقتی دارید به او می رسید ناگهان یک حفره بزرگ در زمین باز می شود که زیر آن یک ریشه تکی است که می توانید رویش فرود بیایید. این ریشه شما را دقیقا به مرکز بخش نبرد می رساند. البته مراقب حملات شاخه ها باشید که از روی آن نیافتید پایین. وقتی به داخل بخش مرکزی رسیدید از درون شاخه های به هم فشرده شده غلت بزنید تا نهایتا به یک موجود کوچک در بخش مرکزی برسید. یک ضربه او را می کشد و باس کارش تمام است. شما LORD SOUL و ۴۰ هزار روح می گیرید.

وقتی هر دو orb از بین رفتند باس آسیب پذیر می شود. از بخش وسط این منطقه مستقیم بدوید به سمت او. وقتی دارید به او می رسید ناگهان یک حفره بزرگ در زمین باز می شود که زیر آن یک ریشه تکی است که می توانید رویش فرود بیایید. این ریشه شما را دقیقا به مرکز بخش نبرد می رساند. البته مراقب حملات شاخه ها باشید که از روی آن نیافتید پایین. وقتی به داخل بخش مرکزی رسیدید از درون شاخه های به هم فشرده شده غلت بزنید تا نهایتا به یک موجود کوچک در بخش مرکزی برسید. یک ضربه او را می کشد و باس کارش تمام است.

 • ادامه مسیر

حالا وقت آن است که برگردید و هر کاری که می خواهید با شخصیتتان از ارتقا و .. انجام دهید قبل از این که بازی به پایان برسانید. اگر می خواهید بعدش نیو گیم پلاس بزنید حتما از هر شخص یا فروشنده ای هر آیتمی را که می خواهید به تعداد بخرید تا در بار بعدی بازی مجبور نشوید باز صبر کنید تا کلی از بازی بگذرد و تازه آنها را بخرید. مثلا می توانید با Snuggly the Crow آیتم عوض کنید. همینطور می توانید ۳ فایرکیپر را بکشید (در Anor Londo Bonfire و Firelink Shrine و Quelaag’s Domain در نزدیک ورودی Demon Ruins).

با Frampt که در آب در نزدیک بونفایر Firelink Shrine است صحبت کنید تا شما را به زیر این منطقه ببرد تا به محراب برسید و هر ۴ روح ۴ باس اصلی قبلی را آنجا قرار دهید تا درب به Kiln of the FIrst Flame باز شود.

 • Kiln of the First Flame

با Frampt که در آب در نزدیک بونفایر Firelink Shrine است صحبت کنید تا شما را به زیر این منطقه ببرد تا به محراب برسید و هر ۴ روح ۴ باس اصلی قبلی را آنجا قرار دهید تا درب به Kiln of the FIrst Flame باز شود. مسیر به سمت باس نهایی خطرناک و پر است از شوالیه های قدرتمند است اما کاملا مستقیم و سرراست است. دقت داشته باشید که هیچ آیتمی هم اینجا نیست پس خود را معطل نکنید و بهتر است از دشمنان بگذرید تا با تمام توان و آیتم های سلامتی به باس برسید.

مسیر به سمت باس نهایی خطرناک و پر است از شوالیه های قدرتمند است اما کاملا مستقیم و سرراست است. دقت داشته باشید که هیچ آیتمی هم اینجا نیست پس خود را معطل نکنید و بهتر است از دشمنان بگذرید تا با تمام توان و آیتم های سلامتی به باس برسید.

 • باس فایت نهایی، Gwyn, Lord of Cinder

برخلاف باس آخر دیمونز سولز، این باس آخر واقعا لحظه ای امانتان نمی دهد و کمتر لحظه ای در نبرد است که او در حال حمله همه جانبه به شما نباشد. بدون شک او یکی از دو ۳ باس سخت این عنوان است. البته خب این به آن معنی نیست که نمی توانید او را بکشید. دو استراتژی برای نبرد نزدیک در مبارزه با این باس وجود دارد. یکی که خوب و ساده تر است این است که تقریبا در نزدیک باس بمانید و ضربه اولش را با سپر دفاع کنید و ضربه دومش را با L2 بلافاصله riposte کنید و وقتی او آسیب پذیر است در چند لحظه که وقت دارید یکی دو ضربه بزنید. اگر او جلو آمد تا شما را بگیرد سریع به عقب بپرید و و صبر کنید تا مجددا کمبویش را شروع کند و این روند را تکرار کنید.

این باس آخر واقعا لحظه ای امانتان نمی دهد و کمتر لحظه ای در نبرد است که او در حال حمله همه جانبه به شما نباشد. بدون شک او یکی از دو ۳ باس سخت این عنوان است. البته خب این به آن معنی نیست که نمی توانید او را بکشید. دو استراتژی برای نبرد نزدیک در مبارزه با این باس وجود دارد. یکی که خوب و ساده تر است این است که تقریبا در نزدیک باس بمانید و ضربه اولش را با سپر دفاع کنید و ضربه دومش را با L2 بلافاصله riposte کنید و وقتی او آسیب پذیر است در چند لحظه که وقت دارید یکی دو ضربه بزنید. اگر او جلو آمد تا شما را بگیرد سریع به عقب بپرید و و صبر کنید تا مجددا کمبویش را شروع کند و این روند را تکرار کنید.

روش دوم این است که باس را تحریک کنید تا حمله ی گرفتن یا لگد زدن را انجام دهد. برای این کار باید خیلی خیلی نزدیک او بمانید. در این حالت باید خیلی مراقب حملات مختلف او باشید و با سپر دارای دفاع ۱۰۰ درصد فیزیکی و مقاوم در برابر آتش، دیگر حملات وی را دفاع کنید و جاخالی دهید تا سرانجام سراغ حملات مورد نظر شما برود. وقتی او به سمتتان می اید که شما را بگیرد یا سعی می کند لگد بزنید، اینجا زمان شماست که ۲ یا ۳ ضربه بزنید تا وقتی که او دوباره این کار را تکرار کند. انیمیشن حمله ی گرفتنی او همچنین یک موقعیت است برای استفاده از آیتم سلامتی با زمان کافی. البته گاهی هم که به او عقب می پرد می توانید بروید پشت سنگ وسط منطقه و سریع آیتم سلامتی مصرف کنید. برای جادوگران حملات Homing Soulmass spell خیلی در نبرد با باس مفید است و آنها هم می توانند دقیقا از این استراتژی دوم استفاده کنند و هنگام حمله ی گرفتنی باس، از آیتم سلامتی اتفاده کنند و اسپل به باس بزنند.

روش دوم این است که باس را تحریک کنید تا حمله ی گرفتن یا لگد زدن را انجام دهد. برای این کار باید خیلی خیلی نزدیک او بمانید. در این حالت باید خیلی مراقب حملات مختلف او باشید و با سپر دارای دفاع ۱۰۰ درصد فیزیکی و مقاوم در برابر آتش، دیگر حملات وی را دفاع کنید و جاخالی دهید تا سرانجام سراغ حملات مورد نظر شما برود. وقتی او به سمتتان می اید که شما را بگیرد یا سعی می کند لگد بزنید، اینجا زمان شماست که ۲ یا ۳ ضربه بزنید تا وقتی که او دوباره این کار را تکرار کند. انیمیشن حمله ی گرفتنی او همچنین یک موقعیت است برای استفاده از آیتم سلامتی با زمان کافی. البته گاهی هم که به او عقب می پرد می توانید بروید پشت سنگ وسط منطقه و سریع آیتم سلامتی مصرف کنید.

بگذارید تا یک تجربه خودم را هم در این نبرد بگویم. من دقیقا با کمک همین تخته سنگ وسط منطقه باس را کشتن. یعنی کلا مدام دور این می چرخیدم و وقتی باس کمبو می زد من مدام دور سنگ حرکت می کردم و وقتی فرصت بود یک یا دو ضربه می زدم و مجددا همین کار. البته این هم آسان نیست زیرا حملات او آنقدر سریع است که ناگهان به شما می رسد و دور سنگ هم که باشید فایده ندارد اگر خیلی سریع واکنش نشان ندهید. اما به هر حال این هم روشی بود که خودم تجربه کردم و با همین دور سنگ چرخیدن باس را کشتم.

به طور کلی باید گفت این نبرد کاملا تاکتیکی و اصطلاحا skill-based است و یک نمونه کامل و عالی برای باس نهایی یک بازی محسوب می شود. وقتی روش و الگوی حملات او را کاملا یاد بگیرید کار برایتان خیلی آسان تر می شود، البته باز هم فرصت اشتباه کمی دارید. حسابی سعی و تلاش کنید و از بهترین آیتم ها و تجهیزات استفاده کنید تا نهایتا باس پایانی را شکست دهید و اینجاست که باید به خودتان افتخار کنید زیرا دارک سولز را شکست داده اید.

بگذارید تا یک تجربه خودم را هم در این نبرد بگویم. من دقیقا با کمک همین تخته سنگ وسط منطقه باس را کشتن. یعنی کلا مدام دور این می چرخیدم و وقتی باس کمبو می زد من مدام دور سنگ حرکت می کردم و وقتی فرصت بود یک یا دو ضربه می زدم و مجددا همین کار. البته این هم آسان نیست زیرا حملات او آنقدر سریع است که ناگهان به شما می رسد و دور سنگ هم که باشید فایده ندارد اگر خیلی سریع واکنش نشان ندهید. اما به هر حال این هم روشی بود که خودم تجربه کردم و با همین دور سنگ چرخیدن باس را کشتم. به طور کلی باید گفت این نبرد کاملا تاکتیکی و اصطلاحا skill-based است و یک نمونه کامل و عالی برای باس نهایی یک بازی محسوب می شود. وقتی روش و الگوی حملات او را کاملا یاد بگیرید کار برایتان خیلی آسان تر می شود، البته باز هم فرصت اشتباه کمی دارید. حسابی سعی و تلاش کنید و از بهترین آیتم ها و تجهیزات استفاده کنید تا نهایتا باس پایانی را شکست دهید

 • بخش پایانی

حالا شما دو انتخاب دارید. یا بونفایر را روشن کنید یا این که آن را در تاریکی نگه دارید و از اتاق خارج شوید. وقتی که Credits تمام می شود شما بر می گردید به آغاز New Game+ با تمام تجهیزات و ارتقاها. دشمنان قوی تر می شوند و روح هم بیشتر می اندازند. لااقل ۵-۶ بار ارزش دارد که این بازی شاهکار را New Game+ و New Game++ و New Game+++ و… کنید! کمتر بازی در زندگیتان می تواند جای این بازی را در قلبتان بگیرد. دیگر شما آلوده ی سولز شده اید. تبریک می گویم. سرانجام دارک سولز ۱ را هم مو به مو برای شما شرح دادم.  یک دنیا سپاس از همراهی شما.

لااقل ۵-۶ بار ارزش دارد که این بازی شاهکار را New Game+ و New Game++ و New Game+++ و… کنید! کمتر بازی در زندگیتان می تواند جای این بازی را در قلبتان بگیرد. دیگر شما آلوده ی سولز شده اید. تبریک می گویم. سرانجام دارک سولز ۱ را هم مو به مو برای شما شرح دادم. داستان و پرونده راهنمای Dark Souls Remastered برای همیشه به پایان می رسد تا یک مرجع فارسی و کامل با کل مسیرها و باس ها و مکان ها و گنج های مخفی و پایان های بازی و توضیح قدم به قدم بازی، برای بازیبازان عزیز و کاربران دوست داشتنی گیمفا وجود داشته باشد و بتوانند برای دفعات بعدی بازی کردنشان برای کشف تمام رازهای بازی از آن استفاده کرده و یا اگر تازه با این سبک آشنا شده اند و می خواهند سراغ بازی بیایند بتوانند با استرس کمتری جلو بروند تا با بازی آشنا شوند. در پایان از حمایت همیشگی شما از ابتدای این راهنما تا امروز تشکر می کنم و  امیدوار هستم که از این راهنما راضی بوده باشید و گاهی به کارتان آمده باشد یا بیاید. کنار شما در این راهنما خیلی خوش گذشت. ممنون که کنارم بودین.

به این ترتیب است که داستان و پرونده راهنمای Dark Souls Remastered برای همیشه به پایان می رسد تا یک مرجع فارسی و کامل با کل مسیرها و باس ها و مکان ها و گنج های مخفی و پایان های بازی و توضیح قدم به قدم بازی، برای بازیبازان عزیز و کاربران دوست داشتنی گیمفا وجود داشته باشد و بتوانند برای دفعات بعدی بازی کردنشان برای کشف تمام رازهای بازی از آن استفاده کرده و یا اگر تازه با این سبک آشنا شده اند و می خواهند سراغ بازی بیایند بتوانند با استرس کمتری جلو بروند تا با بازی آشنا شوند. در پایان از حمایت همیشگی شما از ابتدای این راهنما تا امروز تشکر می کنم و  امیدوار هستم که از این راهنما راضی بوده باشید و گاهی به کارتان آمده باشد یا بیاید. بابت تاخیرهایی که در قسمت های آخر راهنما پیش آمد از شما عذرخواهی می کنم و امیدوارم به بزرگی خودتان من را ببخشید. به زودی کل راهنما را در قالب یک پی دی اف اختصاصی گیمفا برای شما عزیزان قرار خواهیم داد تا مانند یک کتاب راهنما برای شما عمل کند و کل آن را در یکجا با هم داشته باشید. کنار شما در این راهنما خیلی خوش گذشت. ممنون که کنارم بودین.

در قسمت آینده راهنمای Dark Souls Remastered هیچ چیز خاصی را توضیح نخواهم داد چون چیزی نیست دیگر (آهی می کشد…)

 

 

12345678910(18 رای, میانگین آرا 9٫50 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • oledman گفت:

  اول : ( اگر شخصیت نزدیک زن دارید ) یعنی چی ؟؟ خوب یا مرد یا زن دیگه نزدیک به زن یعنی چی ؟؟ Question Question Question Question

  دو : بین بلاد بورن و سولز ۳ کدام ارزش خرید دارد ؟؟ Question Question Question Question . بین سولز ۳ و این چطور ؟؟؟

  3Thumb up 11Thumb down
  • Psycho0172 گفت:

   دوست عزیز شخصیت نزدیک زن یعنی شخصیتی که از نزدیک میزنه در واقع اون زن بن مضارع هستش
   موفق باشید برای سوال دوم هم متسافانه اطلاع ندارم خود استاد راهنماییتون کنه بهتره

   10Thumb up 2Thumb down
  • سعید آقابابایی گفت:

   درود بر شما. فکر کنم پاسختون رو گرفتید در مورد شخصیت نزدیک‌زن. یعنی شخصیتی که بر پایه مبارزه ی نزدیکه با سلاح سرد
   این ۳ بازی هر ۳ از بهترین های تاریخ هستن و برای هرکدومشون هزار دلیل دارم که انتخاب اول باشن. بنابر این هیچ کدوم رو نمیتونم انتخاب کنم هر ۳ شاهکار هستن و با هر ترتیبی بازی کردنشون لازم و واجبه.

   10Thumb up 0Thumb down
 • Psycho0172 گفت:

  باور کنید استاد ریکشنم وقتی پست رو دیدم الله اکبر بود
  با اینکه تا حالا وقت نکردم سمت بازی های سولزبورن بروم ولی خواندن مقاله های استاد لذتی دارد بس وصف نشدنی

  6Thumb up 2Thumb down
  • سعید آقابابایی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما. یک دنیا سپاس از شما که همیشه همراه بودید و هستید با مقالات و شرمنده می کنید من رو با القابی که نشانه بزرگواری خودتونه. حمایتتون یک دنیا ارزش داره برای من. با این که از رانما در حال حاضر استفاده نمی کنید ولی لطف میکنید و وقت عزیزتون رو می ذارید و باز هم می خونید راهنما رو. بسیار بسیار مدیون و ممنون این لطف و محبت شما هستم. دیدن این نظرات شما هم واقعا لذتی داره وصف نشدنی.

   7Thumb up 0Thumb down
 • 11saeed گفت:

  خسته نباشید اقای اقابابایی واقعا زحمت میکشید Yes Yes
  بالاخره راهنمای این بازی هم تموم شد یک خاطره زیبای دیگر هم در گیمفا ثبت شد امیدوارم همیشه همین طور پر انرژِی و عالی پیش برید
  حالا که راهنما تمام شده به نظرم سراغ دارک سولز ۲ برید که پروژه دارک سولز بسته بشه و دستتون برا انتخاب بازی هایی که هست و بعدا می آید باز باشد
  (شرمنده دوباره میپرسم : تو دارک سولز اگه npc هارو بکشی رو چقدر داستان بازی تاثیر داره اصلا داستان تغییری میکنه یا نه ممنون میشم جواب بدید)
  دارک سولز بازی به شدت پر محتواییه به همه پیشنهادش می کنم بازی کنن واقعا قشنگه اینکه میگن سخته هم خیلی سخت نیست فقط شما باید درست بازی کنید و درکش کنید و مهم ترین نکته اینه که جو نگیرین که نتیجش مرگ بیخوده
  با اینکه تو بازی زیاد میمیرین ولی باید قلق کار دستتون بیاد و متوجه اشتباهتون بشین تا بتونین این چرخه مرگ رو بشکنین ( البته بعدش جایزه خوبی میگیرین که میشه نتیجه تلاشتون) درکل بازی معتاد کننده و جذابی هست و بعد از اتمامش باید کل سه گانه رو برید تا عطشتون کم بشه و اگه جایی گیر کردید از راهنمایی های استاد بهره ببرید (و چون دیگر چیزی از دارک سولز نمانده آهی میکشد …)

  5Thumb up 0Thumb down
  • سعید آقابابایی گفت:

   عرض ادب و احترام خدمت شما سعید جان. سلامت باشید انشالله. خیلی از لطف و محبتتون ممنونم. با حمایت و محبت شما عزیزان تموم کردن این راهنما ممکن شد تا در ارشیو گیمفا برای همیشه ذخیره بشه. ممنون که همیشه همراه بوده و هستید و من رو از حمایتتون بهره مند می کنید.
   در مورد راهنمای بعدی همین چند روز یک پست میذارم و ۳ راهنمای جدید رو معرفی میکنم که مطمئنم خوشحال خواهید شد.
   در سولز برخی از ان پی سی ها رو خب اگر بکشید خط داستانیشون رو از دست میدین یا ایتم هایی که می فروختن رو دیگه نمیتونید بخرید. معمولا در پلات اصلی داستان و هسته اون تغییر خاصی ایجاد نمیشه با کشتن ان پی سی.
   در مورد سولز دقیقا درست می فرمایید. باید دقت داشت و جوگیر نشد.
   باز هم سپاس از لطف و محبت شما. لقبی که به بنده نسبت میدین نشانه بزرگواری خودتونه سعید جان.

   5Thumb up 0Thumb down
   • 11saeed گفت:

    اقای اقابابایی بنده و احتمالا کل کاربران گیمفا برا این اینقدر شما رو دوست داریم و به شما احترام میگذاریم چون که شما همیشه هوای ما رو دارید و به همه احترام می گذارید و مقاله های کاربردی و سنگینی (که کار هرکسی نیست ) مینویسید (نمونش همین راهنمای دارک سولز که واقعا نوشتنش سنگین و سخته) ما هم کمترین کاری که میتوانیم بکنیم اینه که قدردان زحماتتون باشیم و دوستتون داشته باشیم وبهتون احترام بگذاریم و همیشه دنبال کننده شما و سایت گیمفا باشیم تا حداقل کمی از زحماتتون را جبران کنیم Rose Smile
    ممنون بابت پاسخ گویی چون من چند شخصیت مهم رو کشته بودم کنجکاو شده بودم که چه تاثیری بر پایان بازی میزاره (ازادی عمل دارک سولز واقعا بی نظیره ) Yes Yes
    (در مورد راهنمای بعدی همین چند روز یک پست میذارم و ۳ راهنمای جدید رو معرفی میکنم که مطمئنم خوشحال خواهید شد.) بسیار منتظرم مطمئنم هر ۳ بازی اونقدری خوب هستن که میتونن هر کدوم برامون تجربه خوب و جدیدی ارمغان بیارند Yes Yes

    4Thumb up 0Thumb down
 • Aligamer62 گفت:

  ممنون بابت زحماتت سعید جان میدونم گرفتار بودی اما بازم بخاطر ما وقت گذاشتی و راهنما رو تمومش کردی. بیصبرانه منتظر فایل pdf راهنما هستم تا نیوگیم پلاس رو با اون تجربه کنم. ایشالا وقتت یکم ازاد بشه و برامون راهنمای دارک سولز ۲ رو ( البته با رای بچه ها) شروع کنی. چون تو سری سولزبورن تازه واردم و راهنمای نسخه اول و سوم رو دارم. ولی نسخه دوم بدون راهنما خیلی میترسم و اصلا نمیدونم چیکار باید بکنم تو بازی( البته یکم بد عادت شدم). بازم ممنون از خدا که تو و استاد میازاکی رو برای ما افرید!!

  4Thumb up 2Thumb down
  • سعید آقابابایی گفت:

   سلام خدمت شما علی عزیز و گل. تشکر از لطف و محبت و حمایت شما. انشالله که راهنما به دردتون بخوره علی جان. ببخشید بابت تاخیرها در چند قسمت اخر. با حمایت و لطفی که شما همیشه داشتید و دارید نوشتن و تموم کردن این راهنماهای سنگین ممکن میشه علی جان. وگرنه واقعا نمیشه نوشت. وقتی که شروع کنی به نوشتن راهنما برای سری سولز اونوقته که دقیقا می فهمی که چقدر سنگین سنگین سنگینه این کار که قدم به قدم برای این بازی ها راهنما تهیه کنی مخصوصا به حالت نوشتاری و متنی که خیلی هم سخت تره از ویدئو چون باید همه چیز رو توضیح داد و به همین دلیله که توی ایران هرگز کسی و سایتی نرفته سراغش. ولی خب اونا سعید آقابابایی با چند هزار ساعت بازی کردن این سری و کلی مخاطب با معرفت که حامی همه جانبه هستن و با لطفشون انگیزه و انرژی میدن، ندارن! اونا گیمفا نیستن و نخواهند شد! خوشبختانه با حمایت شما ممکن میشه این کار سنگین. فایل پی دی اف رو هم به زودی قرار میدم براتون علی جان.
   در مورد راهنمای بعدی همین چند روز یک پست میذارم و ۳ راهنمای جدید رو معرفی میکنم که مطمئنم خوشحال خواهید شد علی عزیز.
   تشکر از شما که اینقدر محبت دارید و نام من رو همراه استاد میازاکی آوردید. یک دنیا سپاس

   5Thumb up 0Thumb down
 • msmm گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت سردبیر عزیز اقابابایی بزرگوار و همچنین تشکر و خسته نباشید بابت زحماتی که می کشید.
  من خودم هر سه تا بازی های سولز رو بارها تموم کردم و می دونم نوشتن راهنما چقدر مشکل و طاقت فرساست، اما دوتا مطلب و انتقاد کوچولو دارم که عرض می کنم:
  ۱- در ابتدای شروع راهنمای بازی های دارک ۱ و ۳ گفتید که این راهنماها کامل است و شامل راهنمای DLC های بازی های فوق نیز می گردد. که در هیچ کدوم از این دو راهنما این دو امر اتفاق نیفتاد.
  ۲- ظاهرا در ابتدای شروع راهنما، با نشاط و دقت بیشتر کلیه راه ها و نحوه مبارزه یا احضار NPC ها رو شرح می دین ولی رفته رفته به آخر که نزدیک میشین مثل اینکه انرژی و حوصله شما هم کمتر میشه و میخواین سریع پرونده راهنما رو ببنید. نمونه اش هم همین دو قسمت آخر راهنمای سولز یک هست. مثلا اصلا در قسمت آخر راهنما به نحوه احضار knight Solaire جهت کمک در مبارزه با باس آخر اشاره نکردین. خیلی بهتر می بود که راهنمای DLCها رو هم می نوشتین تا پرونده راهنمای این بازی ها واقعا کامل بشه. چون اوقسمت ها هم جزء بازی محسوب میشه که نکات و موارد مخفی خواست خودشون رو دارن.
  بازهم از زحماتی که می کشین قدردانی میکنم.
  امیدوارم در پناه حق تندرست و پیروز باشین
  ضمنا ببخشید اگر طولانی شد.

  5Thumb up 0Thumb down
  • سعید آقابابایی گفت:

   سلام و درود خدمت شما. خیلی از لطف و محبتتون ممنونم. نظر لطفتونه.
   عرض کنم خدمتتون که من ۴ راهنما رو تمام کردم تا حالا و همه ش رو تا لحَظه اخر کاملا توضیح دادم. این قسمت های اخر سولز هم فاصله افتاد به خاطر مشغله زیاد بود ولی وقتی بنویسم کامل می نویسم. این که دی ال سی رو ننویسم ربطی به کو کاری و خستگی نداره. من راهنمای بازی رو نوشتم و کامل و کامل و قدم به قدم هم نوشتم. در مورد Solaire در مورد خودش و سرنوشتش و.. به طور کامل توضیح دادم. در کل این که دی ال سی نوشته نشده ربطی به کیفیت راهنما نداره که در مورد بازی اصلیه.
   باز هم ممنون از نظرتون

   3Thumb up 0Thumb down
 • MmSd گفت:

  وقتی آدم به یکی از اهداف کوتاه مدتش می رسه
  احساس توخالی بودن لذت بخشی داره….
  حس می کنه سبک شده….
  دمتون گرم جناب آقا بابایی
  به قول شاعر
  این همه فشار خسته کننده است Cool
  پ.ن: خواهش می کنم واکترو بعدی راجب سکیرو باشه…
  چیزی نمونده گریم در بیاد Evil Grin
  پ.ن ۲: عکس پروفایل ها کجا رفته؟

  3Thumb up 0Thumb down
 • moein...punisher گفت:

  خسته نباشی سعیدجان…بلاخره تموم شد ROTFL

  0Thumb up 0Thumb down
 • Someone in world گفت:

  واقعا عالی بود شاهکار به تمام معناست این سری
  نمیدونم با این همه سختی چرا معتاد میکنه
  حیف لپتاپ رو ریست کردم وگرنه ادامه دارک ۱ رو میرفتم

  2Thumb up 0Thumb down
 • Game.TNT گفت:

  واقعا عالی من کل بازی با راهنمایی پیش رفتم و وقتی تمومش کردم اشکم درومد نمیدونم برا چی ولی واقعا همرا گیمفا خیلی بهم خوشگزشت ممنون واسه راهنمایی

  2Thumb up 1Thumb down
 • M_A.REZAIE گفت:

  خیلی زحمت کشیدین ممنون. اما واقعا حیف شد که اون دی ال سی معرکه را نگذاشتید. نبرد با آرتوریوس فوق العاده حماسی و زیباس اما چه بد که محروم از راهنمایی شما شد.

  1Thumb up 1Thumb down
  • Ali984 گفت:

   سلام آقای آقابابایی
   من این سبکوو تازه میخوام شروع کنم و الان بازی the surge رو دیجیتالی خریدم
   به نظرتون برای شروع این سبک انتخاب خوبیه؟

   2Thumb up 1Thumb down
  • سعید آقابابایی گفت:

   سلام و درود خدمت شما. متشکرم از لطفتون. باور کنید که ارتوریاس جزو ۲۰ شخصیت برتر من در کل تاریخ بازی هاست. ولی دیگه وقتش بود که راهنمای جدید معرفی و اغاز بشه. انشالله در اینده هم دی ال سی سولز و هم بلادبورن رو به راهنماهاش اضافه میکنم

   1Thumb up 0Thumb down
 • mehrdadM2 گفت:

  به به قسمت آخر DS1
  ممنون آقا سعید Kiss Yes Rose

  1Thumb up 2Thumb down
 • Matin baniasadi گفت:

  میخوام یک اعترافی بکنم….
  من هیچوقت دارک سولز رو بازی نکردم
  ولی بخاطر تعریف های اقای بابایی میخوام بگیرمش
  فقط یک سوال
  راستی نوشتن همچین راهنمایی جدا سخته دمتون گرم
  مبارزاتش شبیه نیوهه یا بلادبورن
  چون به نظرم نیوه یه خورده بیش از حد سخت بود
  ولی بلاد بالانس بود

  5Thumb up 1Thumb down
  • MmSd گفت:

   سختی بازی های فرامسافتور منطق پشتش هست
   در حالی که نی اوه این جوری نیست
   به نظرم بیشتر شبیه بلادبورن هست

   3Thumb up 3Thumb down
  • M_A.REZAIE گفت:

   یه سپر خوب بگیر برو جلو. نسخه یک و دو دارک سولز اینجوریه. سپر توی این دو نسخه بازی را ۵۰ درصد راحتر می کنه(البته سپرم استراتژی خودشا داره). بلاد و دارک سه هم که دیگه از اون دوتا هم راحت ترن فقط جاخالی بده تا الگوریتمشون بیاد دستش. سکیرو هم مثل آب خوردنه تو دو روز تموم می شه.
   نوع سختی سری سولز بستگی به نوع استراتژیت داره بالانسا اینچیزا تو موقع بازی برات می معنی می شه.(فاصله بن فایرا تنها چیزیه که تو نسخه ها اول نسبتا بالانس نداره) کله شق بازی در بیار ببرو جلو هرچقدرم مردی انگار نه انگار. (اگه پی سی گیمر باشی با ترینر سولز بگیر دیگه مرگ برات بی معنا می شه)

   2Thumb up 2Thumb down
  • سعید آقابابایی گفت:

   سلام و درود خدمت شما.
   تشکر از نظرتون.
   اگر این کارو بکنید می پیوندید به شاید چند صد نفر که مستقیما با غیر مستقیم به خاطر اعتماد به حرف بنده رفتن سراغش و خدا رو شاهد می گیرم که این سری تبدیل شده به یکی از بهترین های کل زندگیشون و دیگه نتونستن ولش کنن. شما هم همین طور خواهید شد چون این سری وحشتناک زیباست و اعتیاد اور. این سری حتی شما رو عاشق ار پی جی میکنه. انشالله بازی کنید و لذت ببرید. این سری رو با نیوه و .. نمیشه در نهایت کاملا مقایسه کرد چون بالانسی که میازاکی داره بازیاش هیچ جا نیست. بالاخره خالق این سیستمه.

   2Thumb up 0Thumb down
 • kaname گفت:

  خدا قوت ..من پیام نمیزارم ولی زحمتتون قابل تقدیره بسیار متشکرم

  3Thumb up 1Thumb down
 • Matin baniasadi گفت:

  اسپم
  دوست دارم نظر نویسنده های گیمفا رو درباره یک مسابقه نبرد شخصیتا بپرسم چون قطعا پربازدید خواهد بود

  2Thumb up 2Thumb down
 • Emad-PlayStation گفت:

  خسته نباشید.
  ببخشید، فایل PDF راهنمای Dark Souls 3 رو از کجا باید دانلود کنم؟

  2Thumb up 2Thumb down
 • Knight Artorias گفت:

  دمت گرم سعید خان
  می‌دونم نوشتن این حجم از مقالات چه قدرت زمان بر و سخته
  امیدوارم همیشه سالم باشید.
  در ضمن سری سولز رو با خوندن مقالات دارک سولز ۳ شما شروع کردم. واقعا دمتون گرم

  0Thumb up 0Thumb down
  • سعید آقابابایی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما. خیلی ممنونم که واقف هستید به این که چقدر سنگین و زمان بره این راهنماهای سولز مخصوصا با نوشتن که باید همه چیز رو تو.ضیح بدی و اون هم برای من که از هیچ چیزی نمی گذرم. همین که شما این رو میدونید و یک تشکر میکنید و ارزش قائل میشید برای من کافیه و قوت قلبه. خیلی ممنونم از لطف و محبتتون.
   باعث افتخاره که به خاطر اعتماد به بنده رفتین سراغ این سری.

   0Thumb up 0Thumb down
 • Neil.Druckmann گفت:

  یه خسته نباشید ویژه خدمت شما سعید جان
  مثل همیشه درجه یک و خواندنی
  امیدوارم بعد از این که خستگی این سری از تنتون رفت بازم یه راهنمای شاهکار دیگه رو هم شروع کنین
  من به خاطر شما دارک سولز ۳ رو رفتم و از لحظه به لحظه اش لذت بردم

  0Thumb up 1Thumb down
  • سعید آقابابایی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما. سلامت باشید انشالله. نظر لطف و محبت شماست مثل همیشه. باعث افتخار من هست که رضایت داشتید.
   به روی چشم حتما به زودی شروع میکنیم راهنماهای جدید رو.
   با این انرژی و حمایت و روحیه ای که شما میدین خستگی معنا نداره. خیلی ممنونم ازتون.

   1Thumb up 0Thumb down
 • 2003 Hamid Reza گفت:

  خسته نباشید اقای اقابابایی عزیز بخاطر به پایان رسوندن این راهنمایی سخت و طاقت فرسا و طولانی

  0Thumb up 0Thumb down
 • hashemifar.hamed گفت:

  آقا واقعا خسته نباشید
  با اینکه من تقریبا بازی رو تموم کرده بودم قبل از اینکه با این راهنما آشنا بشم ، اما در بعضی موارد بهم کمک کرد.
  جالبه که لرد گویین برای من خیلی راحت بود. در دو باری که بازی کردم ، مخصوصا بار دوم خیلی زود ردش کردم.
  البته استفاده از سلاح با آپگرید Lighting خیلی کمک میکنه ، چون میتونه ضربه باس رو کنسل کنه و ضربه خودتون باعث میشه یک قدم عقب بره.
  باز هم ممنون از روند خوبی که برای معرفی و آموزش این بازیهای ارزشمند شروع کردید.

  0Thumb up 0Thumb down
  • سعید آقابابایی گفت:

   درود بر شما. سلامت باشید انشالله. باعث افتخار من هست که این راهنما گاهی به دردتون خورده. ممنون که مطالعه و استفاده کردید ازش. از حمایت و محبت شما هم بسیار ممنونم.

   0Thumb up 0Thumb down
 • ... گفت:

  شاید عجیب باشه ولی Gwyn به نظرم جزو ساده ترین باس های بازی بود و حداقل برای من اصلا قابل مقایسه با artorias و black dragon و Smough و Capra Demon خیلی از باس های دیگه بازی نبود.البته شاید هم به خاطر این بود که آخر بازی بود و سلاح های قدرتمندی داشتم که البته همون سلاح های قدرتمند هم برای یکسری باس های درست جواب نمیداد.
  Solaire رو هم که از بدشانسی نشد نجات بدم.کلا دارک سولز ۳ رو خبر ندارم ولی برای من به شخصه دارک سولز ۱ صد ها بار از دارک سولز ۲ سر تر بود.

  1Thumb up 1Thumb down
 • GERALT گفت:

  سلام آقا سعید عزیز خبر رو دیدین؟ از همین الان به نظر من راهنماش رو شروع کنین به درست کردن که منتظریم. Bloodborne رو میگم

  1Thumb up 0Thumb down
  • hashemifar.hamed گفت:

   اون آموزشش هست تو سایت

   0Thumb up 0Thumb down
  • سعید آقابابایی گفت:

   درود بر شما. بله دیدم خبر رو . البته شایعه اس در اصل نه خبر. خیلی خوبه که سونی بازی های انحصاریش رو حدود ۵-۶ سال بعد عرضه کنه برای رایانه های شخصی تا بقیه هم بازی کنن چون این بازی ها واقعا هیچ جای دیگه ای نیستن. اینطوری که مثلا بازی ۲۰۱۵ رو ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ بده برای پی سی، هم طرفدارا راضین و هم پی سی بازا کیفی میکنن.
   در مورد راهنما که خب فایل پی دی اف راهنمای بلادبورن که چندین ساله در سایته! اولین راهنمای من بود

   2Thumb up 0Thumb down
 • 2468 گفت:

  اقای اقابابایی التماست میکنم ازاین به بعد راهنمایی بازیارو به صورت ویدیو بزار

  0Thumb up 3Thumb down
  • سعید آقابابایی گفت:

   درود بر شما. لطفا اینطوری نفرمایید. باور کنید که ویدئویی برای من هم راحت تره از برخی جهات و برام میشه مثل بازی کردن عادی نه که بشینم چند ساعت تایپ کنم. منتها شرایطش باید باشه.
   به زودی براتون یه خبر خوب داریم از راهنمای ویدئویی

   2Thumb up 0Thumb down
   • Ali984 گفت:

    نههههههههههه
    راهنمای ویدیویی نزارین لطفا
    به خدا اینطوری بهتره اگه ۱۰۰ تا راهنمای ویدیویی بم بدن با اینا قابل مقایسه نیست و اینکه راهنمای بازیا بصورت ویدیویی همه جا هست
    لطفا یه نظرسنجی بزارید که ویدیویی یا متنی
    اگه ویدیویی باشه باید کلی پول دانلود بدیم آخرم هیچی به هیچی ولی اونطوری حداقل pdf رو نگه میداریم یا چاپ می کنیم تازه یادگاری هم میمونه برامون
    هر کی موافقه لایک

    2Thumb up 1Thumb down
 • Roozbehpepsiman گفت:

  آقا سعید من حدود ۱۸ساله دارم گیم می زنم زندگیم دو قسمت بوده درس و گیم توی درس الحمدلله به پزشکی رسیدم و توی گیم بازهم خداروشکر. که هیچ کدوم از شاهکار ها رو از جا نیانداختم به خصوص آثار میازاکی تو أین بین افراد مختلفی رو دیدم که نقد و بررسی می کردن و راهنما میزاشتن از زمان مجله ها که حتما یادتونه مجله ی دنیای بازی بود تا سایت ها که اومدن و مجازی شد همه چی به جرأت بگم بهترین راهنما ها و بهترین نقد هایی که تا حالا دیدم متعلق به شخص شما بوده و ازاین لحاظ توی هرسایتی و حتی گروه خودم در تلگرام و گروه گیمفا در تلگرام و …. این رو گفتم واقعا با دل و جان و تمام حواستون می نویسید خیلی خوش حال میشم همین طور به کارتون ادامه بدید و ما رو تو این شرایط مملکت که چیز امید وار کننده ی زیادی مشاهده نمیشه شاد و امید وار کنید تاثیر مقاله شما همین بس که من سیستم رو دوباره روشن کردم واین شاهکار رو نصب کردم .
  در ضمن شنیدم بعضی دوستان عقیده دارن آقای بابایی نقد ها رو سلیقه ای و دلی مطرح می کنه خب از نظر من بهترین نوع نقد همینه چرا ؟چون شما تا زمانی که سلیقه و ضاعقه تون به یک اثر نخوره نمی توانید یک اثر رو نقد کنید چون باهاش ارتباط برقرار نکردید ولی آقای بابایی یا گیمی رو نقد نمی کنند یا اون چیزی رو نقد می کنند که به ضاعقه و سلیقه شون بخوره و بتونم باهاش ارتباط برقرار کند و چون این شیوه رو برای نقد برگزیدند همیشه به بهترین شکل ممکن خطا های اثر رو گفتن که این یکی از نتایج نقد آثار منطبق بر سلیقه ی خود شخص هست . مورد دیگه هم این که سلیقه ی گیمر های دهه ی هفتاد و قبل خیلی متفاوت با نسل های جدید هست چون ما دیدیم گیم از کجا به کجا رسید و شاهکار هایی رو که زمان های خودمون دیدیم که چند نسل جلو تر بود و دیدیم که چه طور آثار آنلاین تاثیرات مخربشون بر صنعت گیم خیلی بیشتر از جنبه های مثبتشون بود و تجاری سازی شدن گیم ها چه ضرر هایی به گیمر ها زد .
  در کل از جناب بابایی بابت این که گرانبها ترین سرمایه زندگیشون یعنی وقتشون رو صرف نوشتن مقاله ها و راهنما های جامع و جذاب برای ما گیمر ها می کنند واقعا تشکر می کنم.امید وارم نقد ها و راهنمایی های بیشتری رو از شما شاهد باشیم.

  0Thumb up 0Thumb down
  • سعید آقابابایی گفت:

   عرض سلام و احترام خدمت شما. واقعا از خوندن نظرتون کیف کردم و لذت بردم. بسیار بسیار برام ارزشمند و باعث افتخاره که یک گیمر تحصیلکرده مثل شما اینقدر لطف و محبت داره نسبت به مطالب بنده. این برام واقعا قوت قلبه و از هر چیزی ارزشمندتره.
   خیلی خوشحالم که مخاطبینی مثل شما دارم. من هم یادمه مثل شما مجلات و دنیای بازی و .. ارشیو همه شون رو دارم. باور بفرمایید که همونطور که فرمودید کاملا با جان و دل می نویسم و شاید به خاطر همینه که گاهی به دل میشینه. این که میدوننم برای افرادی مثل شما می نویسم و مخاطبینی مثل شما دنبال میکنن مطلبم رو، واقعا باعث افتخار منه و سعی میکنم بهترین مطالب رو براتون بنویسم. یک دنیا سپاس از محبت و حمایت شما.
   عرض کنم حضورتون که در مورد نقد نکته خیلی خوبی فرمودید. نگاه ما فرق میکنه به بازی ها. ما بازی ها رو دوست داریم. منتقد نشدیم که کارمون کوبیدن بازی ها باشه فقط. راست و درست عیب و ایراد واقعی بازی رو میگیم و خوبی هاش رو هم میگیم. متاسفانه منتقدین الان که سنشون کمه میگن “همه بازی ها بد هستن مگر خلافش ثابت بشه: ولی من میگم “همه بازی ها خوب هستن مگر این که خلافش ثابت بشه” . این نوع نگاه منه با بازی ها. من ۲۷ ساله بازی میکنم و عاشق بازی ها هستم. قطعا نمیام به خاطر حرف مثلا شخصی که عشق متاس و سن کلیش نصف سن بازی کردن منه، نمره متا بدم به بازی و همه رو بکویم. خیلی خوشحالم که میبینم شما ارطش این رو درک می کنید. برای ما قدیمی ها بازی چیز دیگه ایه. بازی حرمت داره و سازنده هاش ارزش دارن. حق نداریم هر چی میاد دهنمون بگیم در مورد بازی به دروغ. من بازی میکنم و راستش رو میگم. همین. این میشه نقد من. کاری ندارم فلانی چی گفته و چند داده چون راستش فلانی نه اندازه من بازی کرده نه اندازه من نوشته و تجربه داره.
   واقعا از شما ممنونم که با نوشتن چنین نظری و گذاشتن وقت ارزشمندتون به عنوان یک پزشک برای نوشتن این نظر برای من، اینقدر روحیه و انگیزه میدین به من. انشالله که لایق این محبت شما باشم و براتون مطالب خوب قرار بدم. یک دنیا سپاس از شما. سلامت و موفق باشید انشالله

   0Thumb up 0Thumb down
   • Roozbehpepsiman گفت:

    به دلیل این که شما وقت گذاشتید و در دو تاپیک کامنت گذاشتید من هم بر خود لازم دانستم که در هر دو مورد کامنتم را برای شما ارسال کنم.

    من هم یک طرفدار و دنبال کننده ی کوچک از میان طرفداران و دنبال کنندگان کثیر شما هستم من تعریف نکردم وظیفه ی بنده بود حقیقت رو در مورد شما بگم که گفتم چون حس کردم با این تجربه و وقتی که شما برای تاپیک هاتون میزارین اونجور که باید و شاید حمایت نشد و بعضی افراد کم سن و کم تجربه که متاسفانه در اکثر موارد تعدادشون زیاده و نسبت به افراد با تجربه و حرفه ای در کمیت دست برتری رو دارند کامنت های ناپخته و ناشایست مطرح می کنند.در مورد نقد هم کاملا درست فرمودید من رک بگم که یک گیمر متا ستیز هستم و اصلا به متا اندکی هم نگاه نمی کنم . انشاء‌الله همین گونه موفق باشید و در زندگیتان مدارج موفقیت و ترقی را یک به یک طی کنید. باز هم ممنون که وقت گذاشتید.

    راستی از این فرصت استفاده کنم و از همه ی افراد حداقل این سایت خواهش کنم که در خانه بمانند و رعایت کنند اگر هم بیرون می روند بدون ماسک نروند ما پزشکان اینترن شبانه روز شیفت میدیم الان هم به خاطر کرونا نمی توانیم خانه برویم چون عزیزانمان در خطرند خواهشا رعایت کنید تا این مشکل هم رفع بشه و به خوشی ما هم بتونیم عزیزانمون رو ببینیم.

    0Thumb up 0Thumb down
 • Mahdigamerps81 گفت:

  سلام مقالتون عالی بود ولی یچیزی کم داشت همیشه تو مقاله میگفتین این روح باس رو نگه دارین تا بعدا ی سلاح باهاش بسازیم ولی هیچوقت نگفتین چطوری☹

  0Thumb up 2Thumb down
  • سعید آقابابایی گفت:

   درود بر شما. خیلی متشکرم از لطفتون. عرض کنم حضورتون که خب اون خیلی مستقیما جزو راهنما نمیشه. خیلی ساده اس که با یه سرچ متوجه بشید باید برید کجا و چیکار کنید.

   1Thumb up 1Thumb down
   • سعید آقابابایی گفت:

    توی این بازی باید سلاح ها رو تا یه حدی ارتقا بدین و بعد پیش اهنگر با کمک روح باس اونها رو تبدیل کنید به سلاح های یونیک. این صفحه رو ببینید کامل نوشته. اولش هم نوشته روش کلیش چیه که یه سلاح رو در نهایت بکنید سلاح خاص با استفاده از روح باس ها.
    https://darksouls.wiki.fextralife.com/Boss+Soul+Weapons

    1Thumb up 1Thumb down
 • Mahdigamerps81 گفت:

  تورو خدا جواب بدین

  0Thumb up 1Thumb down
 • We Are Not Your Kind گفت:

  درود بر آقای آقابابایی عزیز.
  به‌به بالاخره این پروژه طولانی اما جامع و قدم به قدم هم تموم شد و نسخه کامل اون به آرشیو‌ کارهای بسیار ارزشمند شما و گیمفای عزیز پیوست. امیدوارم در طی سال‌ها همواره رشد مضاعف این خانواده بزرگ رو ببینیم. سپاس فراوان

  0Thumb up 0Thumb down