ریتم لذت‌بخش | نقد‌ها و نمرات بازی Hatsune Miku: Project Diva Mega Mix

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰

عنوان Hatsune Miku: Project Diva Mega Mix توسط شرکت سگا برروی کنسول نینتندو سوییچ توسعه یافته است. این بازی دارای فهرستی بیش از ۱۰۰ موسیقی خواهد بود که ۱۰ آهنگ آن جدید محسوب می‌شود. شرکت سگا به بخش کنترل بازی توجه ویژه‌ای داشته و از انواع و اقسام کنترل‌های لمسی و ترکیبی استفاده می‌کند.

این بازی دارای بخش شخصی‌سازی بسیار گسترده‌ای نیز خواهد بود تا بازی‌بازان شخصیت خود را آن‌گونه که تمایل دارند، بسازند. کیفیت این بازی از نظر آزادی عمل به قدری بالا است که حتی سخت‌گیرترین طرفداران این مجموعه را نیز به شدت راضی خواهد کرد. حالت اصلی بازی تحت عنوان Rhythm Game به بازی‌بازان این امکان را می‌دهد تا به صورت آرکید به نواختن انواع موسیقی‌ها با استفاده از سیستم کنترل منحصر به فرد بازی بپردازند.

شالوده‌ی اصلی بازی Hatsune Miku: Project Diva Mega Mix در سادگی و گستردگی آن نهفته شده است؛ بدین صورت که یک تجربه‌ی خالص و دلپذیر را برای طرفداران خود مهیا می‌کند. سبک موسیقی‌های این بازی ترکیبی از پاپ، الکترونیکا و موسیقی‌های انیمه‌ای خواهد بود. البته در این بازی طیف وسیعی از موسیقی‌های جاز، متال و R&B در دسترس قرار دارد. شما در این بازی باید روش پیش‌برد گیم‌پلی و انتخاب ترانه‌ها و ترکیب آن‌ها را خود انتخاب کنید. در هر صورت اگر از طرفداران آثار انیمه با زمینه‌ی موسیقی هستید، تجربه‌ی عنوان Hatsune Miku: Project Diva Mega Mix برروی کنسول نینتندو سوییچ را از دست ندهید.

بازی Hatsune Miku: Project Diva Mega Mix در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۱۵ مه ۲۰۲۰) برروی کنسول نینتندو سوییچ در دسترس قرار می‌گیرد. به تازگی نقد‌ها و نمرات این بازی نیز منتشر شده‌اند که با هم به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

Digitally Downloaded 10/10

استودیوی سگا برای ساخت عنوان Hatsune Miku: Project Diva Mega Mix تنها یک اقدام را انجام داده است و آن این بوده که این بازی انیمه را به بهترین شکل ممکن ساخته و برروی کنسول نینتندو سوییچ عرضه کند. شما در این عنوان می‌توانید هر آنچه که از یک بازی با تم موسیقی انتظار دارید را پیدا کنید و از تجربه‌ی آن بسیار لذت ببرید. این بازی از هر بازی مشابه خود که برروی نینتندو سوییچ منتشر شده‌اند، کامل‌تر خواهد بود. نه خبری از بسته‌ الحاقی است و نه نیازی به آن وجود خواهد داشت. مهم‌ترین نکته برای من این است که بازی Hatsune Miku: Project Diva Mega Mix یک رویداد دیجیتالی بزرگ موسیقی محسوب می‌شود و من واقعا به این نکته اهمیت زیادی می‌دهم. این بازی شکاف بزرگ بین انتظارات هواداران از یک نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی و چیزی که پیش از آن در اختیارشان بود را کاملا پر می‌کند. پس از تجربه‌ی این بازی به جرات می‌توانم بگویم که نینتندو سوییچ تبدیل به محبوب‌ترین کنسول من و بسیاری از هواداران بازی‌های انیمه با زمینه موسیقی خواهد شد.

Hardcore Gamer 9/10

پیدا کردن یک نقص یا نکته‌ی منفی در بازی Hatsune Miku: Project Diva Mega Mix کار بسیار دشواری خواهد بود. این بازی از تمام جنبه‌ها یک عنوان بسیار لذت‌بخش و مفرح محسوب می‌شود. اگرچه مکانیسم‌های گیم‌پلی بازی و کنترل‌های ترکیبی آن به صورت فوق‌العاده‌ای ساده و روان پیاده‌سازی شده‌اند اما هرچه بیشتر در این بازی پیش بروید، بیشتر شما را به چالش خواهد کشید و هوشیاری و تمرکز شما را امتحان خواهد کرد. هر فردی که از سبک موسیقی به همراه گیم‌پلی مهیج و چالشی لذت می‌برد، قطعا به تجربه‌ی Hatsune Miku: Project Diva Mega Mix خواهد پرداخت. بخش‌ها و حالت‌های مختلف این بازی به خوبی تجربه‌ای لذت‌بخش را برای طرفداران این سری فراهم می‌کنند.

GameSpot 8/10

عنوان Hatsune Miku: Project Diva Mega Mix کمبودهای جزئی را نشان می‌دهد اما در ارائه‌ی یک تجربه‌ی مفرح برای طرفداران خود کاملا موفق خواهد بود. شاید یک جنبه‌ی ساده‌لوحانه برای طراحی شخصیت‌های مجازی این بازی وجود داشته باشد اما حس و حال ریتمیک آن‌ها به صورت فوق‌العاده‌ای واقعی به نظر می‌رسد. این بازی همچنین دارای بخشی است که به بازی‌بازان این امکان را می‌دهد تا به طراحی و ساخت آهنگ یا ترکیب برخی موسیقی‌های دیگر با هم بپردازند و اثری منحصر به فرد را خلق کنند. بنابراین افرادی که به موسیقی علاقه‌مند هستند می‌توانند در این بازی استعداد و هنر خود را به نمایش گذارند و تا مدت‌ها با آن سرگرم شوند.

Noisy Pixel 8/10

بازی Hatsune Miku: Project Diva Mega Mix یک بازی ریتمیک عالی است که تجربه‌ی یکی از بهترین عناوین این سری را برای طرفداران جدید و قدیمی خود برروی سوییچ فراهم می‌کند تا مدت زمان زیادی را در آن غرق شوند. حالت‌ها و ویژگی‌های اضافی این بازی جریان وسیعی از محتویات مفرح و لذت‌بخش را برای بازی‌بازان مهیا می‌کند تا متوجه گذر زمان نشوند. عنوان Hatsune Miku: Project Diva Mega Mix یک ماجراجویی در دنیای موسیقی و انیمه محسوب می‌شود که با گیم‌پلی روان اما چالشی خود مهارت‌ها و استعداد‌های بازی‌بازان و طرفداران خود را دائما بهبود می‌بخشد.

GameSpew 8/10

پیدا کردن لحظات و تجربه‌ای مفرح و دلپذیر در عنوان Hatsune Miku: Project Diva Mega Mix اصلا کار سختی نخواهد بود. انیمیشن‌ها و تصاویر بازی از هر زمان دیگری بهتر و روان‌تر کار شده‌اند و لیست پرتعداد آهنگ‌های بازی یک مجموعه‌ی خارق‌العاده را برای طرفداران سری فراهم کرده است. اما حالت‌های جدید افزوده شده به این بازی در سطح بخش‌های اصلی این عنوان ظاهر نمی‌شوند که البته یک نکته‌ی منفی محسوب نخواهد شد؛ زیرا تجربه‌ی این بخش ها کاملا اختیاری است. اگر شما از طرفداران این سری بوده یا از افرادی هستید که به تازگی قصد تجربه‌ی Hatsune Miku: Project Diva Mega Mix را برروی کنسول نینتندو سوییچ دارید، باید بدانید که از تجربه‌ی این بازی پشیمان نخواهید شد.

NintendoWorldReport 8/10

Hatsune Miku: Project DIVA Mega Mix یک بازی ریتمیک کاملا ساده و روان با محتوای بسیار زیاد و فهرستی از آهنگ‌ها است که مدت زمان زیادی شما را به تجربه‌ی خود وادار خواهد کرد. اگر به دنبال یک فضای شاد و اتمسفری لذت‌بخش هستید، این بازی مناسب شماست اما اگر به دنبال بخش داستانی ناب و یا هر چیز دیگه‌ای جز رقص و پایکوبی هستید، دور این بازی را خط بکشید. برای من این بازی فراتر از انتظارات ظاهر شده و کاملا در رسیدن به هدف خود که وارد کردن بازی‌بازان به یک دنیای شاد و مفرح است، موفق ظاهر می‌شود.

USgamer 7/10 

Hatsune Miku: Project Diva Mega Mix بازگشت بسیار شکوهمندانه‌ای برای سری بازی‌های ریتمیک برروی کنسول سوییچ محسوب می‌شود. هزچند برخی بخش‌های جدید بازی زیاد رضایت‌بخش نیستند و برخی بخش‌های مربوط به کنترل بازی نقص‌هایی دارد، اما هسته‌ی اصلی بازی به مانند گذشته به صورت دیوانه‌واری رضایت‌بخش است. این بازی یکی از عناوین موفق سری و یکی از بهترین بازی‌های ریتمیک منتشر شده برروی کنسول نینتندو سوییچ محسوب می‌شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید