در رویداد رونمایی از پلی‌استیشن ۵ از بازی‌های بسیار زیادی رونمایی خواهد شد

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴

ظاهراََ زمانش فرا رسیده است که اطلاعات بیشتری از کنسول نسل بعدی سونی و بازی‌های آن دریافت کنیم.

روشن است که در ماه‌های گذشته هر کدام از شرکت‌های مایکروسافت و سونی استراتژی متفاوتی را در قبال کنسول نسل بعدی خود پیش گرفته‌اند. چندی پیش هیروکی توتوکی (Hiroki Totoki)، مدیر ارشد مالی سونی، در پاسخ به این که سونی از برنامه عقب افتاده است گفت، منتظر فروش پلی‌استیشن ۵ باشید.

به نظر می‌رسد چیزی تا رونمایی کامل از پلی‌استیشن ۵ باقی نمانده باشد. با توجه به گزارشات منتشر شده از سوی جف گراب (Jeff Grubb)، خبرنگار Venture Beat، که قبلاََ خبر از توسعه‌ی بازسازی سه‌گانه‌ی مس افکت (Mass Effect Trilogy) داده بود، در تاریخ ۱۵ خرداد (۴ ژوئن) در State of PlayStation رویداد دیگری به نام Slate of PlayStation رخ خواهد داد. یکی از کاربران از گراب پرسید که آیا این رویداد مربوط به یک بازی خاص است و او در جواب گفت، باید از تعداد زیادی بازی رونمایی شود. بعید است منظور او رونمایی از عناوین پلی‌استیشن ۴ باشد، احتمالاََ در این مراسم درک بهتری از کیفیت گرافیکی نسل بعد خواهیم داشت.

این که منظور گراب از “تعداد زیادی” چیست جای بحث دارد اما در ماه‌های گذشته شایعات و اشارات زیادی در رابطه با پروژه‌های در دست ساخت پلی‌استیشن ۵ منتشر شده است. بلوپوینت گیمز (Bluepoint Games) یک بازسازی تمام عیار جدید در دست توسعه دارد که بزرگ‌ترین پروژه‌ی آن‌ها خواهد بود. طبق دسته‌ای دیگر از شایعات استودیوی خلاق گوریلا گیمز (Guerrilla Games) برروی Horizon: Zero Dawn 2 کار می‌کند که محیطی وسیع خواهد داشت و از نظر کیفیت بصری معیار تازه‌ای در صنعت بازی‌های ویدیویی به حساب می‌آید. از طرفی گزارشاتی مبنی بر ساخت ریبوت سایلنت هیل (Silent Hill) توسط سونی به گوش می‌رسد.

اخیرا سونی به طرفداران اطمینان داده است که کنسول نسل بعدی آن‌ها در مسیر مناسبی قرار دارد و در تعطیلات ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. حتی اگر این شایعه صحیح نباشد، سونی باید در تاریخی دیگر جزئیات تازه‌ای از کنسول بعدی خود منتشر کند چرا که تنها چند ماه فرصت تبلیغ و بازایابی دارد.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید