آیا Watch Dogs توانایی فروشی هم تراز با GTA V را خواهد داشت ؟

۲۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۳:۳۴

در رویدادی برای PS4 بود که شاهد یک نمایش بسیار جذاب و دیدنی از گیم پلی بازی جهان آزاد Watch Dogs بودیم. این نمایش ، تحسین بسیاری را برانگیخت تا جایی که حتی شرکت یوبی سافت هم به تازگی با این عنوان ، پادشاه بازی های جهان آزاد یعنی GTA V را به رقابت طلبیده است. چنین ادعایی از طرف یوبی سافت باعث شده تا انتظارات از Watch Dogs بسیار بالا باشد. اما آیا این عنوان واقعا خواهد توانست فروشی همتراز با GTA V داشته باشد ؟

یوبی سافت اعلام کرده است که Watch Dogs در سال 2013 برای شش پلتفرم ( Xbox 360, PS3, PC, Wii U, PS3 و نسل بعدی xbox)عرضه خواهد شد و این در حالی است که رقیب معروف این بازی یعنی GTA V تاکنون خبر ساخت آن تنها برای دو پلتفرم PS3 و Xbox 360 تایید شده است.

پس بنابر این از آن جا که Watch Dogs برای شش پلتفرم عرضه می شود ، آیا این عنوان خواهد توانست فروشی همتراز با GTA V و یا حتی فراتر از آن داشته باشد ؟

http://playstationgang.com/wp-content/uploads/2012/11/gta_v-151.jpg

gta v

GTA V:

بدون شک GTA V قصد دارد یک بار دیگر تعریف جدیدی از سبک جهان آزاد را ایجاد کند و پادشاهی خود را در این سبک به اثبات برساند. این فرنچاینز محبوب از دهه ی 90 همراه با ما بوده و تاکنون تمامی نسخه های آن بیش از 125 میلیون نسخه فروخته اند. داستان ، آزادی عمل بسیار و گیم پلی هیجان انگیز جزو مواردی می باشد که بازیکنان را شیفته این عنوان کرده است. Rockstar تاکنون توانسته در هر کدام از نسخه های اصلی سری gta تغییراتی جالب را بگنجاند و این یکی از دلایلی است که این عنوان بر خلاف دیگر فرنچاینز ها تاکنون به مشکل تکراری شدن دچار نشده است.

http://www.pixelenemy.com/wordpress/wp-content/uploads/2013/02/watch-dogs-oxcgn_screenshot1.jpg

watch dogs

Watch Dogs و پیدایش یک رقیب جدی بعد از مدت ها برای GTA V :

Watch Dogs نیز که در سبک جهان آزاد است توسط معروف ترین استدیو های یوبی سافت که فرنچاینز های پرفروش Assassin’s Creed, Rainbow 6 و Far Cry را در کارنامه خود دارند ساخته می شود.

شیکاگو شهری است که داستان Watch Dogs در آن جا اتفاق می افتد و با تمامی جزییاتی که تاکنون از دو گیم پلی Watch Dogs دیده ایم می توان گفت که این عنوان بسیار نوآورانه به نظر می رسد و تلاش می کند که تغییراتی در سبک جهان آزاد ایجاد کند که بیش از این تاکنون هرگز نظیر آن را ندیده بودیم.

یوبی سافت هسته ی اصلی گیم پلی Watch Dogs بر پایه ی هک کردن بنا کرده است. به هر حال اگر تمامی چیزهایی که تاکون یوبی سافت ازWatch Dogs گفته حقیقت داشته باشد ، این بازی را می توان یکی از بهترین عناوین جهان آزادی نامید که تاکنون ساخته شده است و همچنین اولین IP کشنده ی نسل بعد نیز می باشد.

نتیجه گیری :

بنابر این با تمامی این موارد باید گفت که Watch Dogs توانایی این را دارد که به همان اندازه GTA V بفروشد. علاوه بر این Watch Dogs برای شش پلتفرم مختلف نیز عرضه می شود. اما اگر زمانی Rockstar  و Take-Two هم تصمیم بگیرند که GTA V را برای دیگر پلتفرم ها هم منتشر کنند ، آن وقت این پیش بینی ها به طرز چشم گیری تغییر پیدا خواهد کرد.

نظر شما چیست آیا Watch Dogs می تواند فروشی همتراز با GTA V داشته باشد ؟ و یا این که GTA V با غلبه بر Watch Dogs یک بار دیگر پادشاهی خود را در این سبک اثبات خواهد کرد ؟

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید