ایستگاه هیجان | برنامه‌ی زمانی رویداد‌های جایگزین E3 2020

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰

در طول سال‌های اخیر، ماه ژوئن به دلیل برگزاری مراسم‌های مختلف از جمله مراسم E3 یکی از شلوغ‌ترین و البته هیجان‌انگیزترین ماه‌های سال برای توسعه دهندگان و هواداران بازی‌های ویدئویی بوده است. با این حال، امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا تقریبا تمامی این مراسم‌ها لغو و مراسم‌های دیجیتالی جای آن‌ها را گرفته‌اند.

اگرچه امسال کسی برای شرکت در مراسم E3 به صورت حضوری به شهر لس‌آنجلس سفر نخواهد کرد ولی این موضوع به این معنی نیست که ماه ژوئن امسال ماهی خلوت و بدون رویداد خواهد بود و خبر خوب این است که شما می‌توانید تمامی این مراسم‌ها و رویدادها را از اتاق امن و گرم و راحت خود دنبال کنید. از رونمایی‌های جذاب گرفته تا دعوت از شخصیت‌ها و شرکت‌های بزرگ فعال در صنعت بازی‌های ویدئویی، برگزارکنندگان مراسم‌های دیجیتالی تمام تلاش خود را کرده‌اند تا خلاء ایجاد شده به دلیل لغو مراسم‌های مختلف به خوبی پر شود.

در ادامه‌ی این مقاله تلاش کرده‌ایم تا زمان و تاریخ دقیق برگزاری تمامی مراسم‌های در نظر گرفته شده به عنوان جایگزین مراسم E3 و همچنین اطلاعات مختصری که در خصوص هر یک از این مراسم‌ها در دست است را در اختیار شما قرار دهیم. البته طبیعی است که برای کسانی که خارج از منطقه‌ی آمریکا زندگی می‌کنند، تماشای تمامی این مراسم‌ها گاهی به معنی شب‌ زنده‌ داری خواهد بود. با این حال، با توجه به این که این مراسم‌ها قرار است نیم ‌نگاهی به نسل بعد و بازی‌های در نظر گرفته شده برای آن نیز داشته باشند، احتمالا تماشای آن‌ها ارزشش را خواهد داشت.

رویدادهای جایگزین E3 سال ۲۰۲۰ در چه تاریخی برگزار خواهند شد؟

در حال حاضر مهم‌ترین سوالی که باید به آن پاسخ دهیم این است که این رویدادها امسال در چه تاریخی برگزار خواهد شد. اگرچه مراسم E3 امسال به دلیل شرایط پیش آمده دیگر به صورت حضوری برگزار نخواهد شد ولی مجموعه‌ای از رویدادها از تاریخ ۱۵ خرداد ماه امسال (۴ ژوئن سال ۲۰۲۰ میلادی) به مدت یک هفته برگزار خواهند شد تا جای خالی E3 را پر کنند. به علاوه برخی از این رویدادها کمی زودتر کار خود را آغاز کرده‌اند و شاهد برگزاری رویدادهای اختصاص در ماه می ( اردیبهشت) نیز هستیم.

همان‌طور که گفته شد، اکثر شرکت‌ها و ناشرین بزرگ قصد دارند مراسم خود را به صورت دیجیتالی برگزار کنند. اگر علاقه مند زمان دقیق برگزاری هر یک از مراسم‌‌های در نظر گرفته شده در این بازه‌ی یک هفته‌ای را بدانید، با ما در ادامه همراه باشید.

مراسم Future Game Show

ساعت دقیق برگزاری: نامشخص

تاریخ دقیق برگزاری: نامشخص

این مراسم برای برگزاری در اواسط هفته‌ی در نظر گرفته شده برای مراسم E3 برنامه‌ریزی شده است ولی تاریخ و ساعت دقیق برگزاری آن هنوز مشخص نیست. این مراسم که توسط وب‌سایت GamesRadar برگزار می‌شود، شامل مواردی همچون تریلرهای اختصاصی، رونمایی و بررسی بازی‌های AAA و مستقل موجود بوده و حدود ۱ ساعت به طول خواهد انجامید.

مراسم شرکت مایکروسافت

ساعت دقیق برگزاری: نامشخص

تاریخ دقیق برگزاری: نامشخص

شرکت مایکروسافت قصد دارد تا زمان عرضه‌ی کنسول نسل بعدی خود یعنی اکس‌باکس سری اکس، هر ماهه مراسم‌هایی را به صورت دیجیتالی برگزار کند. اولین قسمت از این مراسم حدود یک هفته‌ی پیش برگزار شد و قسمت بعدی آن نیز برای ماه ژوئن برنامه‌ریزی شده است. البته شرکت مایکروسافت هنوز به صورت رسمی تاریخ و زمان دقیق برگزاری این مراسم را اعلام نکرده است.

در قسمت اول این مراسم، شرکت مایکروسافت بازی‌های بزرگ مختلفی از جمله Assassin’s Creed Valhalla، The Ascent و Scarlet Nexus برای نسل بعد را به نمایش گذاشت. حال باید منتظر ماند و دید این شرکت چه برنامه‌هایی را برای قسمت بعدی مراسم خود در نظر گرفته است.

مراسم مربوط به استودیوی سی‌دی پراجکت رد و بازی Cyberpunk 2077

ساعت دقیق برگزاری: نامشخص

تاریخ دقیق برگزاری: ۲۲ خرداد ماه

Cyberpunk 2077 Night City Wire مراسم اختصاصی در نظر گرفته شده توسط استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Project Red) است که در تاریخ ۲۲ خرداد ماه (۱۱ ژوئن) برگزار خواهد شد. همان‌طور که از نام مراسم نیز پیدا است، باید انتظار انتشار اطلاعاتی جدید از بازی مورد انتظار Cyberpunk 2077 را داشته باشیم. البته تیم برگزاری تا به این لحظه ساعت دقیق شروع مراسم و یا جزییات مربوط به محتوای آن را اعلام نکرده است. با این حال، اگر بی‌صبرانه منتظر شنیدن اطلاعاتی جدید از بازی Cyberpunk 2077 هستید، بهتر است وقت خود در روز اعلام شده را تا حد امکان خالی نگه دارید.

مراسم EA Play Live

ساعت دقیق برگزاری: ۳:۳۰ دقیقه‌ی صبح

تاریخ دقیق برگزاری: ۲۲ خرداد ماه

اگرچه مراسم EA Play امسال به صورت دیجیتالی برگزار می‌شود ولی شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) برنامه‌های بزرگی را برای این مراسم تدارک دیده است. این شرکت در خصوص این مراسم بیان کرده است:

هدف مراسم EA Play Live 2020 ایجاد ارتباط نزدیک‌تر بین بازی‌بازان سراسر جهان و نزدیک کردن آن‌ها به بازی‌هایی است که عاشق آن هستند. در جریان مراسم دیجیتالی امسال، ما بازی‌هایمان را از طریق نمایش‌های زنده، محتوای تولید شده توسط هواداران و بسیاری موارد دیگر به نمایش خواهیم گذشت.

این شرکت تا به این لحظه به رونمایی از عناوینی همچون FIFA 21 و Madden 21 اشاره کرده است. علاوه بر این، شما باید انتظار رونمایی از «یک بازی ورزشی معرفی نشده از سری EA Sports، یک بازی دیگر از مجموعه عناوین شرکت الکترونیک آرتس، ۴ بازی تولید شده توسط شرکت‌های مرتبط با الکترونیک آرتس» و در نهایت «انتشار اولیه‌ی ۲ بازی مخصوص گوشی‌های هوشمند» را داشته باشید.

مراسم PC Gaming Show

ساعت دقیق برگزاری: نامشخص

تاریخ دقیق برگزاری: ۱۷ خرداد ماه

شما می‌توانید در تاریخ ۱۷ خرداد ماه (۶ ژوئن) به تماشای مراسم PC Gamer Show که هر ساله توسط وب‌سایت PC Gamer برگزار می‌شود، بپردازید. همانند سال‌های گذشته، این مراسم نیز برروی بازی‌های در نظر گرفته شده برای پلتفرم رایانه‌‎های شخصی تمرکز خواهد کرد. پس اگر شما نیز از کاربران این پلتفرم محبوب هستید، بهتر است این مراسم را از دست ندهید.

مراسم Summer Game Fest

زمان برگزاری: ماه می تا آگوست

جف کیلی (Geoff Keighley) قصد دارد امسال نیز میزبان مراسمی دیگر با موضوع بازی‌های ویدئویی باشد. این مراسم که Summer Game Fest نام دارد، رویدادهای مختلفی را شامل می‌شود. این مراسم از ماه می آغاز شده و تا ماه آگوست ادامه خواهد داشت. قسمت‌های اول و دوم این مراسم برای برگزاری در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت ماه (۱۲ و ۱۳ می) برنامه‌ریزی شده‌ بودند. قسمت اول شب گذشته به نمایش گذاشته شد و شاهد معرفی بازی جدیدی بودیم. امشب نیز شاهد نمایش قسمت دوم خواهیم بود که به معرفی یک بازی ویژه اختصاص خواهد داشت.  هنوز تاریخ دقیق برگزاری دیگر قسمت‌های این مراسم مشخص نشده است.

در وب‌سایت رسمی این مراسم آمده است:

هدف این مراسم این است تا کاربران سراسر جهان بتوانند از خانه‌ی خود در جشن دنیای بازی‌های ویدئویی شرکت کنند. مراسم Summer Game Fest شامل رویدادهای مختلفی با شرکت ناشران، رویدادهای درون بازی‌ها و بسیاری موارد دیگر می‌شود.

هم‌زمان با شروع این مراسم، رویداد Steam Game Festival: Summer Edition نیز شروع خواهد شد که در جریان این رویداد، دموی مربوط به بسیاری از بازی‌های پرطرفدار برروی فروشگاه استیم عرضه می‌شوند. مراسم

مراسم Play For All

زمان برگزاری: ماه ژوئن

با لغو شدن مراسم E3، وب‌سایت گیم‌اسپات (GameSpot) نیز قصد دارد مراسم دیجیتالی خود را در ماه ژوئن برگزار کند. این مراسم که در طول چند هفته در ماه ژوئن برگزار می‌شود، در کنار «ارائه‌ی اخبار دنیای بازی‌های ویدئویی، بررسی بازی‌ها و مصاحبه‌های مختلف به مخاطبین سراسر جهان»، قصد دارد برای مبارزه با ویروس کرونا نیز پول جمع‌آوری کند.

در حال حاضر، شرکت‌ها و ناشرین بزرگی مانند بتسدا (Bethesda)، سی‌دی پراجکت رد، دیپ سیلور (Deep Silver) و گوگل حمایت خود از رویداد Direct Relief را اعلام کرده‌اند. این رویداد خیرخواهانه تلاش دارد از سازمان‌هایی که در راستای بهبود شرایط گروه‌های آسیب‌پذیر فعالیت می‌کنند، حمایت کند.

مراسم Summer of Gaming

 

زمان برگزاری: ماه ژوئن

همانند مراسم جف کیلی، این مراسم که توسط وب‌سایت IGN برنامه‌ریزی شده است نیز شامل «محتوای ارائه شده توسط ناشرین مختلف به همراه نقدها و صحبت‌های کارشناسان، مصاحبه با توسعه دهندگان، نمایش دموهای مختلف، گیم‌پلی و پیش‌نمایش بازی‌ها و بسیاری موارد دیگر می‌شود».

یکی از اعضای ارشد وب‌سایت در زمان معرفی این مراسم بیان کرده بود:

با توجه به انتشار کنسول‌های نسل بعد تا پایان سال جاری و هیجان بازی‌بازان برای شنیدن اطلاعات بیشتر درباره‌ی بازی‌ها و سخت‌افزار این کنسول‌ها، رویداد آنلاین ما فرصتی تکرار نشدنی برای ناشران و توسعه دهندگان خواهد بود تا بتوانند با کاربران و مخاطبین سراسر جهان ارتباط برقرار کنند.

برنامه‌های ناشران و شرکت‌های بزرگ برای مراسم E3

بتسدا

 

آقای پیت هاینس (Pete Hines)، یکی از اعضای ارشد شرکت بتسدا، با انتشار پیامی در حساب توییتر خود بیان کرده بود که این شرکت هیچ برنامه‌ای برای برگزاری یک مراسم دیجیتالی یا اختصاصی را ندارد.

با توجه به تمام مشکلات پیش آمده به واسطه‌ی شیوع این ویروس همه‌گیر، ما هیچ برنامه‌ای برای میزبانی یک مراسم دیجیتالی در ماه ژوئن را نداریم. ما اطلاعات هیجان‌انگیز زیادی درباره‌‎ی بازی‌هایمان را در اختیار داریم که در ماه‌های آینده آن‌ها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

با توجه به صحبت‌های آقای هاینس، به نظر می‌رسد مدتی پس از برگزاری دیگر مراسم‌های دیجیتالی در نظر گرفته شده برای ماه ژوئن، باید منتظر انتشار اطلاعات بیشتر از بازی‌های شرکت بتسدا باشیم.

شرکت سونی

حتی پیش از شیوع ویروس کرونا نیز شرکت سونی اعلام کرده بود که همانند سال گذشته در مراسم E3  امسال نیز شرکت نخواهد کرد. شرکت سونی در این خصوص بیان کرده بود که «آن‌ها باور دارند که برنامه‌های مراسم E3 2020 با آن‌چه که آن‌ها برروی آن تمرکز کرده‌اند، هم‌خوانی ندارد».

ما استراتژی رویدادهای جهانی خود در سال ۲۰۲۰ را با شرکت در صدها مراسم‌ متمرکز بر مصرف کننده در سراسر جهان گسترش خواهیم داد. هدف اصلی ما این است که هواداران بتوانند احساس کنند که بخشی از خانواده‌ی بزرگ پلی‌استیشن هستند و بتوانند به محتوا و بازی‌های مورد علاقه‌ی خود دسترسی داشته باشند. ما عناوین فوق‌العاده‌ای را برای عرضه برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ در اختیار داریم و حالا با نزدیک شدن به زمان عرضه‌ی کنسول پلی‌استیشن ۵، ما بی‌صبرانه منتظر یک سال پر از جشن در کنار هوادارانمان هستیم.

اگرچه شرکت سونی رسما اعلام کرده بود که در مراسم E3 شرکت نخواهد کرد ولی برخی از شایعه‌های منتشر شده حاکی از این هستند که کنسول پلی‌استیشن ۴ در هفته‌ی اول ماه ژوئن رونمایی خواهد شد. البته عدم حضور شرکت سونی در مراسم E3 به معنی سکوت خبری کامل این شرکت نیست.

براساس اخبار منتشر شده، قسمت بعدی مراسم State of Play در تاریخ پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه سال جاری ( ۱۴ می سال ۲۰۲۰ میلادی) برگزار خواهد شد. به گفته‌ی شرکت سونی، این مراسم به صورت کامل برروی بازی مورد انتظار Ghost of Tsushima تمرکز خواهد کرد. پس اگر شما نیز بی‌صبرانه منتظر شنیدن اخبار بیشتر از این بازی هستید، بهتر است این مراسم را به هیچ وجه از دست ندهید.

شرکت یوبی‌سافت 

پس از اعلام رسمی لغو مراسم E3 امسال، شرکت یوبی‌سافت (UbiSoft) اعلام کرد که در حال بررسی راه‌های مختلف برای برگزاری یک رویداد دیجیتالی است تا بتواند تمامی اخبار هیجان‌انگیز برنامه‌ریزی شده را با هواداران به اشتراک بگذارد.

خبر خوب برای هواداران شرکت یوبی‌سافت این است که این شرکت بالاخره پس از چندین هفته انتظار، به صورت رسمی برگزار یک مراسم کاملا دیجیتالی را تایید کرده است. شرکت یوبی‌سافت با انتشار پیامی در حساب رسمی توییتر خود بیان کرده است که در تاریخ ۲۲ تیر ماه (۱۲ جولای) مراسمی دیجیتالی تحت عنوان Ubisoft Forward را برگزار خواهد کرد. در این پیام آمده است:

این تاریخ را به خاطر بسپارید! ۲۲ تیر در  Ubisoft Forward به ما ملحق شوید؛ یک رویداد تماما دیجیتالی که حاوی اخبار انحصاری بازی‌ها، رونمایی‌ها و موارد دیگری خواهد بود.

اگرچه شرکت یوبی‌سافت مدتی پیش از نسخه‌ی جدید سری محبوب Assassin’s Creed یعنی Assassin’s Creed Valhalla رونمایی کرده بود ولی می‌توانیم به نمایش‌های بیشتر از این بازی مورد انتظار امیدوار باشیم. در کنار این بازی، شرکت یوبی‌سافت عناوین به شدت محبوب و مورد انتظار دیگری را نیز در اختیار دارد که انتشار اطلاعات بیشتر و یا یک نمایش کوتاه از آن‌ها می‌تواند باعث هیجان هواداران شود.

شرکت اسکوئر انیکس

سال گذشته، شرکت اسکوئر انیکس مراسم و کنفرانس اختصاصی خود را برگزار کرد که در طول این مراسم، بازی‌های بزرگی همچون Final Fantasy 7 Remake و Avengers حضور داشتند. با این حال، امسال هنوز مشخص نیست که این شرکت چه برنامه‌هایی را برای ماه ژوئن در نظر گرفته است.

شرکت دیوالور دیجیتال 

هم‌زمان با انتشار خبر لغو شدن مراسم E3 2020، شرکت دیوالور دیجیتال (Devolver Digital) رسما اعلام کرد که یک مراسم دیجیتالی و یا استریم زنده را در ماه ژوئن برگزار خواهد کرد. با این حال، این شرکت اخیرا با انتشار پیامی بیان کرده است که اگرچه «روند آماده‌سازی این مراسم به خوبی پیش می‌رود ولی به دلیل برخی از مشکلات موجود، آن‌ها از زمان دقیق برگزاری آن مطمئن نیستند».

حال باید منتظر ماند و دید آیا شرکت دیوالور دیجیتال می‌تواند مشکلات پیش آمده را حل کرده و خود را برای برگزاری مراسم آماده سازد یا این که باید منتظر انتشار خبر لغو مراسم دیجیتالی آن‌ها باشیم. البته با توجه به لاین‌آپ این شرکت و بازی‌های در دست ساخت آن‌ها همچون Ultimate Knockout و Serious Sam 4: Planet Badass، امیدواریم مراحل آماده‌سازی مراسم به بهترین شکل پیش برود.

شرکت نینتندو 

شرکت نینتندو هر سال قسمتی جدید از مراسم نینتندو دایرکت را در طول یک هفته‌ی برگزاری مراسم E3 میزبانی می‌کند. با این حال، شایعه‌های اخیر به این موضوع اشاره دارند که به دلیل گسترش ویروس کرونا و مشکلات پیش آمده‌ی ناشی از آن، بسیاری از ناشرین و شرکت‌های بزرگ شرکت نینتندو را تحت فشار گذاشته‌اند تا این مراسم را دیرتر از سال‌های گذشته برگزار کند.

شرکت Limited Run Games

ساعت دقیق برگزاری: ۲۳:۳۰ دقیقه‌ی شب

تاریخ دقیق برگزاری:  ۱۹ خرداد ۱۳۹۹

Limited Run Games یک از بزرگ‌ترین ناشران بازی‌های ویدئویی فیزیکی است که قصد داشت امسال در کنفرانس E3 2020 به صورت اختصاصی حضور داشته باشد. اگرچه رویداد E3 2020 لغو شده اما این شرکت رویداد دیجیتالی را جایگزین آن کرده است. رویداد این شرکت به معرفی و نمایش بازی‌های فیزیکی اختصاص خواهد داشت

شرکت برادران وارنر 

شرکت برادران وارنر (Warner Bros) در گذشته مراسم‌ و یا کنفرانس اختصاصی خود را در مراسم E3 برگزار نمی‌کرد. با این حال، جیسون شرییر (Jason Schreier) اخیرا بیان کرده بود که این شرکت قصد دارد در مراسم E3 امسال شرکت کرده و «درباره‌ی سری Batman، Harry Potter و دیگر بازی‌های خود» صحبت کند.

حال با توجه به لغو شدن مراسم E3 2020، مشخص نیست که این شرکت به دنبال میزبانی یک مراسم دیجیتالی خواهد بود یا خیر.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • ای کاش Gta جدید رو معرفی کنن. خسته شدیم خدا وکیلی

  0
  0
 • yazdan azizi گفت:

  من منتظر رویداد سونی هستم و دوست دارم هر چه سریع تر سایلنت هیل جدید(اگر شایعه ها درست باشد)،بایوشاک جدید و رزیدنت اویل ۸ معرفی شود.الان هم یک شایعه اومده می گه تو اویل ۸ ما شاهد حضور لیان هستیم

  0
  0
 • rasuol79 گفت:

  تو بخش شرکت سونی نوشتید برخی از شایعه‌های منتشر شده حاکی از این هستند که کنسول پلی‌استیشن ۴ در هفته‌ی اول ماه ژوئن رونمایی خواهد شد. به جای پلی استیشن ۵ نوشتید پلی استیشن ۴

  0
  0
 • Grandwarden گفت:

  بنظرم رویداد های امسال به مراتب از e3 سال گذشته بهتر خواهند بود. بنظرم همه کنفرانسا پربارن.
  سونی:رونمایی از فرست پارتی های ps5(خدا کنه سایلنت هیل هم جزوشون باشه).
  مایکروسافت:رونمایی از بازی های استودیو های اکس باکس(به شخصه خیلی منتظر پروژه اینیشیتیو ام).
  یوبی سافت:احتمال معرفی پرنس جدید یا اسپلینترسل جدید هست.گیم پلی والهالا و گادز اند مانسترز هم که به شدت محتمله.
  EA:فرنچایز های ورزشی اش رو اگه بذاریم کنار،خیلی دوست دارم شایعه ریمستر سه گانه مس افکت به واقعیت بپیونده.ی شایعه هم شنیدم که نسخه جدید آلیس هم در دست ساخته که شاید بازی استودیو های مرتبط با EA همین باشه.
  برادران وارنر:به شخصه بعد از کنفرانس سونی واسه این خیلی هایپم.هم هری پاتر رو داریم هم بتمن و ایشالا ای پی جدید راکستدی.
  اسکوئر انیکس:احتمالا ی گیم پلی جدید از اونجرز،تیزر قسمت دوم فاینال ۷ و شایدم تیزر توم ریدر جدید.
  بتزدا:گیم پلی گوست وایر و بازی جدید استودیو آرکین و شایدم ی نمایش کوتاه از استارفیلد.

  0
  0