بنیان‌گذار سابق ریسپاون: قدرت پردازنده‌های نسل بعدی فرصت‌های تازه‌ای را برای سازندگان به وجود می‌آورد

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰

چندی پیش درو مک‌کُی (DREW McCoy)، بنیان‌گذار سابق استودیوی ریسپاون اینترتینمنت (Respawn Entertainment)، در کنار یکی از برنامه‌ نویسان سابق ریسپاون، آقای جان شیرینگ (Jon Shiring)، استودیوی تازه‌ای با نام گرویتی ول (Gravity Well) را تاسیس کردند که بر‌روی ساخت بازی‌های AAA تمرکز خواهد کرد و جالب است بدانید این استودیو بر اساس کار از راه دور طراحی شده است.

بنیان‌گذار سابق ریسپاون در مصاحبه‌ی اخیر خود از هیجان شکل گرفته پیرامون سخت‌افزار‌های نسل بعدی صحبت کرد. قدرت افزایش یافته‌ی پردازنده و سرعت ورودی و خروجی اطلاعات در کنسول‌های اکس‌باکس سری اکس و پلی‌استیشن ۵ که می‌تواند فرصت‌های جدید زیادی را در رابطه با گیم‌پلی‌ به وجود آورند، به طور خاص موضوعاتی بودند که توسط او مطرح شد. او در بخشی از این مصاحبه گفت:

ما چیزی به غیر از بازی‌های AAA توسعه نداده‌ایم و قصد توقف نداریم. انتقال به نسل‎ آینده و کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس واقعاََ هیجان‌انگیز است چرا که با خواسته‌ی ما مبنی بر اکتشاف فضاهای جدیدی که کشف نشده‌اند هم‌راستا خواهد بود. اگرچه به نظر می‌رسد این نسل جدید یک تکرار از چیزی است که قبلاََ دیده‌ایم، من فکر می‌کنم مقدار قدرت پردازنده و سرعت ورودی و خروجی اطلاعات در حقیقت فرصت‌هایی را ایجاد می‌کند که قبلاََ از آن‌ها محروم بوده‌ایم. حتی در زمان توسعه‌ی اکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴، خواسته‌ی ما توسعه دهندگان از پلتفرم‌ها ورودی و خروجی سریع‌تر بود. من بسیار هیجان‌زده هستم تا ببینم با این پیشرفت‌ها به کجا خواهیم رسید.

مک‌کُی در جای دیگری از مصاحبه اشاره کرد که بازی‌های AAA به شدت فاقد نوآوری هستند و این چیزی است که گرویتی ول (Gravity Well) قصد ساخت آن را دارد. او در این باره توضیح داد:

فضای عناوین AAA به صورت افزایشی توسط سری بازی‌هایی فرا گرفته شده است که توانایی ارائه‌ی ایده‌های تازه را ندارند. ارزش تولید بسیار بالا است، پول زیادی خرج می‌شود و افراد زیادی وقت خود را صرف ساخت این آثار می‌کنند و تنها هدف آن‌ها بهتر کردن چیزی است که قبلاََ توسعه داده‌اند. ما احساس می‌کنیم فضای بازی‌های AAA از لحاظ یافتن موارد جدید، در حال از دست دادن جذابیت خود است. وقتی به قبل نگاه می‌کنید، رشد انفجاری در یک ژانر از طریق بهبود مواردی که قبلا وجود داشته شکل نمی‌گرفت بلکه از طریق ایده‌ای تازه که قبلاََ مثل آن را ندیده بودیم پدیدار می‌شد. این بدان معناست که احتمالاََ ما برخی اوقات در پیدا کردن المان‌های بزرگ شکست خواهیم خورد و این اشکالی ندارد؛ چرا که قرار نیست شما همیشه بدون نقص به هدف برسید اما اگر هیچ‌ وقت از شانس خود استفاده نکنید، هرگز به هدف بزرگ‌تر و نهایی نخواهید رسید.

بنیان‌گذار سابق ریسپاون همچنین به این نکته اشاره کرد که هدف اصلی استودیو جدید آن‌ها سرعت و چابکی است، به همین دلیل تعداد اعضای آن پیرامون ۸۰ نفر باقی خواهد ماند. همان‌طور که می‌دانید تایتان‌فال (Titanfall)توسط ۷۰ نفر و تایتان‌فال ۲ (Titanfall 2) نیز توسط ۸۵ ساخته شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید