جف کیلی از پیشرفت گرافیکی بازی‌ها برروی کنسول‌های نسل نهمی می‌گوید

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰

در حالی که بازی‌بازان و به‌خصوص دارندگان کنسول اکس‌باکس وان انتظار رونمایی‌های جذابی را در مراسم Xbox 20/20 می‌کشیدند، این اتفاق نیفتاد و شاهد مراسمی ناامیدکننده از مایکروسافت بودیم. در جریان این مراسم نه تنها گیم‌پلی‌های طولانی از بازی‌های معرفی شده مشاهده نکردیم بلکه خبری از کیفیت بصری نسل نهم کنسول‌ها نیز نبود. موضوعی که امیدوارم بودیم از آن مطلع شویم و به کیفیت پیشرفت گرافیکی نسل آینده نسبت به نسل کنونی پی ببریم. اگرچه از این موضوع در مراسم Xbox 20/20 مطلع نشدیم، اما جف کیلی (Geoff Keighley) پیشرفت گرافیکی بازی‌ها در نسل نهم را تایید می‌کند. همراه گیمفا باشید.

بازی‌بازن زیادی از مراسم Xbox 20/20 انتقاد ‌کرده‌اند تا آن جا که ویدئوی نمایش Xbox 20/20 در یوتیوب بیش از ۳۳ هزار دیس‌لایک گرفته است که تفاوتی ۱۱ هزارتایی با تعداد لایک‌های این ویدیو دارد. در نهایت هم مایکروسافت با انتشار پیامی از بازی‌بازان عذرخواهی کرد و علت کیفیت پایین آن را “به وجود آوردن انتظارات غلط در بازی‌بازان” بیان کرد. همه‌ی این موارد باعث شده است تا بازی‌بازان انتظارات خود را از نسل بعدی تغییر دهند.

اخیرا جف کیلی با انتشار پستی در حساب کاربری خود در توییتر به یکی از مقاله‌های وبسایت IGN پاسخ نشان داده است. در این مقاله نوشته شده است که گرافیک نسل نهم احتمالا جهش بزرگی نسبت به چیزی که در نسل کنونی شاهد آن هستیم، نخواهد داشت. جف کیلی اما از نادرستی این ادعا می‌گوید و نوید پیشرفت گرافیکی بازی‌ها را برروی دو کنسول پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس می‌دهد:

[اعتبار] این مقاله احتمالا دوام زیادی نخواهد آورد.

جنبه‌های مختلف دو کنسول سونی و مایکروسافت – مانند تکنولوژی رهگیری پرتو و ویژگی‌های سخت‌افزاری – خبر از بازی‌هایی می‌دهند که از لحاظ بصری بهتر به نظر خواهند رسید. این موضوع را هم باید مدنظر قرار دهیم که تعداد بسیار زیادی از توسعه‌دهندگان، هنوز از بازی‌های آینده‌ی خود برای نسل نهم رونمایی نکرده‌اند و از ویژگی‌های این عناوین احتمالی چیزی نمی‌دانیم. البته باید چشم خود را به استودیوی‌های فرست پارتی سونی و مایکروسافت بدوزیم، چرا که این استودیو‌ها همیشه در بهره‌گیری حداکثری از قابلیت‌ کنسول‌ها پیشرو بوده‌اند. از طرفی دیگر، بهبود گرافیکی روندی یکنواخت نخواهد داشت و با پیشرفت کنسول‌ها در طول نسل نهم، گرافیک بازی‌ها نیز به‌صورت موازی بهتر و بهتر خواهد شد. اینطور به نظر می‌رسد که شاهد جهشی خیره‌کننده در گرافیک نسل نهم خواهیم بود. البته زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد و در آینده، اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار خواهد گرفت. زمانی که قرار نیست خیلی هم به درازا بینجامد.

احتمالا قرار است تا در جریان رونمایی از بازی‌های فرست پارتی کنسول اکس‌باکس سری اکس (که در میان فهرست بازی‌های آن اسم Halo Infinite به چشم می‌خورد) که در ماه جولای برگزار خواهد شد، شاهد اولین مواجه با کیفیت بصری نسل نهم باشیم. بر اساس شایعات، سونی نیز در همان ماه رویداد خود را برگزار خواهد کرد. امیدوار هستیم تا بازی‌های نسل آینده ما را از همه جهات و به‌ویژه از لحاظ گرافیکی تحت تاثیر قرار دهند.

نظر شما چیست؟ آیا شما هم فکر می‌کنید که در نسل نهم شاهد چنین پیشرفتی خواهیم بود؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید