بازی Age of Empires II آمار فوق‌العاده‌ای از تعداد بازی‌بازان را به ثبت رساند

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰

محال است از علاقه‌مندان به بازی‌های سبک استراتژی هم‌زمان باشید و اسم مجموعه‌ی Age of Empires به گوشتان نخورده باشد. آخرین نسخه از این مجموعه، Age of Empires 2: Definitive edition نام دارد که ریمستر بازی اصلی Age of Empires II به حساب می‌آید. عنوانی که گویی هرگز قدیمی نمی‌شود و اکنون آمار فوق‌العاده‌ای از تعداد بازی‌بازان را به ثبت رسانده است. همراه گیمفا باشید.

پس از گذشت ۲۱ سال از زمان عرضه‌ی Age of Empires II، به نظر می‌رسد که بهترین سال این بازی فرا رسیده است. پس از عرضه‌ی اولین ریمستر از این بازی تحت عنوان Age of Empires II: HD Edition، آمار بازی‌بازان رشد تدریجی داشته است. اما با عرضه‌ی Age of Empires 2: Definitive edition در سال گذشته و شیوع ویروس کرونا و قرنطینه‌ی خانگی، این آمار جهش بزرگی کرده‌اند و در کنار اسامی بازی‌های بزرگی از لحاظ تعداد بازی‌باز قرار می‌گیرند. این بازی با اختلاف زیادی محبوب‌ترین بازی سبک استراتژی هم‌زمان (RTS) در استیم به حساب می‌آید.

در ماه آوریل آمار میانگین تعداد بازی‌بازان دو نسخه‌ی ریمستر Age of Empires II به بیش از ۵۰,۰۰۰ نفر رسید. ۲۴ فروردین (۱۲ آوریل) روز بزرگی برای Age of Empires 2: Definitive edition به حساب می‌آید چرا که این بازی توانست به بالاترین تعداد بازی‌باز از زمان عرضه خود برسد. در همین روز آمار میانگین تعداد بازی‌بازان این دو نسخه به ۵۹,۹۹۵ بازی‌باز رسید. این آمار و ارقام خود را در میان اسامی ۱۵۰ بازی با بیشترین تعداد بازی‌باز در استیم جای می‌دهند. رکوردی که برای یک بازی ۲۱ ساله فوق‌العاده به حساب می‌آید.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید