سوار بر صفحات خشم | نقدها و نمرات بازی Fury Unleashed منتشر شد

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰

Fury Unleashed اولین اثر استودیوی مستقل Awesome Games Studio که با الهام از پلتفرم‌های Roguelite امروزی مانند Dead Cells و Rogue Legacy ساخته شده است. در ادامه نگاهی به نقدها و نمرات این بازی می‌اندازیم.

احتمالا همه‌ی ما حداقل نام بازی‌هایی مانند Contra و Metal Slug را شنیده‌ایم. این اکشن‌های پلتفرمر به جرات از تاثیرگذارترین بازی‌های تاریخ هستند که هواداران زیادی دارند و استودیوهای مستقل زیادی به دنبال بازسازی خاطرات خوب ما هستند. نتیجه هم بعضا تبدیل به آثار شایسته‌ای مانند Dead Cells تبدیل می‌شود. حال استودیوی Awesome Games Studio تصمیم گرفته است تا چنین عنوانی بسازد. Fury Unleashed حاصل پنج سال کار این استودیو است که تمرکز اصلی آن، اکشن و مبارزات سریع است. به طوری که می‌توانید کل بازی را به صورت یک کمبوی متصل به هم به پایان برسانید. نکته‌ی جالب دیگر در مورد بازی این است که هر یک از مکان‌های آن، یک صفحه‌ی کامیک‌بوک است. همچنین همانند Dead Cells، مرگ به معنای آغاز دوباره است و تنها می‌توانید برخی از ارتقاهای خود را همراه داشته باشید. در ادامه با هم نقدها و نمرات این بازی را مرور می‌کنیم.

Playstation Country 9/10

Fury Unleashed یک بازی Roguelite فوق‌العاده است که در آن مهارت‌های شخصی شما در کنار کاراکتر درون بازی‌تان رشد می‌کند. به هم زنجیر کردن یک کمبوی طولانی حقیقتا حس خوبی دارد و تازه قدرت‌های ویژه‌ای هم با انجام کمبوهای طولانی به دست می‌آورد.

AusGamers 8.5/10

Fury Unleashed حواس پرتی فوق‌العاده‌ای برای سرگرم شدن در شرایط کنونی جهان است. آغاز کردن بازی و غرق شدن در آن بسیار آسان است و یاد گرفتن مکانیک‌های بازی هم راحت هستند، اما با لایه‌ی پنهانی از چالش که شما را به بهتر شدن ترغیب می‌کند. این مهم خصوصا در درجه‌ی سختی Hard دیده می‌شود. به شخصه علاقه‌ی زیادی به بازی‌های Roguelite ندارم، اما Fury Unleashed یکی از آن الماس‌هایی است که باید هر چه زودتر آن را به دست آورید.

TheXboxHub 8/10

این بازی هر چند نوآوری خاصی ندارد، اما در نهایت نامه‌ی عاشقانه‌ای به پلتفرمرهای قدیمی، قهرمانان اکشن دهه‌ی هشتاد و جلوه‌های بصری کامیک‌بوکی است. به این‌ها قابلیت همراه شدن با یک دوست در حالت Co-Op را هم اضافه کنید. Fury Unleashed از آن دسته بازی‌هایی است که از شما می‌خواهد یک بار دیگر شانس خود را امتحان کنید تا پیروز نبردی که در آن شکست خوردید شوید.

The Digital Fix 8/10

شما در این بازی در یک کامیک‌بوک گیر افتاده‌اید و باید با کنترل کردن فیوری، پروتاگونیست بازی، به نویسنده‌ی کامیک‌بوک کمک کنید تا اعتماد به نفس داشته باشد. نتیجه یک Roguelite شدیدا سرگرم‌کننده است که به اندازه‌ی برخی دیگر از بازی‌های این سبک، شما را به خاطر مردن مجازات نمی‌کند. باید سعی کنید تا کمبوی خود را حفظ کنید تا نوار سلامتی‌تان پر شود و آسیب کم‌تری ببینید. حتی می‌توانید کل بازی را با یک کمبو به پایان برسانید. دیگر چه چیزی از یک بازی می‌خواهید؟

Nintendo Life 8/10

Fury Unleashed هسته‌ی گیم‌پلی اصلی عناوینی مانند Enter the Gungeon و Dead Cells را برمی‌دارد و آن را با اکشن فانتزی دهه‌ی نودی ترکیب می‌کند. نتیجه یکی از بهترین Rogueliteهای موجود برروی نینتندو سوئیچ است. پنج سال زمان توسعه‌ی بازی و عرضه‌ی زودهنگام آن در بخش Early Access، باعث شده است که گیم‌پلی بازی تا حد بی‌نقص برود. متاسافانه، یک سری موارد کلی در زمینه‌ی نرخ فریم برروی سوئیچ وجود دارند که باید حل شوند. در مجموع اما Fury Unleashed یک بازی شدیدا اعتیادآور و سرگرم‌کننده است.

Push Square 6/10

بزرگ‌ترین مشکل بازی این است که خیلی زود تمام می‌شود. البته که Rogueiteها برای تجربه‌ی دوباره و دوباره طراحی شده‌اند، اما در مجموع با چهار کامیک‌بوکی که در بازی وجود دارند، تقریبا تمام جذابیت‌های Fury Unleashed را خیلی زودتر از آن چه که انتظار دارید می‌بینید. باس‌فایت‌های بازی به صورت تصادفی بر سر راه شما سبز می‌شوند، اما سایر بخش‌های بازی بسیار شبیه به هم است. Fury Unleashed برای مدت کوتاهی لبخند بر لب شما می‌نشاند، اما انتظار نداشته باشید که دوباره برای تجربه‌ی آن بازگردید.

میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید