چالش یا عذاب ؟ | ۱۰ بازی سخت نسل حاضر

۲۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۱:۰۰

قسمتی از لذت بازی ها که بیشتر گیمرها آن را تجربه می کنند ، بازی کردن روی آسان ترین درجه سختی و لذت بردن از داستان بازی و تجربه ای نه چندان چالشی از بازی است . بیشتر گیمر هایی هم که من می شناسم بعد از تجربه یکباره بازی روی آسان ترین درجه سختی ( در صورت نبود بخش چند نفره ) دیگر به سمت بازی نرفته و درجه های سختی بالا را امتحان نمی کنند .لیست زیر بازی هایی را شامل می شود که در این نسل سخت ترین بخش تک نفره را برای مخاطب رقم میزدند.

 نظر نویسنده ، نظرتیم تحریریه گیمفا نیست.

 

۱۰ . God of War III :
یکی از بازی های سخت GoW III است که خیلی ها این بازی رو به عنوان بهترین و سخت ترین نسخه این سری به حساب می آورند . شما با اولین تجربه بازی چالش زیادی ندارید ولی کافیست حالت Chaos ( سخت ترین درجه بازی ) را تجربه کنید تا اعصابتان همانند کریتوس خط خطی شود . در این حالت دشمنان بدون رحم حمله می کنند و با هر ضربه مقدار زیادی از سلامتی شما کم می شود . حال این سختی در مبارزه با Boss های بازی چند برابر هم می شود .

 

۹ . Dead Space 2 :
بازی Dead Space یکی از بهترین فرانچایزهای سبک Survival Horror است که در این نسل متولد شده است . نسخه دوم بازی ۵ درجه سختی متفاوت دارد که برای اولین بار ۴ سختی قابل دسترسی است که سخت ترین آنها Zealot نام دارد . در این درجه دشمنان بسیار قدرتمند و تعدادشان بسیار بیشتر از حالت عادی است . بعد از اولین اتمام بازی درجه سختی جدیدی به نام Hardcore باز می شود که تقریبا مخصوص دیوانگان این بازی است چون در این درجه باید بازی را با سختی Zealot طوری تمام کنید که در طول بازی فقط امکان ۳ بار Save کردن به شما داده می شود .

 

۸ . Lost Planet :
نسخه اول Lost Planet یکی از شوترهای تقریبا خوب این است که تجربه آن در درجه سختی معمولی بسیار لذت بخش تر از حالت چند نفره آن است .اما کافی است تا سخت ترین درجه بازی را امتحان کنید تا یکی از عذاب آورترین بازی های عمرتان را تجربه کنید . مبارزه با Boss های بازی که چند ده برابر شما هستند در این حالت بسیار سخت است چون هوش مصنوعی آنها خیلی کم دچار اشتباه شده و با هر ضربه باعث می شوند سلامتی زیادی را از دست دهید . این سختی تا جایی پیش می رود که در مقابله با هر Boss بیش از ۲۰ بار شکست بخورید .

 

۷ . Dvil May Cry 4 :
نسخه چهارم DMC در حالت معمولی بازی تغییر کاراکتر بازی به خودی خود باعث سخت شدن مشد حال کافی بود این سختی را در درجه Dante Must Die کنید . در این حالت دشمنان بسیار قوی تر و سریع تر از حالت عادی بودند . حال جالب اینجاست که یک درجه نیز وجود داشت به نام Hell and Hell که دشمنان با درجه DMD بودند و کافی بود تا یک ضربه از دشمنان بخورید تا جان به جان آفرین تسلیم کنید .

 

۶ . Sin & Punishment : Star Successor :
زمانی که کمتر کسی به Wii به عنوان یک کنسول برای گیمرهای حرفه ای نگاه می کرد ، S&P:SS یک آزمایش سخت برای این دسته از گیمرها بود . این بازی یک شوتر ریلی بود که با استفاده از ریموت Wii در درجه معمولی بازی سرگرم کننده ای بود ولی تجربه آن روی حالت سخت تبدیل به یک کابوس می شود . در این حالت دشمنان و گلوله های بسیار زیادی را تماشا می کنید که به سمت شما یورش می آورند و شما فقط باید به فکر این باشید تا کاری انجام دهید تا دوباره نمیرید .

 

۵ . Resonance of Fate :
این بازی درست زمانی عرضه شد که همه نگاه های طرفداران این سبک به سمت Final Fantasy XIII بود .این بازی نتوانست آن طور که باید -هم از نظر فروش و هم از نظر امتیاز منتقدین – موفق باشد . اصلی ترین چالش یا مشکل اولین مبارزه بازی است . این مبارزه طوری است که گیمرهای معمولی به هیچ وجه و گیمرهای حرفه ای با دفعات زیادی مرگ توانسته اند آن را پشت سر بگذارند . اگر کسی این مبارزه را پشت سر می گذاشت بدون شک بازی بسیار خوبی را در این سبک تجربه می کرد .

 

۴ . Call of Duty : World at War :
شاید شما هم با دیدن نام یک نسخه از COD تعجب کردید ولی این حقیقت دارد . بخش تکنفره COD:WaW درجه سختی بسیار استانداردی دارد ولی کافیست تا درجه Veteran آن را امتحان کنید. سازندگان تشخیص داده اند که در این درجه سختی دشمنان دائما باید نارنجک سمت شما پرتاب کنند و شما هم متعاقبا باید از دست نارنجک ها فرار کنید . شاید ابتدا فکر کنید که این امر عادی است ولی نکته اینجاست که شما در یک لحظه باید از سه یا چهار نارنجک دشمن فرار کنید .

 

۳ . Vanquish :

اکشن سوم شخص شرکت Sega که نتوانست آنطور که باید از فروش فروش تعطیلات ۲۰۱۰ سربلند بیرون بیاید ، سومین بازی در این رده بندی است . این بازی علاوه بر نیاز به مهارت های شوتر گیمر به عکس العمل های سریع و حرکات تاکتیکی صحیح در میدان نبرد هم نیاز داشت .بازی در درجه معمولی کمی سخت بود وکمتر کسی می توانست بازی را در این درجه بدون مردن تمام کند. در بازی درجه ای به نام God Hard وجود داشت که در آن هرگز یک گیمر معمولی نمی توانست اولین Boss بازی را شکست دهد و برای این کار باید حداقل هفته ها تمرین میکرد.

 

۲ . Men of War : Assault Squad :
این بازی که در سبک استراتژی هم زمان ساخته شده نسبت به بازی مشابهش یعنی Company of Heroes بازی ناشناخته تری است . این بازی در زمان جنگ جهانی دوم رخ می دهد و برای غلبه بر دشمن باید تمامی دشمن ها را در نقشه های بازی از بین ببرید . سختی این بازی در این است که شما در بازی باید از استراتژی های واقعی میادین جنگ استفاده کنید و علاوه بر این حواستان به مقدار منابع و مهمات سربازان تان هم باشد چون بسیار در پیشبرد بازی موثر اند . فقط کافیست این نکته را عرض کنم که در درجه سختی Heroic برای پیروزی در هر نقشه (اگر استراتژی درستی پیش گرفته باشید و شکست نخورید ) باید ساعت ها وقت صرف کنید .

 

۱ . Dark Souls :
Dark Souls دنباله معنوی بازی Demon Souls است که نسبت به نسخه قبلی خود سخت تر هم شده است . این بازی برای کسانی ساخته نشده که بعد از چند بار مردن خسته شوند . DS مخصوص کسانی است که بعد از چند بار مردن درس گرفته و اشکال خود در مبارزه را برطرف کنند . این سیستم آزمون و خطا شکلی اعتیاد آور به بازی میدهد که نهایتا با کشتن یک هیولای قدرتمند به شما پاداش می دهد . یک مکانیک در بازی که باعث ساده تر شدن بازی می شود ، Bonfire است که سلامتی وجادو را بازگردانده ولی در عوض تمامی دشمنانی را که تا به حال کشته اید باز می گرداند .

 

 

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید