گیفت کارت
گیفت کارت

بازگشتی ناموفق | نقدها و نمرات بازی Someday You’ll Return

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰

بازی مستقل Someday You’ll Return که توسط استودیوی CBE سافتور (CBE software) توسعه یافته است، روایتی ترسناک و روانشناختی دارد. در جریان این بازی شما در نقش پدری هستید که به دنبال دختر گمشده‌ی خود به اعماق جنگلی پا می‌گذارد که مملو از اتفاقات ترسناک بوده و هیچ‌کس خواهان تجربه‌ی این اتفاقات در جنگل نخواهد بود.

این اولین باری نیست که این دختر لجباز از خانه فرار می‌کند و پدر او از این موضوع بسیار ناراحت و غمگین است. او مجبور خواهد شد در اعماق جنگلی نفرین شده به دنبال او بگردد، در حالی که پیش از این به خود قول داده بود که هرگز به این مکان وارد نشود؛ چرا که اتفاقات ناخوشایندی را در این جا تجربه کرده است.
در دل این جنگل راز‌های ترسناک زیادی دفن شده‌اند که مجبور خواهید شد با آن‌ها روبه‌رو شوید. نیروهایی اهریمنی شما را محاصره خواهند کرد و باید از مهارت و تفکر خود برای فرار یا مقابله با آن‌ها بهره ببرید.
برخی از این دشمنان شبیه به کابوس‌هایی هستند که در گذشته تجربه کرده‌اید. پس از خود شما سرچشمه می‌گیرند و شما قادر نخواهید بود تا به مقابله با آن‌ها بپردازید. در حالی که این بازی دارای دشمنان ترسناکی خواهد بود اما همیشه این دشمنان خارجی نیستند که شما را از پای در می‌آورند. با جستجو در جنگل و کشف راز‌های آن علت فرار‌های مکرر دخترتان به این مکان نفرین شده را کشف می‌کنید.

عنوان Someday You’ll Return دیروز برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه شد. سازندگان این بازی قصد دارند تا این بازی را برروی کنسول‌های پلی‌اسیتشن ۴ و اکس‌باکس وان نیز منتشر کنند. حال به تازگی نقد‌ها و نمرات این بازی ترسناک مستقل اعلام شدند که با هم به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

PC Invasion 9/10

عنوان Someday You’ll Return یک بازی مستقل عالی به همراه جلوه‌های بصری چشم‌نواز، طراحی زیبای جهان و داستان‌سرایی قابل‌قبول است. راهنمایی و نشانه‌گذاری بد بازی به همراه لزوم تجربه‌ی آزمایش و خطا برای پیش‌روی در بازی ناامید‌کننده خواهد بود اما باز هم ارزش تجربه را دارد.

SpazioGames 8/10

Someday You’ll Return یک بازی ماجراجویی درخشان و داستان‌محور است که حول روابط آشفته‌ی اعضای یک خانواده روایت می‌شود. همچنین در این عنوان ما شاهد یک سیستم پیچیده و جالب ذخیره‌ی مهمات و برخی معما‌های جالب هستیم.

IGN Spain 8/10

این ماجراجویی در بازی Someday You’ll Return که همراه با مقادیر زیادی ترس و وحشت روایت می‌شود برای بازی‌بازان تعداد زیادی مکانیسم گیم‌پلی، محیط‌های متنوع، موقعیت‌های تنش‌زا و داستانی جذاب و پر رمز و راز را فراهم می‌کند.

Noisy Pixel 7.5/10

عنوان Someday You’ll Return یک ماجراجویی ترسناک است که از محیط‌های خود به خوبی استفاده می‌کند تا بازی‌بازان را در یک محیط ماوراءالطبیعه غرق سازد. با این حال در طول روایت داستان، بازی مکرر از مسسیر اصلی خود منحرف می‌شود. با این وجود اگر به داستان‌های تخیلی کشور چک همراه با شخصیت‌پردازی خوب علاقه‌مند هستید، می‌توانید از این بازی نهایت لذت را ببرید.

Screen Rant 6/10

به عنوان یک بازی ترسناک، Someday You’ll Return نمونه‌ی کوچکی از بازی‌های بزرگ این ژانر محسوب می‌شود. این اثر قرار نیست که در میزان فروش با عنوان Five Nights At Freddy’s رقابت کند یا به مانند سری محبوب Silent Hill میراثی گران‌قیمت از خود در این سبک بر جای گذارد. با این وجود بازی Someday You’ll Return دارای لحظات پرتنش و ترسناکی است و از یک داستان خوب بهره می‌برد که ارزش تجربه را دارد. در مقابل این بازی از برخی مشکلات رنج می‌برد و با کمبود محتوای زیادی مواجه است. با همه‌ی این موارد بازی Someday You’ll Return یک بازی تحسین‌برانگیز و قابل‌احترام محسوب می‌شود.

IGN 5/10

هسته‌ی اصلی بازی Someday You’ll Return یعنی داستان رمزآلود آن بسیار عالی روایت می‌شود اما این موضوع که بازی دارای بخش مخفی‌کاری بی‌کاربرد، سیستم ساخت و ساز مصنوعی و بی‌کیفیت و فلش‌بک‌های داستانی گنگ است، شما را آزار خواهد داد. بازی Someday You’ll Return ارزش یک بار تکرار دارد و پس از تجربه‌ی آن هرگز به سمت آن باز نخواهید گشت.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید