بازگشت قاتل | نقدها و نمرات نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی John Wick Hex

17 اردیبهشت 1399 - 00:54

عنوان John Wick Hex طی روز جاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار گرفته و حال به تازگی نقدها و نمرات آن نیز منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

کمتر کسی است که با شخصیت جان ویک افسانه‌ای آشنایی نداشته باشد. محبوبیت این شخصیت به قدری است که حتی پای آن به دنیای بازی‌های ویدئویی نیز باز شد. این عنوان John Wick Hex نام دارد و یک بازی در سبک استراتژی نوبتی است که توسط مایک بیتل (Mike Bithell)، بازی‌ساز بریتانیایی و استودیوی Games Limited طراحی و توسعه یافته و استودیوی گود شپرد انترتینمنت نیز انتشار این عنوان را به عهده داشته است. داستان بازی John Wick Hex شما را در نقش قاتل حرفه‌ای مشهور یعنی John Wick  قرار می‌دهد. این عنوان  به مانند فیلم سینمایی آن دارای یک گیم‌پلی اکشن و سریع است که البته می‌توان آن را مشابه بازی شطرنج دانست زیرا بازی‌بازان باید به سرعت حرکات بعدی خود را انتخاب کنند و برای هر حرکت خود برنامه‌ی دقیقی داشته باشند زیرا هر حرکت آن‌ها می‌تواند عواقب و پیامدهای خاصی را به دنبال داشته باشد.

حال به تازگی نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ این بازی نیز در دسترس قرا گرفته و نقدها و نمرات آن نیز منتشر شده که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت:

Metro GameCentral 9/10

John Wick Hex را می‌توان یک برداشت شگفت انگیز از فیلم سینمایی آن تصور کرد که اگرچه شاید از نظر بصری جذاب به نظر نرسد اما قطعا از لحاظ گیم‌پلی، به خوبی توانسته حرکات و قابلیت‌های شخصیت جان ویک در فیلم سینمایی آن را در قالب یک بازی ویدئویی پیاده سازی کند

God is a Geek 9/10

نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی John Wick Hex همراه با گیم‌پلی چالش برانگیز و موسیقی‌های فوق العاده‌ی آن یک برداشت مطمئن از این فرنچایز سینمایی به شمار می‌آید. اگرچه گیم‌پلی بازی در مراحل پایانی سخت‌تر می‌شود اما همچنان می‌توان این بازی را بهترین عنوانی دانست که از روی یک فیلم سینمایی ساخته شده است.

PlayStation Universe 7.5/10

در ابتدا بازی John Wick Hex آنچنان که باید و شاید تجربه‌ی جذابی به نظر نمی‌رسید اما هرچه که من وقت بیشتری صرف تجربه‌ی این بازی کردم و با مکانیزم‌ها و سیستم‌های گیم‌پلی آن بیشتر و بیشتر آشنا شدم، تجربه‌ی آن برای من لذت بخش‌تر شد. می‌توان هر مرحله از این بازی را یک بازی موش و گربه‌ی تاکتیکی به شمار آورد که تعیین استراتژی‌ها در آن بسیار حائز اهمیت است. جای گیری و پیش بینی اتفاقات و حرکات بازی از نکات کلیدی گیم‌پلی آن به شمار می‌آیند. داستان، گرافیک و به خصوص میان پرده‌های بازی شاید حرف زیادی برای گفتن نداشته باشند اما قطعا این گیم‌پلی است که یک تنه جور سایر قسمت‌ها را می‌کشد. اگر شما به دنبال یک بازی استراتژی هستید، قطعا عنوان John Wick Hex گزینه‌ی بسیار مناسبی است؛ البته اگر زمان کافی به تجربه‌ی این بازی اختصاص دهید.

Push Square 7/10

شاید تجربه‌ی بازی وقتی با آن سازگاری بیشتری پیدا کنید، در بهترین حالت خود باشد اما متاسفانه بازی عادت بسیار بدی در معرفی سناریوهایی دارد که به نظر می‌رسد نیاز به آزمون و خطا دارند. به طور مثال برخی دشمنان آنقدر در شرایط و مکان‌های بدی ظاهر می‌شوند که عملا غیر ممکن است بار اول، قبل از اینکه آن‌ها به شما شلیک کنند، بتوانید آن‌ها را ببینید و در حالی‌که شما گزینه‌های زیادی برای رویارویی با دشمنان در اختیار دارید اما چند شلیک گلوله می‌تواند به راحتی شما را از پای درآورد؛ به خصوص در مراحل پایانی بازی.

Noisy Pixel 7/10

John Wick Hex یک تجربه‌ی منحصر به فرد محسوب می‌شود. John Wick Hex آن قدر خوب هست که بتواند از طریق سکانس‌های اکشن استراتژی محور با کیفیت و جذاب، یک ماجراجویی لذت بخش را به هواداران این سری ارائه دهد. این بازی مطمئنا به اندازه‌ی فیلم سینمایی آن برای شما جذاب نخواهد بود اما می‌تواند با وجود مراحل متنوعی که دارد برای مدتی کوتاه شما را سرگرم کند.

PlayStation Country 7/10

اگرچه John Wick Hex یک برداشت غیرمنتظره از یک فرنچایز اکشن است، معمولا چنین پروژه‌های در اکثر مواقع خوب جواب می‌دهند. می‌توانید تصور کنید که اگر بودجه‌ی بالاتری به بازی اختصاص داده شود، این بازی به چه تجربه‌ای تبدیل خواهد شد.

نمره‌ی متای نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی John Wick Hex

بازی John Wick Hex هم اکنون برای کنسول پلی‌استیشن ۴ و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید