بازی Assassin’s Creed Valhalla‌ در انحصار فروشگاه اپیک‌گیمز خواهد بود

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۵

قرار است بازی Assassin’s Creed Valhalla امسال برای کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی منتشر شود. شرکت یوبی‌سافت (Ubisoft) می‌خواهد برای رایانه‌های شخصی همان روندی را ادامه بدهد که برای بازی‌های اخیرش رفته و حداقل در ابتدای عرضه، بازی را برروی استیم (Steam) منتشر نکند.

یوبی‌سافت تأیید کرده است که Valhalla فقط برروی یک فروشگاه سوم شخص عرضه می‌شود که اپیک‌گیمز (Epic Games Store) خواهد بود. نسخه‌ی رایانه‌های شخصی این بازی برروی Uplay نیز عرضه خواهد شد. بازگشت این فرنچایز بعد از یک سال استراحت، قطعاً امتیاز بزرگی برای فروشگاه اپیک خواهد بود که در سال گذشته، میزبان بازی‌های سوم‌شخص زیادی بوده است.

عنوان Valhalla اولین نسخه‌ی اصلی فرنچایز Assassin’s Creed خواهد بود که برروی استیم عرضه نمی‌شود. همچنین اولین نسخه‌ی سری است که روی کنسول‌های نسل بعد عرضه می‌شود. عنوان Assassin’s Creed Odyssey که در سال ۲۰۱۸ عرضه شد و نسخه‌های قدیمی‌تر این سری همچنان برروی استیم در دسترس هستند.

The Division 2 اولین بازی بزرگ شرکت یوبی‌سافت بود که در انحصار فروشگاه اپیک قرار داشت. در کنفرانس GDC 2019، یوبی‌سافت و اپیک‌گیمز قرارداد انتشار بازی‌ها را برای عناوین آینده تمدید کردند که یکی از آن‌ها Assassin’s Creed Valhalla است. بازی The Division 2 هیچ‌گاه برروی استیم منتشر نشد، اما جزئیات قرارداد یوبی‌سافت و اپیک برای عنوان Valhalla نامشخص است. بسیاری از انحصاری‌های اپیک مثل Borderlands 3 از شرکت ۲K نهایتاً در استیم منتشر شدند.

یوبی‌سافت به دلیل مدل تجاری استیم از آن دوری می‌کند. معاون این شرکت، کریس ارلی (Chris Early) در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز (New York Times) گفته بود که مدل تجاری استیم «غیر واقع‌بینانه است و نیازهای امروز عرضه‌ی بازی‌ها را پاسخگو نیست.» استیم اصولاً ۳۰ درصد از فروش بازی را خود برمی‌دارد و ۷۰ درصد را به سازنده یا ناشر می‌دهد. در مقابل استیم، فروشگاه اپیک‌گیمز برای کسانی که بازی را می‌سازند، سود بیشتری دارد چرا که ۸۸ درصد از سهم فروش را به آن‌ها می‌دهد.

بازی Assassin’s Creed Valhalla در تعطیلات پایان سال ۲۰۲۰ برای رایانه‌های شخصی، گوگل استدیا، پلی‌استیشن ۴ و ۵، اکس‌باکس وان و اکس‌باکس سری اکس منتشر خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید